Koldūnų tešla su kefyru

Kiekviena šeimininkė turi savo mėgstamiausią koldūnų receptą. Mėgstu gaminti koldūnus iš kefyro tešlos. Peržiūrėjusi svetainėje pateiktus receptus, tokio tešlos recepto neradau. Todėl dalinuosi juo su jumis, tikiuosi, kad jis jums bus naudingas. Kefyro koldūnai yra švelnūs, purūs ir labai lengvai paruošiami. Iš šios tešlos taip pat galima paruošti garuose virtų koldūnų. Galite pasirinkti bet kokį įdarą. Mano šeima mėgsta koldūnus su sūdyta varške. Ypač mėgstame juos valgyti antrą dieną, apkeptus svieste ir gausiai aplietus grietine.

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti kefyro koldūnų, turėsime:

 • Tešlai
 • 700 g miltų;
 • 500 ml kefyro;
 • 1 kiaušinis;
 • 1 šaukštelis druskos;
 • 1/2 šaukštelio geriamosios sodos.
 • Įdarui:
 • 500 g varškės;
 • 2 kiaušiniai;
 • druskos.

Maisto gaminimo procesas

 1. Galite naudoti bet kokį įdarą. Gaminau koldūnus su sūdytos varškės įdaru. Į varškę įmaišiau kiaušinių ir druskos. Gerai išmaišiau.
 2. Galite naudoti bet kokį įdarą. Gaminau koldūnus su sūdytos varškės įdaru. Į varškę įmaišiau kiaušinių ir druskos. Gerai išmaišiau.
 3. Norėdami pasigaminti koldūnų tešlą, į kefyrą įberkite geriamosios sodos ir palikite viską 5-10 minučių. Kai soda pradės sąveikauti su kefyru, įmaišykite kiaušinius, druską ir palaipsniui miltus. Užminkykite tešlą. Tešla turi būti minkšta, nesulipusi ir ne per tiršta.
 4. Norėdami pasigaminti tešlą koldūnams, į kefyrą įberkite sodos ir palikite viską 5-10 minučių. Kai soda pradės sąveikauti su kefyru, įmaišykite kiaušinius, druską ir palaipsniui miltus. Užminkykite tešlą. Tešla turi būti minkšta, nesulipusi ir ne per tiršta.
 5. Paruoštą tešlą padalykite į 4 dalis.
 6. Kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite sluoksniais ir stikline išspauskite tokius apskritimus.Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite varškės.
 7. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite varškės.
 8. Užspauskite priešingus tešlos kraštus. Su paruoštais koldūnais.
 9. Užspauskite priešingus koldūnų kraštus. Mūsų koldūnai paruošti.
 10. Išvirkite pasūdytame vandenyje. Išimkite koldūnus iš vandens ir aptepkite sviestu. Puodą su koldūnais ir sviestu statykite ant silpnos ugnies ir uždengę dangčiu troškinkite kelias minutes. Iš kefyro tešlos pagaminti koldūnai įsigeria į sviesto skonį ir tampa dar minkštesni.
 11. Koldūnus išvirkite pasūdytame vandenyje. Išimkite koldūnus iš vandens ir pagardinkite sviestu. Puodą su koldūnais ir sviestu statykite ant silpnos ugnies ir uždengę dangčiu troškinkite kelias minutes. Iš kefyro tešlos pagaminti koldūnai sugers sviesto skonį ir taps dar minkštesni.
 12. Gero apetito!