Ar karamelėje yra pieno produktų? Štai kaip atrodo dauguma karamelės

Karamelė greičiausiai yra vienas iš mūsų vaikystės saldainių. Kiekvienas yra valgęs jį vienokiu ar kitokiu pavidalu iš konditerijos gaminių, glajų ar padažų. Jis yra įvairaus skonio kiekvienam skoniui ir amžiui, ir tai yra vienas universaliausių saldumynų, kuriuos galime rasti šiandien. Galite jį naudoti maisto ir desertų priedams, mažiems skanėstams ir žmonės net bandė iš jo gaminti ramen!
Be to, kaip iš tikrųjų gaminate karamelę, vienas klausimas yra, ar šiame skaniame skanėste yra pieno produktų. Galų gale, jame turi būti kažkas, kad jis būtų minkštas ir kreminis. Taigi ar tai pieno produktai ar kažkas kita? Ir ar yra toks dalykas kaip karamelė be pieno? Štai ką mes išmokome.

karamelės pieno produktai
Turinys

Rodyti

Ar karamelėje yra pieno produktų?

Karamelės sudėtyje yra pieno produktų sviesto ir (arba) grietinėlės pavidalu. Parduodamoje karamelėje yra sviesto ir grietinėlės, kad jos tekstūra būtų malonesnė ir kad ji netaptų kieta ir trapi (kaip stiklas). Komercinėje karamelėje paprastai pridedamas skonis, o šie skoniai taip pat gali būti pieno produktų, pavyzdžiui, pieniško šokolado skonio.

Yra keletas karamelės formų, tačiau daugumoje jų vienaip ar kitaip yra pieno produktų. Ir taip, yra karamelės ir karamelės padažo be pieno versijų, apie jas taip pat pakalbėsime.

Karamelė šiais laikais yra įvairių formų, dydžių ir skonių, todėl kiekvienas gali rasti būdą, kaip ja mėgautis. Nuo šokolado mes visi mėgstame druską, burboną ir net kavą. Kai kurie neįprastesni skoniai, kuriuos galite rasti ir sudominti:
  • imbieras – nors ir ne pati akivaizdžiausia pora, šiek tiek aštri ir gaivi karamelė yra įdomus variantas, kuris puikiai dera su cinamonu ir kardamonu ant šono.

  • miso – dar neskubėkite, tai skanios sūdytos karamelės žaidimas, bet su umami posūkiu
  • rožių vanduo – karamelei suteikiamas subtilus gėlių aromatas ir puikiai dera su juoduoju arba baltuoju šokoladu
Karamelė taip pat puikiai tinka priedams. Visi žinome apie karamelizuotus obuolius ir karamelinius kukurūzų spragėsius arba karamelinius tortų glaistus. O karamelė yra dažnai užduodamas padažas daugelyje mūsų mėgstamų gėrimų, ypač kavos. Visi žinome sezoninę moliūgų prieskonių latę ir geriausią jos draugą – karamelinį padažą. Ir galiausiai ledai, nesvarbu, ar tai karamelinis padažas, skonio ar traškūs gabaliukai.
Kitas būdas mėgautis karamele – į ją pridėti riešutų. Jei karamelės gamybai naudosite tik cukrų ir įdėsite į ją riešutų ar net razinų, gausite puikų užkandį, kuriuo galėsite mėgautis namuose. O kadangi lengvai genda, tai puikus užkandis pasimėgauti kelionėse. Taip, mes kalbame apie senamadišką trapią riešutą, kuris yra mėgstamiausias vaikystėje.
Taip pat skaitykite: Ar Paella turi mėsos?

Iš ko iš tikrųjų pagaminta karamelė?

Karamelė tradiciškai gaminama iš lydyto cukraus ir kai kurių pieno produktų, nesvarbu, ar tai pienas, sviestas, grietinėlė ar visi trys. Dauguma komercinių karamelės gaminių gaminami iš cukraus, kukurūzų sirupo, melasos ir aliejaus mišinio. Kai kuriuose iš jų gali būti pieno produktų, tačiau tai žymiai sutrumpina jų galiojimo laiką.

Tačiau pažvelkime į žodį karamelė atidžiau. Žmonės, sakydami karamelę, paprastai turi omenyje vieną dalyką: ištirpusio cukraus skonį, nesvarbu, ar jis būtų trapus, padažas ar minkštas, panašus į fudge formą. Iš esmės karamelė yra tik ištirpęs cukrus. Tačiau paliktas savieigai jis sukietėtų ir taptų kaip saldainiai.
Taigi, kad karamelė nesustingtų, dedama sviesto, aliejaus, pieno, vandens ar kito tokio ingrediento, kad ji būtų minkštesnė. Pridėjus pieno produktų, papildomi riebalai padeda saldumui dar geriau skonis. Paprastos karamelės skonis yra šiek tiek nuviliantis, palyginti su karamelės skoniu, į kurį pridėta bet kokio pieno, pieno ar ne.

