Koks Halloumi skonis? Štai „The Deliciousness“.

Nesvarbu, ar esate puikių sūrių žinovas, ar tiesiog bandote praplėsti savo gastronominį akiratį, galbūt esate sutikę sūrį, apie kurį anksčiau negirdėjote, vadinamą halloumi.

Na, jūs tikrai nesate vieni, jei per daug jaudinotės, kad išbandytumėte šį sūrį, prieš tai nieko apie jį nesužinoję!

Štai kodėl mes jums parengėme šiek tiek apie halloumi sūrio skonį, kas tai yra, kaip jo skonis keičiasi priklausomai nuo brandinimo ir gaminimo, ir keletą nuostabių skonių derinių, kuriuos galite išbandyti gamindami patiekalą su šiuo įdomiu sūriu!

Taigi, nieko nelaukę, ragaujame! Nagi!

halloumi skonio

Turinys

Rodyti

Koks Halloumi skonis?

Halloumi sūris yra labai gaivaus, pieniško skonio, su šiek tiek aštrumo dėl sūrymo. Tai pusiau kietas, lanksčios tekstūros sūris, kuris kepimo metu išlaikys formą, kaip ir paneeris bei feta.

Dėl didelio druskos kiekio – daugiau nei mocareloje, bet mažiau nei fetos – kai kuriems žmonėms nevirtas halloumi gali būti kartaus skonio.

Įdomu tai, kad šviežias (nevirtas) halloumi iš tikrųjų turi švelnų skonį! Panašiai kaip ir mocarela, šviežias halloumi tikrai nesukels ilgalaikio kvapo jūsų namuose.

Kita vertus, jo skonis šiek tiek panašus į fetos – taigi, ji sūroka, bet ne „KAŽKAS GRIBĖK MAN VANDENS BUTELĮ DABAR“ sūraus! Taip yra dėl to, kad halloumi paprastai laikomas sūriame, sūriame vandenyje.

Dėl nuostabiai aštraus skonio Halloumi kartais lyginamas ir su ožkos sūriu. Šis kvapas būdingas daugumai minkštų sūrių, gaminamų iš šviežio gyvulinio pieno.

Tačiau halloumi taip pat įgauna švelnų, išskirtinį skonį dėl savo gamybos. Skirtingai nuo kai kurių kitų sūrių, halloumi nesusimaišo su bakterijomis, kurios susidariusios išskiria rūgštis. Tačiau jis yra sumaišytas su kažkuo, vadinamu šliužo fermentu.

Šliužo fermentas naudojamas vandeningam pienui išskaidyti iš tankios sūrio varškės nebaigtuose sūriuose. Tai taip pat suteikia šiek tiek kartaus skonio tokiam sūriui kaip halloumi!

Kaip ir šviežia mocarela, haloumi kempinė, spyruokliška tekstūra atsiranda dėl jo pagaminimo būdo!

Panaudoję šliužo fermentą, riebią varškę turite supilti į pakaitintas išrūgas; tai dar labiau suminkštins, todėl bus lengva ištempti, panašiai kaip gaminant naminius makaronus!

Ar Halloumi skonis skiriasi šviežio ar virto?

Taip, halloumi skonis iš tiesų keičiasi priklausomai nuo to, ar jis šviežias, ar virtas! Tiesą sakant, halloumi dažnai valgomas virtas dėl sustiprinto skonio ir minkštesnės tekstūros!

Valgomas šviežias (arba termiškai neapdorotas), halloumi sūris išlaiko būdingą, pusiau ožkos sūrio, pusiau fetos sūrio skonį. Jis gana švelnus, bet vis tiek labai skanus!

švieži halloumi

Tačiau kai gaminamas halloumi, jis įgauna gilesnes, skanesnes natas! O kadangi kaitinant netirpsta, halloumi yra puikus pasirinkimas tiek kepti ant grotelių, kepti ant viryklės, tiek kepti!

Kai verdate halloumi sūrį, jo tekstūra tampa dar minkštesnė, kremiškesnė ir kažkaip girgždesnė! Kaip minėta anksčiau, halloumi yra puikus pasirinkimas gaminant maistą, nes jis išlaikys savo formą, kitaip nei sausesni, netvarkingi sūriai, tokie kaip amerikietiškas sūris ar mocarela!

Ir galiausiai, kai gaminamas halloumi, daugelis pastebi, kad keičiasi ir jo kvapas!

Tikėkite ar ne, nepaisant to, kad skonis labai mažai panašus į pelėsinį sūrį ar gorgonzolą, gamindami halloumi, daugelis apibūdina atsirandantį kvapą kaip tą patį stiprų, aštrų pelėsinio sūrio kvapą.

