Koks yra Dižono garstyčių skonis?

Norėdami suprasti, koks yra Dijono garstyčių skonis, turime šiek tiek žinoti šios tokios populiarios garstyčių rūšies istoriją.

Mat originalus Dižono garstyčių receptas šiandien nėra tas, kuris dažniausiai naudojamas.

Dižono garstyčios

Turinys

Rodyti

Dižono garstyčių kilmė

Dižono garstyčios kilusios iš Dižono miesto, Burgundijos regiono sostinės (Prancūzijoje).

Iš pradžių jis buvo gaminamas su actu, tačiau po to Dižono gyventojas Jeanas Naigeonas nusprendė actą pakeisti neprinokusių vynuogių sultimis, todėl šiais laikais buvo naudojamas baltasis vynas.

Vienu metu jos buvo laikomos tik originaliomis Dižono garstyčiomis, jei jos buvo kilusios iš šio konkretaus regiono, kaip ir Parmegiano Reggiano. Tačiau šiais laikais tai tik bendras terminas, kurį gali vartoti bet kuris garstyčių gamintojas, besivadovaujantis recepto pagrindais.

Taigi tai yra skirtingų Dižono garstyčių gamintojų skirtingų skonių paaiškinimas. Be to, dėl to šiek tiek sunku pasakyti tikslų Dijono garstyčių skonį, nes galima vadovautis recepto ingredientais, bet naudoti juos skirtingu kiekiu arba kita tvarka.

Be to, recepte naudojant baltąjį vyną paliekama daug erdvės interpretacijoms. Dižono garstyčioms gaminti galima naudoti per daug baltojo vyno rūšių, todėl tikrai sunku išgauti tą patį skonį iš skirtingų gamintojų.

Koks yra Dižono garstyčių skonis?

Dižono garstyčios yra aštraus, stipraus skonio ir yra švelniai aštrios iš garstyčių sėklų, česnako ir svogūno recepte.

Kadangi baltasis vynas nėra toks rūgštus kaip actas, kitų ingredientų skonis turėtų būti kiek stipresnis nei vien acto pagrindu pagamintų garstyčių. Tai priklauso nuo to, kiek baltojo vyno, palyginti su baltuoju actu, turi Dižono garstyčios.

Taip pat skaitykite: Majonezo pakaitalas

Kaip pasigaminti dižono garstyčių

Jei norite naminių Dižono garstyčių, jums reikės šių ingredientų:

-Geltonųjų garstyčių sėklos

-Rudųjų garstyčių sėklos

– Kvapieji pipirai

– Sausas baltasis vynas

-Baltas actas

-Geltonasis svogūnas arba askaloninis česnakas

– Druska

-Baltasis pipiras

Tu gali patikrinkite šį straipsnį jei norite patikrinti Dižono garstyčių receptą, pagamintą nuo nulio.

Kada naudoti Dižono garstyčias

Dižono garstyčios gali būti naudojamos beveik kiekvieną kartą, norint pakeisti įprastas geltonąsias garstyčias. Jei perkate geros kokybės Dižono garstyčias arba pasigaminate geras Dižono garstyčias, yra didelė tikimybė, kad sužavėsite visus, kurie tikisi įprasto garstyčių skonio.

Štai keli Dižono garstyčių naudojimo būdai:

– Kaip salotų padažasjis puikiai tinka daugelyje salotų, bet puikiai tinka bulvių salotoms ir puikiai tinka su kai kuriais kietai virtais kiaušiniais.

– Marinuokite maistą su Dižono garstyčiomis. Tai paprastas ir gana geras būdas pamarinuoti vištieną ar bet kokį kitą maistą prieš išmetant į orkaitę.

– Naudokite jį mėsainyje. Jis tikrai puikiai tinka kaip mėsainių užpilas dėl stipresnio pikantiško skonio. Nežinau, kodėl nemanau, kad jis taip gerai veikia dešrainiuose. Galbūt taip yra todėl, kad esame taip pripratę prie geltonųjų garstyčių, kurios yra su bet kokiu dešrainiu.

Tačiau kalbant apie mėsainius, esame įpratę išbandyti daugybę įvairių užpilų.

– Pagamink Dijonesą. Garstyčios nelaikomos padažu, tačiau išplakę pusę puodelio majonezo su šaukštu Dižono garstyčių ir pagardinę druska bei pipirais gausite Dijonezą, kuris yra puikus padažas, kurį galite naudoti savo mėgstamuose receptuose.

– Velnio kiaušiniai. Gaminant velniškus kiaušinius, garstyčių skonis yra beveik svarbesnis nei kiaušinio skonis, todėl naudojant aukštos kokybės Dižono garstyčias iš šio skanaus patiekalo išnaudosite kuo daugiau.

Dižono garstyčios prieš įprastas garstyčias

Yra nemažai skirtumų tarp įprastų geltonųjų ir Dižono garstyčių. Tačiau visada galite pakeisti vieną kitą, jei neturite pasirinkimo.

Dijon vs įprastos garstyčios

Pažiūrėkime pagrindinius šių dviejų skirtumus:

– Kaina. Dižono garstyčios turi šiek tiek didesnę kainą ir didesnį kainų diapazoną, nes jas galima gaminti iš daugybės skirtingų kokybiškų ingredientų.

Įprastas geltonąsias garstyčias yra šiek tiek lengviau pagaminti ir jų receptas yra labiau standartinis.

Čia taip pat gali būti šiek tiek rinkodaros; kadangi Dižono garstyčios yra skanesnės už įprastas garstyčias, kai kurie prekių ženklai gali jas kainuoti šiek tiek didesnę, nes jos gali būti naudojamos kaip statuso simbolis ant stalo, kai jūsų namuose yra svečių.

Žinau, kad tai skamba kvailai, bet taip yra, o produkto įmantrumas gali turėti įtakos kainai.

– Spalva. Amerikietiškos geltonosios garstyčios yra stipriai geltonos spalvos, nes dažnai jose yra ciberžolė, o Dižono garstyčios yra šviesiai geltonos kreminės spalvos.

– Skonis. Geltonosios garstyčios yra švelnesnio skonio nei Dižono garstyčios, tačiau kartais gali būti šiek tiek rūgštesnės ir rūgštesnės, nes gaminamos tik iš baltojo acto, o Dižono – baltojo vyno ir baltojo acto ar net baltojo vyno.

Dižono garstyčios yra aštresnio skonio, palyginti su geltonosiomis.

Taip pat skaitykite: Ar vinaigretę galima palikti?

Išvada

Dižono garstyčios yra aštresnio, stipresnio skonio nei geltonosios garstyčios, prie kurių esame įpratę.

Atminkite, kad jie gali būti vienas kito pakaitalas, tačiau tai tikrai priklauso nuo jūsų maisto skonio. Jei norite aštresnio skonio, kuo dažniau rinkitės Dižono garstyčias.

Be to, būkite atsargūs rinkdamiesi Dižono garstyčias, nes tai nėra saugomas pavadinimas. Jis gali būti pagamintas įvairiais būdais, todėl prieš pirkdami būtinai peržiūrėkite ingredientų sąrašą.