Koldūnai su šaldytomis uogomis

Jei mėgstate koldūnus su uogomis, žiemą nėra pasiteisinimo jų nepagaminti. Šiandien noriu papasakoti, kaip pasigaminti koldūnus su šaldytomis uogomis, kurie bus tokie pat skanūs kaip ir su šviežiomis uogomis. Aš juos gaminau su šaldytais juodaisiais serbentais ir šilkmedžio uogomis, tačiau galite rinktis bet kokias uogas pagal savo skonį. Šiuos aromatingus vasaros skonio koldūnus pamėgs visa šeima. Mano rekomendacija!

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti koldūnus su šaldytomis uogomis, reikės:

Tešlai: 

 • pieno – 200 ml;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – žiupsnelis;
 • miltai – 400 g.
 • Įdarui:
 • šaldytų uogų (turiu juodųjų serbentų, šilkmedžio) – 300 g.
 • cukraus – pagal skonį;
 • grietinės arba sviesto.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamą ingredientų rinkinį.
 2. Paruoškite koldūnams su šaldytomis uogomis reikalingus ingredientus. Išimkite šaldytas uogas iš šaldiklio ir atšildykite kambario temperatūroje. Atšildytas uogas nuplaukite per sietelį, kad išsiskirtų sultys. Įdarui reikės uogų ir cukraus.
 3. Išimkite šaldytas uogas iš šaldiklio ir prieš tai atšildykite kambario temperatūroje. Atšildytas uogas nuplaukite sietelyje, kad išsiskirtų sultys. Įdarui reikia uogų ir cukraus. Į dubenį supilkite šiltą pieną, įberkite žiupsnelį druskos ir įmuškite kiaušinį, gerai išmaišykite plaktuvu. 
 4. Šiltą pieną supilkite į dubenį, įberkite žiupsnelį druskos ir įmuškite kiaušinį, gerai išmaišykite plaktuvu. 
 5. Dalimis supilkite persijotus miltus ir išminkykite minkštą, elastingą tešlą.
 6. Dalimis supilkite persijotus miltus ir suminkykite minkštą, elastingą tešlą.
 7. Įdėkite tešlą į dubenį, uždenkite rankšluosčiu ir palikite 10-15 minučių pailsėti. 
 8. Įdėkite tešlą į dubenį, uždenkite rankšluosčiu ir palikite 10-15 minučių „pailsėti”. 
 9. Tada atkirpkite gabalėlį tešlos, o likusią dalį uždenkite rankšluosčiu, kad nesusidėvėtų. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite supjaustytą tešlą 5 mm storio sluoksniu. Tešlos neiškočiokite ploniau, nes įdaras bus sultingas ir išteps. 
 10. Tada atkirpkite gabalėlį tešlos, o likusią dalį uždenkite rankšluosčiu. Ant lengvai miltais pabarstyto stalo iškočiokite 5 mm storio tešlą. Tešlos neiškočiokite ploniau, nes įdaras bus sultingas ir išteps. 
 11. Iš stiklinės ar puodelio išpjaukite apskritimus. Naudokite tešlos atraižas, kad vėl iškočiotumėte ir išpjaustytumėte apskritimus.
 12. Iš stiklinės ar puodelio išpjaukite apskritimus. Iš tešlos atraižų vėl iškočiokite ir išpjaukite apskritimus. Ant kiekvieno apskritimo uždėkite po keletą uogų ir pabarstykite cukrumi.
 13. Cukraus kiekį reguliuokite pagal savo skonį – kuo rūgštesnės uogos, tuo daugiau cukraus. 
 14. Cukraus kiekį reguliuokite pagal savo skonį; kuo rūgštesnės uogos, tuo daugiau cukraus. 
 15. Tada atsargiai sujungkite kiekvieno apskritimo kraštus ir padarykite koldūnus. 
 16. Tada atsargiai sujungkite kiekvieno apskritimo kraštus ir suformuokite koldūnus. 
 17. Puode užvirinkite šiek tiek vandens, įberkite druskos, sudėkite koldūnus, atsargiai išmaišykite, sumažinkite virimo temperatūrą ir švelniai virkite ant silpnos ugnies apie 5 minutes nuo virimo temperatūros.
 18. Puode užvirinkite vandenį, įberkite druskos, sudėkite koldūnus, atsargiai išmaišykite, sumažinkite ugnį ir švelniai virkite ant silpnos ugnies apie 5 minutes, kai vanduo pradės virti. 
 19. Koldūnus iš vandens išimkite sieteliu. Sudėkite į dubenį ir įdėkite sviesto. 
 20. Koldūnus iš vandens išimkite sieteliu. Sudėkite į dubenį ir sudėkite sviestą. Koldūnus su šaldytomis uogomis patiekite iš karto. Mėgstame šiuos koldūnus su grietine. Išbandykite!
 21. Iš karto patiekite koldūnus su šaldytomis uogomis. Mėgstame šiuos koldūnus su grietine. Išbandykite juos!
 22. Mėgaukitės!