Kukurūzų sirupas, turintis daug fruktozės: 9 pavojai vartoti

Kukurūzų sirupas su didele fruktoze - Dr. Ax

Ar tave mulkino reklamos, kuriose kalbama apie „kukurūzų cukrų“? Žiūrovas saugokis – tai tik angeliškesnis, bet apgaulingas aukštos fruktozės kukurūzų sirupo (HFCS) terminas. Teigiama, kad kukurūzų rafinavimo įmonės jau išleido 50 milijonų dolerių bandydami įtikinti mus priimti kukurūzų cukrų kaip naują HFCS bendravardį. (1)

Gaminamas daugiausia iš genetiškai modifikuotų kukurūzų, daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas tikrai nėra natūralus ir tikrai nėra sveikas. Yra tikimybė, kad mes visi sąmoningai ar nesąmoningai tam tikru gyvenimo momentu vartojome daug fruktozės turinčių kukurūzų sirupą. Sunku išvengti šios abejotinos cukraus formos, esančios grūduose, kepiniuose, ypač perdirbti maisto produktai, sultys ir gazuoti gėrimai, tarp kitų dažnai vartojamų maisto produktų ir gėrimų.

Anksčiau ūkininkai buvo subsidijuojami, kad laukai būtų pasodinti ir nenuimti, kad paskatintų žemės ūkio ekonomiką. Jau nebe. Šiandien jiems mokama už perprodukciją, todėl maisto prekių parduotuvių lentynose dominuoja HFCS ir kiti kukurūzų pagrindo produktai. Kukurūzų lobistai netgi bando įtikinti gydytojus, kad jie neturėtų įspėti savo pacientų apie neigiamą HFCS poveikį sveikatai. Tuo tarpu didelės kompanijos, tokios kaip „Cadbury“ ir „Kraft“, buvo paragintos ženklinti savo produktus kaip „natūralius“, kai juose yra HFCS.

Kodėl blogas daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas? Priežastys yra gausios, tačiau pradedantiesiems HFCS padidina riziką susirgti lėtinėmis ir mirtinomis sveikatos problemomis, įskaitant nutukimą, diabetą, hipertenziją ir širdies ligas. (2)

Kas yra aukštos fruktozės kukurūzų sirupas?

Jūs tikriausiai girdėjote apie kukurūzų sirupą, kuriame yra daug fruktozės, bet iš tikrųjų kas tai? Paprasčiau tariant, tai saldiklis, gaunamas iš kukurūzų krakmolo. Kukurūzų krakmolas susideda iš sujungtų gliukozės (paprastojo cukraus) molekulių grandinės. Kukurūzų sirupas, kuris iš esmės yra 100 proc. Gliukozės, gaunamas suskaidžius kukurūzų krakmolą į atskiras gliukozės molekules.

Norint sukurti daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo, į kukurūzų sirupą reikia pridėti fermentų, kurie dalį gliukozės pakeistų kitu paprastu cukrumi, vadinamu fruktoze. Fermentai, alfa-amilazė ir gliukamilazė, naudojami apdorojant HFCS, buvo genetiškai modifikuoti, siekiant pagerinti jų šilumos stabilumą gaminant HFCS. (3)

JAV maisto ir vaistų administracijos duomenimis, daugumoje kukurūzų sirupų, kuriuose yra daug fruktozės, yra arba 42, arba 55 proc. (4) Likusi HFCS dalis yra gliukozė ir vanduo. HFCS 42 paprastai naudojamas grūduose, perdirbtuose maisto produktuose, kepiniuose ir kai kuriuose gėrimuose. HFCS 55 daugiausia naudojamas gaiviesiems gėrimams. Tačiau kai kuriose HFCS yra iki 90 procentų fruktozės. (5)

Kukurūzų sirupas, turintis daug fruktozės, taip pat vadinamas gliukozės-fruktozės, izogliukozės ir gliukozės-fruktozės sirupu. Kai kurie žmonės, ypač HFCS gaminančios ir naudojančios įmonės, mėgsta sakyti, kad jis niekuo nesiskiria nuo įprasto cukraus. Bet tai tiesiog netiesa. HFCS yra daugiau fruktozės nei stalo cukraus, o tai yra pavojingas skirtumas.