Karamelė, sviestas ir irisas gali turėti pieno produktų

Nors karamelė gali turėti daug skonių arba būti naudojama kartu su daugybe dalykų, taip pat yra įvairių karamelės rūšių. Labiausiai paplitusi karamelė yra granuliuotas cukrus, ištirpintas su sviestu, grietinėle ir įvairių rūšių skoniais.
„Butterscotch” yra karamelė, pagaminta iš rudojo cukraus, į kurią galite įpilti vandens, kad ją praskiestumėte, arba įpilkite sviesto ir grietinėlės, kad suteiktumėte minkštą tekstūrą. Taigi, sviestmedžiai gali būti pagaminti be pieno, taip pat galite pabandyti įpilti augalinio pieno, o ne vandens, kad būtų malonu tarp jų.

sviestas
Irisas gaminamas lydant cukrų ar melasą, tačiau šį kartą būtina įdėti sviesto, o kartais net miltų. Irisas gaminamas aukštesnėje temperatūroje.
Net jei visų jų pagrindinis ingredientas yra cukrus, jie labai skiriasi vienas nuo kito skoniu, tekstūra ir gamybos procesu. Šie skirtumai atsiranda dėl virimo temperatūros, pridėtų ingredientų ir cukraus pagrindo: baltojo arba rudojo cukraus.

„Pasidaryk pats“ karamelės padažas be pieno

Parduodama karamelė paprastai turi pieno produktų, bet tai nereiškia, kad karamelė privalo turėti sviesto ar grietinėlės. Galų gale karamelė yra ištirpęs cukrus, kurį galima pasigaminti namuose, nepridedant nieko papildomai. Tereikia keptuvės ir cukraus bei dar vieno ingrediento karamelei suminkštinti. Pavyzdžiai be pieno gali būti bet kokie augaliniai, tačiau riebus kokosų pienas veikia kaip žavesys.
Puikios karamelės raktas slypi keptuvėje, kuri yra plati ir aukšta, ir kantrybės. Lėtai tirpdantis cukrus ir visada, visada sukant keptuvę. Nemaišyk! Tiesiog lėtai pasukite keptuvę, kad jos kraštai per daug nesudegtų. Iš esmės tereikia palaukti, kol cukrus ištirps, išskirs drėgmę, o pabaigoje įdėkite kitą ingredientą.
Pakaitinkite cukrų, pradėkite jį lydyti ir pradėkite karamelizacijos procesą. Palaukite, kol mišinys pamažu taps šviesiai rudos spalvos ir pradės tirštėti, nes išgaruos drėgmė.
Tada nuimkite karamelę nuo ugnies. Jis turėtų būti šiek tiek birus, bet ne visiškai sausas ar labai storas. Pasiruoškite įpilti riebaus kokosų pieno arba bet kurio pasirinkto ingrediento be pieno. Prašome atkreipti dėmesį į karštus purslus. Karamelė gali burbuliuoti ir burbuliuos prieš jus, todėl būkite labai atsargūs.
Sudėjus ingredientą, reikia išmaišyti, kad jis tolygiai įsimaišytų į karamelę. Dabar turite naminį karamelės padažą! Jei jis šiek tiek skystas, visada galite jį virti, bet vėlgi tai užtruks daug laiko.

Kodėl karamelėje yra druskos?

Kai kurios karamelės sudėtyje yra druskos, kad būtų kontrastas, ir tai dar labiau išryškina karamelės saldumą. Mūsų liežuviai gali jausti penkis pagrindinius skonius, kurie yra: sūrus, kartaus, rūgštus, saldus ir umami. Šių skonių derinimas gali neveikti visą laiką, bet kai jie tai daro, jie sukuria magiją mūsų skonio receptoriams.

Saldus ir sūrus gali atrodyti priešingybės, tačiau druska yra skonio stipriklis. Štai kodėl mes jo dedame į daugybę dalykų ir žmonės nori, kad jo būtų daugiau ant savo maisto. Padidindami karamelės saldumą šiek tiek druskos, sukuriame unikalų skonį, kuris stebėtinai gerai dera. Priešingybės traukia.

Į karamelę dedama druskos kiekis gali skirtis. Pagal numatytuosius nustatymus karamelei nereikia druskos, tačiau įprasta į bet kurią karamelės partiją įberti tik žiupsnelį druskos. O į karamelės padažo kubilus su užrašu „sūdyta karamelė“ pridedama papildoma druskos dozė.

Kas yra karamelės dažymas?

Galite pastebėti, kad daugelyje produktų taip pat naudojama karamelės spalva. Jis gaminamas kaitinant cukrų, tačiau vietoj sviesto ar grietinėlės įdedant rūgščių, druskų ar šarmų. Tai vienas seniausių maisto dažiklių pasaulyje.
Daugelyje mūsų mėgstamų gėrimų yra karamelės spalvos ir ji naudojama daugelyje produktų. Garsūs pavyzdžiai yra visi tamsios spalvos soda, būdinga tamsaus romo spalva ir pigus sojos padažas. Tai plačiausiai pasaulyje naudojami maisto dažikliai, kurių reikalauja beveik visi pasaulio maisto gamintojai.

Ar karameliniai dažai be pieno?

Taip, karamelės dažuose nėra pieno, nes naudojama tik ištirpusio cukraus spalva. Į jį nepridedama pieno produktų, kurie pakeistų spalvą ar skonį.