Koks rūtų skonis? Štai ką reikia žinoti

Rūta yra daugiau nei tik juokingai skambantis žodis: tai daržovė! Tačiau koks šios keistai atrodančios daržovės skonis?

Rūtos linkusios suklaidinti visus, kurie nėra švedai, todėl pabandykime viską išsiaiškinti. Šios gražuolės yra ropės rūšis arba bent jau labai panašios į ropę ir naudojamos taip pat.

Bet koks rūtos skonis? Ar jo skonis panašus į ropę? Pasirodo, jie panašūs, bet ir šiek tiek skirtingi. Taigi, norėdami numalšinti jūsų žinių alkį švediškoms ropėms, atidžiau pažvelgsime į tai, koks yra rūtų skonis. Ir, žinoma, ką galite su jais padaryti.

rūtų skonis

Turinys

Rodyti

Koks rūtos skonis?

Rūtų skonis panašus į ropę, tik šiek tiek švelnesnis. Rūtos gali būti apibūdinamos kaip: pipirinės, žemiškos, šiek tiek kartokos, sviestinės ir saldžios. Tai šakninė daržovė, kuri yra a ropės ir kopūsto kryžius.

Nors apvalios daržovės išorė būna violetinė, daržovės vidus yra labiau baltos arba geltonos spalvos, o tai yra ta dalis, kurią iš tikrųjų ragaujate ir gaminate, kai nuspręsite valgyti.

Žmonės, kurie nemėgsta rūtų, dažniausiai orientuojasi į tai, kad jų skonis yra kartaus, tačiau tiesa ta, kad taip būna tik valgant žalią. Tiesą sakant, daugelis žmonių mėgaujasi kartaus rūtos traškėjimu ant salotų, kaip ir ropėmis.

Tačiau, jei po pirmojo žalios rūtos įkandimo nuspręsite, kad jis jums yra per kartaus, neatsisakykite maisto visiškai. Kai verdate rūtą, didžioji kartumo dalis iškepa tiesiai iš jos ir liekate skanaus sviestinio, saldaus ir pikantiško skonio.

Kas skaniau: ropė ar rūta?

Gerai, kaip jau nustatėme, rūtos ir ropės yra tikrai panašios. Ar turėtumėte įsigyti labiau žinomą ropę ir tiesiog atsisakyti rūtos? Tiesą sakant, tai tikrai priklauso nuo jūsų, nes galite daryti panašius dalykus su abiem daržovėmis.

ropės

Ropės turi intensyvesnį skonį tarp jų. Jei tai jums patinka, nes mėgstate aštresnius, stipresnius skonius, tiesiog imkite ropių. Bet jei nenorite kažko tokio stipraus, rūtos išlieka puikiu pasirinkimu.

Taip pat skaitykite: Rutabaga VS Jicama

Rutabaga tekstūra

Pirmiausia, pirkdami rūtas bakalėjos parduotuvėje, norite įsitikinti, kad gausite gerą, kitaip skonis tiesiog neatitiks. Norite įsitikinti, kad oda yra kieta, stora ir lygi, kad šaknys tvirtos ir sunkios (pagal dydį), o galiausiai lapai būtų lygūs ir vaškiniai.

Paskutinis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti perkant rūta, iš tikrųjų nėra susijęs su tekstūra. Visgi mažesnių rūtų skonis bus saldesnis nei didesnių.

Kalbant apie rūtos tekstūrą, tai yra traški ir traški daržovė. Jis netgi išlaiko tas savybes, kai jis virtas, todėl gali būti puiki tekstūra, kurią galima pridėti prie salotų ar skrudintų daržovių padėklo, kad būtų šiek tiek kontrasto.

Žinoma, paėmus rūtą ir sutrynus arba sutrynus, ji neliks traški ir traški. Vietoj to, jis įgauna kreminės, sviestinės konsistencijos, kuri tiesiog ištirps burnoje, kai paragausite.

Kaip jūs valgote rūtą?

Vienas geriausių dalykų, susijusių su rūtomis, yra tai, kad jie yra visiškai universalūs. Galite juos naudoti kaip tik norite, panašiai kaip bulves.

Galite juos virti, sutrinti, virti į sriubą ar troškinį, kepti su kitų daržovių padėklu, dėti ant salotų, troškinti arba valgyti su gardžiu padažu.

rūtos troškinys

Kartais žmonės jas netgi supjausto ilgais gabalais ir kepa arba kepa gabalėlius, kad pagamintų bulvytes. Tai sveikesnė alternatyva klasikinėms bulvėms.

Vienas iš populiaresnių rūtų valgymo būdų, ypač tarp tų, kurie nemėgsta kartaus skonio, yra jas sutrinti. Prieš trindami daržovę, turite ją išvirti, kad suminkštėtų. Į vandenį įpilkite maždaug šaukštą saldiklio (medaus, cukraus ir kt.). Jūsų sutrinta rūtų košė bus tobulai saldi.

Dabar, kaip minėta anksčiau, galite valgyti žalią rūtą; jei tai padarysite, pirmiausia turite nulupti odą, o ne tiesiog kąsnelį iš jos ištraukti.

Be to, kad tai šakninė daržovė, todėl atkeliavo tiesiai iš patręštų nešvarumų, odelė stora, vaškuota ir tiesiog niekam nebus skani. Tačiau nulupę galite valgyti neapdorotą, nesvarbu, ar kąsnyje iš jo labai daug kąsnio, tik šiek tiek tarkuojate ant patiekalo kaip garnyrą, ar ką nors tarp jų.

Taip pat skaitykite: Rutabaga VS runkeliai

Kaip išlaikyti rūtas šviežias?

Jei norite, kad rūtos būtų geros skonio, turite jas išlaikyti šviežias, nes, kaip ir dauguma dalykų, jos tiesiog neskanu, kai pradeda gesti. Kalbant apie daržovių galiojimo laiką, rūtas galite laikyti gana ilgai, ypač jei jas perkate sezono metu, tai yra nuo spalio iki kovo.

Jei norite, kad jie išsilaikytų kuo ilgiau, neplautus laikykite šaldytuve, bet taip pat galite laikyti ant prekystalio (kambario temperatūroje) iki septynių dienų. Kai jie pradeda auginti žalius ūglius, jau per vėlu, ir skonis nebus toks geras.

Jei norite gauti šiek tiek papildomo patarimo, jei tikrai pakuojate juos ilgam laikui, užšaldykite, ir jie išlaikys savo skonį iki šešių mėnesių. Jūs netgi galite juos paruošti prieš užšaldydami, o atšildydami jie bus skanūs. Tai padarius, valgymas gali būti tikrai greitas ir lengvas.

Norite trintos rūtos košės? Tiesiog ištraukite iš šaldiklio, atitirpinkite, pašildykite ant viryklės arba mikrobangų krosnelėje ir mėgaukitės saldžiu, kreminiu skoniu.