Tačiau nuėmus nuo ugnies virtas halloumi vėl įgauna švelnų ir malonų kvapą.

Taip pat skaitykite: Koks persimonų skonis?

Ar senstant Halloumi skonis kitoks?

Kaip ir visų skanių sūrių, halloumi sūrio skonis pasikeičia, kai jis brandinamas. Laikydami jį sausoje, vėsioje vietoje (tokiu būdu ant jo nesusidarys nepageidaujamas pelėsis), halloumi įgaus stipresnį, sodresnį skonį!

Jo originalios tango ir druskos natos bus sustiprintos ir įgaus papildomų kerinčių riešutų, šildančių natų. Be to, jūs tikrai pastebėsite nedidelį sūrio kvapo pokytį, kai jis brandinamas. Jūsų brandintas halloumi bus šiek tiek aromatingesnis ir sūresnis!

Kas yra Halloumi?

Jei kada nors matėte halloumi (taip pat rašoma haloumi) savo vietiniame delikatese arba mėgstamo graikų restorano meniu, keistas jo pavadinimas galėjo atstumti jus nuo jo paragauti. Juk pavadinimas labiau panašus į kažkokią vytintą mėsą, o ne į gražų minkštą sūrį.

Bet kaip tik tai yra: sūris! Pavadinimas halloumi netgi kilęs iš kipriečių-turkų kalbos žodžio, reiškiančio sūrį, hellim!

Halloumi sūris iš pradžių buvo sukurtas Kipro saloje. Šis šilkinis, purus sūris iš tikrųjų datuojamas viduramžių Bizantijos imperijos laikais.

Tradiciškai halloumi sūris gaminamas iš aštraus avies arba ožkos pieno, o ne iš karvės pieno, todėl jis nėra toks populiarus JAV, kaip Viduržemio jūros regione ir Artimuosiuose Rytuose.

Tačiau halloumi pastaruoju metu sulaukė didelio populiarumo, todėl kai kurie (įskaitant mus) susimąstė, koks yra šio unikalaus egzotiško sūrio skonis! Tikimės, kad jau turite atsakymus. Dabar pažiūrėkime, su kuo galite susieti Halloumi.

Taip pat skaitykite: Ar lengvi pusryčiai yra nemokami?

Skanios Halloumi poros

Nepriklausomai nuo to, ar nuspręsite įsigyti ar gaminti šviežią ar brandintą halloumi sūrį, ar ne, jo unikalus skonis sukuria nuostabius derinius!

Kipre šviežias arba virtas halloumi tradiciškai derinamas su saldžiais, gaiviais arbūzo griežinėliais! Taip yra dėl švelnaus, raminančio halloumi skonio, kuris puikiai dera su vaisiais.

Tradicinius kiprietiškus pusryčius sudaro šviežia pita duona, ant grotelių keptas Halloumi, saulėti kiaušiniai, ant grotelių kepti pomidorai ir ant grotelių kepti grybai su šonine. Tai turbūt geriausias visų laikų skonių derinys!

Halloumi taip pat derinamas su maloniomis, gaiviomis salotomis, kupinomis tamsių lapinių žalumynų, šviežių rozmarinų, pušies riešutų ar graikinių riešutų ir net aštrių šviežių klementino dalių; Žinoma, negalima pamiršti ant viršaus apšlakstyti alyvuogių aliejaus, kad užbaigtumėte!

halloumi salotos

Taip pat galite mėgautis halloumi sūriu pridėti prie graikiško stiliaus kepinių lentos.

Jis puikiai derėtų su sūria feta, kreminiu manouriu ir sausais anthotyros, patiekiamais kartu su šviežiomis daržovėmis, aštriais pipirais, juodosiomis alyvuogėmis, įvairia sūdyta mėsa ir nedidele porcija saldaus graikiško medaus!

Be to, daugelis kipriečių pusryčiams valgo pašildytą halloumi, užteptą ant šviežios pitos duonos! Ir galiausiai vakarienei išmėginkite kepti ant grotelių ar mėtomis įdaryto halloumi.

Jo sotus skonis ir puri tekstūra yra puikus mėsos pakaitalas arba tiesiog nuostabiai skanus garnyras!

Išvada

Halloumi yra puikaus skonio labai įdomios tekstūros sūris, puikiai tinkantis kepti ant grotelių. Neįmanoma nemylėti ant grotelių kepto halloumi pusryčiams ar bet kokiam kitam patiekalui.

Valgyti termiškai neapdorotą halloumi man nelabai pavyksta, todėl labai rekomenduoju nevertinti jo skonio ir tekstūros, kai jis nevirtas.

Tikiuosi, kad šis straipsnis parodė, ko galite tikėtis iš halloumi skonio ir ką su juo daryti.