Koldūnai su mėsa ir grybais

Siūlau pasigaminti skanių, sultingų koldūnų su mėsa ir grybais. Geriausiai tinka švieži grybai – aš naudojau pievagrybius, bet tinka ir miško grybai. Galite naudoti bet kokią mėsą, pavyzdžiui, kiaulieną arba, kaip aš, vištieną. Šiuos sultingus ir sotus koldūnus galite patiekti su grietine, bet kokiu padažu ar sviestu. Pasigaminkite koldūnų su grybų ir mėsos įdaru ir mėgaukitės puikiu jų skoniu!

Sudedamosios dalys

Koldūnams su mėsa ir grybais pagaminti reikės:

Tešlai:

 • miltai – 250 g;
 • vandens – 100 ml;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – pagal skonį.
 • Įdarui:
 • maltos mėsos (aš naudojau maltą vištieną, galite naudoti ir kiaulieną) – 300 g;
 • Grybai (aš gaminau pievagrybius, galite naudoti ir miško grybus) – 300 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • žolelių – 1 ryšulėlis;
 • druskos, prieskonių – pagal skonį.

gaminimo procesas

 1. Tešlai gaminti miltus persijokite į dubenį, įberkite druskos, įmuškite kiaušinį ir supilkite šaltą vandenį.
 2. Tešlai užminkyti miltus persijokite į dubenį, įberkite druskos, įmuškite kiaušinį, supilkite šaltą vandenį, užminkykite koldūnams skirtą tešlą, ji turi būti minkšta ir elastinga, suvyniokite ją į maistinę plėvelę ir palikite valandai kambario temperatūroje.
 3. Užminkykite koldūnams skirtą tešlą, ji turi būti minkšta ir elastinga, suvyniokite ją į maistinę plėvelę ir palikite valandai kambario temperatūroje.Įdarui paruošti per mėsmalę pertrinkite nuo kaulų atskirtus mėsos gabalėlius ir nuluptą, gabalėliais supjaustytą svogūną.
 4. Įdarui sumalkite mėsos gabalėlius be kaulų ir nuluptą svogūną, supjaustytą gabalėliais, mėsmale.
 5. Jei ruošiate maistą iš miško grybų, pirmiausia juos reikia surūšiuoti, virti 20-25 minutes ir, nusunkus vandens perteklių, atvėsinti. Jei ruošiate maistą su grybais, juos reikia nuplauti ir leisti šiek tiek išdžiūti. Grybus (laukinius arba pievagrybius) sumalkite per mėsmalę.
 6. Jei ruošiate maistą iš miško grybų, juos reikia surūšiuoti, virti 20-25 minutes ir, nusunkus vandens perteklių, atvėsinti. Jei ruošiate maistą su grybais, juos reikia nuplauti ir leisti šiek tiek išdžiūti. Grybai (laukiniai arba pievagrybiai) sumalami per mėsmalę.Žalumynai nuplaunami ir taip pat sumalami per mėsmalę. Sumaišykite maltą mėsą su svogūnais, grybais ir žolelėmis, įberkite druskos ir prieskonių.
 7. Nuplaukite žoleles ir sumalkite mėsmale. Sumaišykite maltą mėsą su svogūnais, grybais ir žolelėmis, įberkite druskos ir prieskonių.Gerai išminkykite maltą mėsą ir grybus ir koldūnų įdaras paruoštas.
 8. Maltą mėsą ir grybus gerai išminkykite ir koldūnų įdaras paruoštas.
 9. Ant lengvai miltais pabarstyto stalo plonai iškočiokite tešlą kočėlu ir stikline išpjaukite apskritimus.
 10. Ant miltais pabarstyto stalo plonai iškočiokite tešlą kočėlu ir stikline išpjaukite apskritimus.
 11. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį įdėkite šiek tiek įdaro.
 12. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį įdėkite šiek tiek įdaro.
 13. Formuokite koldūnus, kaip tik norite (aš kiekvieną apskritimą perlenkiu per pusę ir gerai surišu kraštus, kaip parodyta nuotraukoje).
 14. Formuokite koldūnus, kaip jums patinka (aš kiekvieną apskritimą perlenkiu per pusę ir gerai surišu kraštus, kaip parodyta nuotraukoje).
 15. Tada susekite kiekvieno gabalo kampus, kaip parodyta nuotraukoje. Tai mano mėsos ir grybų koldūnai. Koldūnus galima iš karto išvirti arba sudėti ant lentelės ir užšaldyti šaldiklyje.
 16. Tada susegiau kiekvieno koldūno kampus, kaip parodyta nuotraukoje. Tai mano pagaminti mėsos ir grybų koldūnai. Koldūnus galima iš karto išvirti arba sudėti ant lentelės ir užšaldyti šaldiklyje.
 17. Norėdami išvirti koldūnus, puode užvirkite vandenį, įberkite šiek tiek druskos ir lauro lapą. Įmeskite koldūnus į verdantį vandenį ir virkite 10 minučių nuo virimo temperatūros.
 18. Norėdami išvirti, koldūnus išvirkite puode, šiek tiek pasūdykite ir galbūt įdėkite lauro lapą. Įmeskite koldūnus į verdantį vandenį ir virkite 10 minučių nuo virimo temperatūros

Išimkite koldūnus dantytu šaukštu, patiekite karštus ir paskaninkite grietine arba sviestu. Koldūnai su mėsos ir grybų įdaru yra labai skanūs, sultingi ir sotūs – esu tikra, kad jie patiks daugeliui žmonių!

Paruoštus koldūnus išimkite gremžtuku ir patiekite karštus, paskanintus grietine arba sviestu. Koldūnai, įdaryti mėsa ir grybais, yra labai skanūs, sultingi ir sotūs, esu tikra, kad jie patiks daugeliui žmonių!

Gero apetito!