Autorius Billas Sanda praneša, kad 1980 m. Vidutinis amerikietis prarijo 39 svarus fruktozės ir 84 svarus sacharozės. 1994 m. Tai buvo iki 66 svarų sacharozės ir 83 svarai fruktozės. Šiandien maždaug 25 procentai mūsų suvartojamo kalorijų kiekio gaunami iš cukrų, didesnė jo dalis yra fruktozė. (6)

Yra tiek daug priežasčių, kodėl didelę fruktozę turintį kukurūzų sirupą reikėtų uždrausti tiekti maistą. Čia yra keletas labiausiai nerimą keliančių faktų apie didelę fruktozę turinčius kukurūzų sirupus:

  • Amerikiečiai kasdien suvartoja vidutiniškai 50 gramų HFCS. (7)
  • HFCS dabar sudaro daugiau kaip 40 procentų kalorijų saldiklių, dedamų į maisto produktus ir gėrimus, ir yra vienintelis kalorijų saldiklis gaiviuosiuose gėrimuose JAV (8)
  • Įrodyta, kad HFCS padidina aukšto kraujospūdžio, diabeto ir širdies ligų išsivystymo riziką.
  • 1970–1990 m. HFCS suvartojimas padidėjo daugiau nei 1 000 proc., Gerokai viršydamas bet kokio kito maisto ar maisto grupės suvartojimo pokyčius, ir yra pagrindinis dabartinės nutukimo epidemijos veiksnys.
  • HFCS gali sukelti nesandarių žarnų sindromą.
  • HFCS grame yra iki 570 mikrogramų sveikatai pavojingo gyvsidabrio.
  • Įrodyta, kad HFCS skatina vėžį.
  • Vidutiniškai 20 uncijų sodoje yra 15 arbatinių šaukštelių cukraus, visa tai yra aukštos fruktozės kukurūzų sirupas.

Pavojai

1. Svorio priaugimas

Daug diskutuojama dėl didelio fruktozės turinčio kukurūzų sirupo ir cukraus. Daugelis HFSC šalininkų nori likti, kad abu yra vienodai blogi, tačiau visi saldikliai nėra sukurti vienodi, kai reikia priaugti nereikalingų kilogramų. Prinstono universiteto tyrimas parodė, kad HFCS sukelia daugiau svorio nei rafinuotas cukrus.

Konkrečiai, gyvūnai, turintys galimybę gauti daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo, priaugo žymiai daugiau svorio nei tie, kurie turėjo galimybę gauti stalo cukraus, net jei bendras kalorijų kiekis buvo lygus. Be to, buvo įrodyta, kad ilgalaikis didelio fruktozės kukurūzų sirupo vartojimas lemia nenormalų kūno riebalų padidėjimą, ypač pilvo srityje, taip pat trigliceridų kiekio padidėjimą. Tyrėjų teigimu, šis tyrimas suteikia įžvalgų apie veiksnius, prisidedančius prie nutukimo didėjimo Amerikoje. (9)

Susijęs: Ar cukrus jums blogas? Štai kaip tai sunaikina tavo kūną

2. Vėžys

Dėl daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo, esančio daugelyje maisto produktų ir gėrimų, nenuostabu, kad fruktozės suvartojimas per pastaruosius dešimtmečius smarkiai išaugo. 2010 m. Paskelbti moksliniai tyrimai Amerikos vėžio tyrimų asociacija nustatė, kad HFCS esanti fruktozė skatina vėžio augimą, ypač kasos vėžį.

Šis tyrimas iš tikrųjų parodė, kad vėžinės ląstelės gali lengvai metabolizuoti fruktozę ir paskatinti greitą kasos vėžio ląstelių dauginimąsi. Tyrėjai taip pat nustatė, kad fruktozė ir gliukozės apykaita labai skiriasi, o fruktozė sukelia daugiau neigiamų sveikatos reakcijų nei gliukozė.

