Kiek laiko trunka Halloumi? Atidarytas, neatidarytas, virtas arba užšaldytas

Visi žinome ir mėgstame halloumi, ypač keptus ant grotelių, bet ar žinote, kiek ilgai trunka halloumi?

Nežinau kodėl, bet mano šaldytuvas visada pilnas įvairių rūšių sūrių ir daug pieno produktų, todėl man visada kyla toks klausimas, kiek laiko tas ar kitas sūris išsilaiko.

Reikalas tas, kad kartais negalima pasikliauti galiojimo data, kai kurios sūrio rūšys yra geros net pasibaigus galiojimo laikui, tačiau bėda ta, kad kai kurios yra blogos nepasibaigus galiojimo laikui. Taigi geriau pasidomėkite prieš valgydami sūrį, kuris verčia suabejoti, ar jis vis dar valgomas.

Šiame straipsnyje aptarsime, kiek laiko trunka halloumi, priklausomai nuo to, kaip jį laikote ir ar jis atidarytas, ar neatidarytas. Be to, kaip sužinoti, ar sugedo, nes yra keletas dalykų, kuriuos galite patikrinti, kad įsitikintumėte, jog halloumi tinka valgyti.

halloumi paskutinis

Turinys

Rodyti

Kiek laiko trunka halloumi?

Neatidarytas halloumi gali išsilaikyti iki metų, jei laikomas šaldytuve. Halloumi taip ilgai išsilaiko dėl to, kad tai sūrus sūris.

Atidarytas halloumi šaldytuve išsilaikys 3–5 dienas, tačiau galite jį ilgiau išsilaikyti įpylę šiek tiek pasūdyto vandens. Bet kuriuo atveju turite įdėti jį į sandarų indą, kad jis būtų tinkamai laikomas.

Paprastą sūrymą sumaišant druską ir vandenį pasigaminti nesunku, o halloumi gali trukti ilgiau, nes dėl to halloumi gali būti dar sūresnis nei yra.

Kitas būdas, kad halloumi išsilaikytų ilgiau, yra marinuoti jį alyvuogių aliejuje ir netgi įpilti į šiek tiek alyvuogių aliejaus. Šis laikymo būdas yra puikus, tačiau turint omenyje alyvuogių aliejaus kainą, jis gali būti šiek tiek brangesnis, palyginti su sūdytu vandeniu. Alyvuogių aliejaus naudojimo pranašumas yra tas, kad jis suteiks sodresnį halloumi skonį, ypač jei mėgstate alyvuogių aliejaus skonį; beje, čia yra straipsnis apie tai, kodėl alyvuogių aliejus kartais būna kartaus skonio ir kaip jį ištaisyti.

halloumi alyvuogių aliejus

Kiek laiko išsilaiko virtas halloumi?

Kaip jau sakiau straipsnyje apie pakartotinį halloumi pašildymą, paruoštas halloumi išsilaikys apie dvi savaites, jei tinkamai laikomas sandariame inde arba labai gerai suvyniotas į pergamentinį popierių.

Ir taip, jūs galite pašildyti halloumi keliais skirtingais būdais. Daugiau čia nesileisiu, nes turiu visą straipsnį apie pašildymas halloumi čia.

Jei niekada neturėjote ant grotelių kepto halloumi, nežinote, ko jums trūksta, galite ir valgyti žalias halloumibet tai nėra ta pati patirtis.

Ar galite užšaldyti halloumi?

Atidarytą halloumi galite užšaldyti, kad jis išsilaikytų maždaug šešis mėnesius, tai priklauso nuo to, koks geras ir šviežias yra sūris, kai jį užšaldote.

Norėdami tinkamai užšaldyti, turite įdėti jį į vakuuminį maišelį arba labai gerai suvynioti į plastikinį maišelį, o tada į sandarų indą. Gerai užšaldytas Halloumi gali išsilaikyti iki šešių mėnesių, tačiau rekomenduojama jį naudoti pirmuosius porą mėnesių, kad neprarastų skonio ir tekstūros.

Vienas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tai, kad dažniausiai norėsite virti pjaustytą halloumi, todėl geriau jį supjaustyti prieš dedant į šaldiklį. Tokiu būdu išvengsite viso halloumi atšildymo, jei jums jo nereikia, be to, jis lengviau atitirps, jei bus supjaustytas griežinėliais. Skausmas atšildyti didelius maisto gabalėlius ir sužinoti, kad jie per vidurį vis dar sustingę, halloumi sūris nėra išimtis.

Virtą halloumi taip pat galima užšaldyti, tačiau prarasite jam būdingą girgždantį tekstūrą, o skonis gali nukentėti, todėl virto halloumi šaldyti neverta.

Kaip sužinoti, ar halloumi sugedo?

Dabar, kai kalbėjome apie tai, kiek ilgai trunka halloumi, atidarytas ar neatidarytas, kitas dalykas, kurį reikia žinoti, yra tai, kaip nuspręsti, ar vis dar tinka valgyti, ar jis sugedo.

Dėl šios priežasties aš jums pateiksiu keletą dalykų, kuriuos reikia patikrinti prieš valgant likusį halloumi.

– Kvapas. Ypač šaldytuve laikomo halloumi atveju keistas rūgštus kvapas bus aiškus ženklas, kad halloumi sugedo. Tai bus šiek tiek apgaulė su šaldytu, nes kvapas nebus toks juntamas, kol jis visiškai neatšils.

– Išvaizda. Jei jūsų halloumi pakeitė spalvą šaldytuve, tai taip pat gali būti ženklas, kad jis blogai. Galite derinti tai su kvapu, kad dar kartą patikrintumėte. Kitas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra pelėsių atsiradimas; patikrinkite visas halloumi dalis, kad įsitikintumėte, jog nėra pelėsio. Jei matote pelėsių dėmių, nedelsdami išmeskite tą halloumi. Nebandykite jo sutvarkyti, o pašalinkite pelėsį, nes pelėsio bakterijos taip pat gali būti sūrio viduje, tačiau šiuo metu jų nematyti.

– Skonis. Sugedęs Halloumi bus sugadinto pieno skonio.

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti nepakankamai iškeptus koldūnus?

Išvada

Tinkamai laikant Halloumi gali išsilaikyti ilgai, tačiau tai labai priklauso, ar kalbame apie virtus ar nevirtus, atidarytus ar neatidarytus halloumi, nes jie gali labai skirtis.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums žinoti, kaip laikyti halloumi ir kiek ilgai jis tarnaus. Be to, prieš valgydami likusius halloumi, patikrinkite visus požymius, apie kuriuos kalbėjome aukščiau; Net jei jo galiojimo laikas nepasibaigęs ir tinkamai jį laikėte, geriau būti saugiems, kai kalbama apie pieno produktus.