Šis tyrimas pateikia labai svarią priežastį, kodėl vėžiu sergantiems pacientams negalima duoti nieko, kuriame yra daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo, ir kaip HFCS vengimas gali sutrikdyti vėžio augimą. (10) Kalbant apie vėžio prevenciją ir gydymą, akivaizdu, kad HFCS yra ingredientas, kurio reikėtų agresyviai vengti.

3. Riebi kepenys ir kepenų stresas

Žinoma, kad fruktozė skatina riebalų kaupimąsi kepenyse, didindama riebalų sintezę, tačiau blokuoja riebalų skaidymąsi. Siekiant chemiškai sukurti daug fruktozės turinčią kukurūzų sirupą, gliukozė ir fruktozė, kurios yra natūraliai susijusios, išsiskiria. Kai HFCS patenka į jūsų kraują, išsiskyrusi fruktozė keliauja tiesiai į jūsų kepenis ir užgožia jūsų kepenų perdirbimo pajėgumus.

Tai sukelia nesveiką riebalų gamybą kepenyse, vadinamą lipogeneze. Tai gali sukelti riebią kepenų ligą, jei daugiau nei 5–10 procentų kepenų svorio tampa riebalais. Vis dėlto viskas nesibaigia. Riebios kepenys gali sukelti sunkų kepenų stresą, kepenų pažeidimą, nutukimą, prediabetą ir 2 tipo diabetą. (11)

Vienas iš kelių tyrimų su gyvūnais rodo, kad per didelis fruktozės vartojimas yra susijęs su dislipidemija ir padidėjusios riebalų sankaupos kepenyse. Dislipidemija arba padidėjęs cholesterolio, trigliceridų ar abiejų kiekis kraujyje yra pagrindinis koronarinės širdies ligos rizikos veiksnys. Šiame tyrime daroma išvada, kad išvados patvirtina perteklinio gėrimų fruktozės kiekio apribojimą, siekiant neutralizuoti dabartinę nutukimo ir 2 tipo diabeto epidemiją pramoninėse šalyse, tokiose kaip JAV (12)

4. Padidėjęs cholesterolio kiekis

Didelis fruktozės kukurūzų sirupo vartojimas yra susijęs su aukštu cholesterolio kiekiu. Tyrimas, paskelbtas „American Journal of Clinical Nutrition“ nustatė, kad tik dvi savaites saikingai vartojant daug fruktozės turinčių kukurūzų sirupą trigliceridų ir cholesterolio kiekis padidėjo.

Tyrimo metu 85 žmonės, turintys paprastai sveikų lipidų profilį, suskirstyti į keturias grupes. Pirmosios trys grupės vartojo gėrimus, saldintus arba 25, 17, 5 arba 10 procentų didelio fruktozės kukurūzų sirupu, o ketvirtoji – gėrė tik aspartamu saldintus gėrimus.

Nors aš niekada neskatinčiau ir aspartamo vartojimo, rezultatai parodė, kad MTL arba „blogasis“ cholesterolis aspartamo grupei išliko toks pats prieš ir po dietos. Tačiau tiriamiesiems, kurie dvi savaites vartojo saldintus gėrimus, turinčius HFCS, rezultatai buvo tokie: 10 procentų grupė vidutiniškai pateko į MTL – 102 nuo 95, nuo 17,5 iki 102 – nuo 93, o 25 procentų – iki 107 iš 91 . (13)

Pagrindinis tyrimo autorius Kimberas L. Stanhope’as, Kalifornijos universiteto mokslininkas Davisas, sakė: „Nustebino tai, kad pusryčiams, pietums ir vakarienei pridedant tiek skardinės pusės sodos ekvivalentą, pakanka žymiai padidinti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius. Mūsų kūnas reaguoja į palyginti nedidelį cukraus padidėjimą, ir tai yra svarbi informacija “. (14)

Didelės fruktozės kukurūzų sirupo pavojai - dr. Ax

5. Diabetas

Daugelis medicinos specialistų mano, kad cukriniu diabetu sergantiems žmonėms fruktozė yra geresnė nei cukrus, tačiau kiekviena kūno ląstelė gali metabolizuoti gliukozę. Kita vertus, fruktozė turi būti metabolizuojama kepenyse. Fruktozė buvo tiesiogiai susijusi su cukriniu diabetu, ypač su daug fruktozės turinčiu kukurūzų sirupu, kuriame yra daug laisvai plūduriuojančios fruktozės.

Skirtingai nuo vaisių, kuriuose yra fruktozės, tačiau taip pat yra skaidulų ir maistinių medžiagų, kurios teigiamai veikia fruktozės absorbciją organizme, didelis fruktozės turintis kukurūzų sirupas neturi visiškai maistinės vertės. Tai tik tiesus, abejotinas cukrus ir kalorijos, nieko daugiau.

Naujausi duomenys rodo, kad vartojant fruktozę žmonėms padidėja visceralinių riebalų kaupimasis, sutrinka riebalų (pvz., Cholesterolio ir trigliceridų) reguliavimas kraujyje ir sumažėja jautrumas insulinui. Kodėl toks fruktozės poveikis toks neramus? Visi šie šalutiniai poveikiai buvo siejami su padidėjusia 2 tipo cukrinio diabeto, taip pat širdies ir kraujagyslių ligų rizika. (15)

Žurnale paskelbtas tyrimas Pasaulinė sveikata rodo, kad šalyse, kuriose maišomas didelis fruktozės turintis kukurūzų sirupas į perdirbtus maisto produktus ir gėrimus, cukrinis diabetas yra didesnis nei šalyse, kurios nevartoja HFCS. Iš 43 tirtų šalių maždaug pusės maisto atsargose buvo mažai arba nebuvo didelio fruktozės kukurūzų sirupo. Kitose šalyse HFCS kiekis maisto produktuose buvo maždaug nuo vieno svaro per metus vienam asmeniui Vokietijoje iki maždaug 55 svarų per metus vienam asmeniui JAV. Tyrimo metu nustatyta, kad HFCS vartojančių šalių diabeto rodikliai buvo maždaug 20 procentų didesni nei be HFCS šalyse. (16)

6. Aukštas kraujospūdis

Fruktozės suvartojimas iš pridėtų cukrų yra susijęs su aukštu kraujospūdžio lygiu žmonėms. Paskelbto 2012 m. Tyrimo tikslas Metabolizmas buvo palyginti gaiviųjų gėrimų, saldintų dideliu fruktozės turinčiu kukurūzų sirupu, poveikį sacharozei (stalo cukrus).

Randomizuoto tyrimo metu mokslininkai 40 vyrų ir moterų suvartojo 24 uncijas HFCS arba sacharozės saldinto gėrimo. Tada jie surinko šlapimo ir kraujo mėginius per kitas šešias valandas, kad pamatuotų kraujospūdį, širdies ritmą, fruktozę ir keletą kitų medžiagų apykaitos biomarkerių.

Tyrėjai nustatė, kad vartojant HFCS saldintus gėrimus sistolinio kraujospūdžio maksimali koncentracija buvo didesnė, palyginti su sacharoze saldintais gėrimais. Apskritai jie nustatė, kad, palyginti su cukrumi, didelis fruktozės turintis kukurūzų sirupas sukelia didesnį viso kūno fruktozės poveikį ir reikšmingai skiriasi ūminiu metaboliniu poveikiu. (17)

Tyrimai parodė, kad vartojant 60 gramų fruktozės, žmonėms gali padidėti sistolinis kraujospūdis, tačiau to nematyti tiriamiesiems, kuriems skiriama ta pati tiksli gliukozės dozė. Kito tyrimo metu vyrams, turintiems antsvorio, dvi savaites kasdien buvo duodama po 200 gramų fruktozės …