Koks balzamiko acto skonis? Štai ką reikia žinoti

Balzamiko actas gali būti labai brangus arba labai pigus, o skirtumas gali būti neįtikėtinas. Taigi jums įdomu, kodėl tą pačią prekę galite įsigyti neįtikėtinai pigiai arba pakankamai brangiai, kad priverstumėte lėtai apsisukti ir nueiti. Tikriausiai supratote, kad pigesni yra padirbti arba kažkaip atskiesti. Bet jei niekada neturėjote balzamiko acto, jums gali kilti pagunda jį nusipirkti, kad tik paragautumėte.

Koks balzaminio acto skonis? ar verta viso to ažiotažo? Ar tai daro viską stebuklingai geriau? Ir kodėl jis toks tamsus, lyginant su kitais actais? Tai pirmasis serijos įrašas apie balzamiko actą. Tai labai neteisingai suprantamas prieskonis už Italijos ribų, todėl esame čia tam, kad viskas būtų lengviau suprantama visiems (įskaitant mus).

balzaminio acto skonio

Turinys

Rodyti

Koks balzaminio acto skonis?

Balzamiko actas turi ryškų skonį, kuris yra saldus ir šiek tiek sutraukiantis. Jis nėra toks stiprus kaip įprastas actas ir turi gilių karamelinių, į melasą panašių natų, kurios puikiai dera su daugeliu maisto produktų. Pagalvokite apie šokoladą, melasą ir neaiškiai vaisines natas su šiek tiek kartaus poskonio.

Įpylus balzamiko acto, neturėsite tokio stipraus acto šlakelio, jis daug švelnesnis nei įprastas actas. Jis taip pat yra tirštesnis nei įprastas actas dėl senėjimo ir karamelizacijos.

Ar balzaminis actas saldus ar rūgštus?

Balzamiko actas yra ir saldus, ir rūgštus, be to, jis yra daug švelnesnis nei dauguma žmonių. Paprastai tai yra 6–7% stiprumo, tačiau tą stiprumą užmaskuoja švelnus saldumas ir acto tirštumas.

Ištrauktas balzamiko butelis paprastai bus aštraus skonio, o į mišinį įsimeta šiek tiek rudojo cukraus. Rezultatas toli gražu nėra tikro balzamiko skonis. Apie tikrą ir netikrą balzaminį actą pakalbėsime po minutės.

Ar prieš naudojimą reikia suplakti balzamiko actą?

Ne, balzamiko acto prieš naudojimą suplakti nereikia. Tai stabilus skystis ir nesiskiria. Vienintelis atvejis, kai reikia suplakti balzamiko actą, yra gaminant vinigretą su alyvuogių aliejumi. Tokiu atveju turite pakratyti buteliuką, kad emulsijos turinys.

Ar balzamiko actą reikia šaldyti?

Ne, balzamiko acto nereikia šaldyti, jei jis laikomas atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir kambario temperatūroje. Natūralu, kad kuo šaltesnė patalpoje, tuo actas geriau išsilaikys, tačiau labai gerai išsilaiko kambario temperatūroje.

Pagrindinė balzamiko laikymo problema yra saulės šviesa. Jis tiekiamas šiuose mažuose, tamsiuose buteliukuose, kurie filtruoja saulės šviesą, tačiau jie negali jų apsaugoti 100%. Dažymas skirtas apsaugoti nuo atsitiktinio poveikio, o ne nuolatinio poveikio.

Ant prekystalio, kambario temperatūroje ir apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių balzaminis actas gali išsilaikyti iki 3 metų po atidarymo. Atidarius buteliuką, kuo mažiau acto turėsite, tuo greičiau išnyks aromatas ir stiprumas. Todėl po kiekvieno naudojimo visada įsitikinkite, kad butelis yra sandariai uždarytas.

Kaip atpažinti išmuštą balzamiko actą

Anksčiau kalbėjome apie tai, koks pigus yra netikras balzamikas, palyginti su tikru. Dabar pakalbėkime apie tai, kaip jį pastebėti lentynose, kad nenusiplėštumėte.

Pirmiausia reikia ieškoti ingredientų sąrašo, o ne etiketės. Etiketėje teisėtai gali būti parašyta „aceto balsamico“, iš tikrųjų tai nėra (apie tai po minutės). Pažiūrėkite į ingredientus. Netikras balzamikas paprastai turi pigesnį actą (pvz., Raudonojo vyno actą), cukrų, melasą, karamelės dažus ir galbūt kvapiąsias medžiagas.

Taip pat skaitykite: Kodėl sviestas toks brangus?

Kai kuriais slaptais atvejais tai gali būti laikoma balzaminio acto padažu arba tirpalu. Štai tada jame yra šiek tiek balzamiko acto, pavyzdžiui, nedidelis procentas 10–20%, kuris praskiedžiamas vandeniu, kitais actais ir vėl maistiniais dažais bei kvapiosiomis medžiagomis. Tai labai atskiestas balzaminis actas.

Kitas būdas tai pastebėti yra butelio dydis. Tikrasis balzamikas yra labai koncentruotas ir tiekiamas labai mažuose buteliukuose, maždaug druskos purtyklės dydžio, o ne 16 uncijų buteliuose.

Didžiausias ženklas yra tai, ar ji turi vieną iš šių trijų etikečių. „Aceto balsamico“ nėra saugomas pavadinimas, tačiau regionas, iš kurio jis kilęs, yra. Taigi ieškokite vienos iš šių dviejų etikečių:

  • Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP
  • Aceto Balsamico Tradizionale di Reggio Emilia DOP

Šie du yra originalūs, tradiciniai balzaminiai actai, gaminami Modenos regione arba Reggio Emilia. Jie gaminami iš Trebbiano vynuogių misos pagal tradicinį receptą.

Yra trečioji, pigesnė versija, kuri vis dar saugoma. Tai etiketė Aceto Balsamico di Modena IGP, ir jame naudojamas Trebbiano vynuogių misos ir vyno acto mišinys, bet vis tiek saugomas Europos teisės, nes jis taikomas tik Modenai ir Reggio Emilia.

Kokie maisto produktai dera su balzamiko actu?

Daugelis maisto produktų dera su balzamiko actu, nes tai yra skanus actas, su kuriuo galite derinti maistą. Be to, jis yra šiek tiek saldus, todėl, jei esate saldžiai pikantiško maisto gerbėjas, nesunkiai rasite naudos šiam blogam berniukui.

Reikia atsiminti vieną dalyką: truputis yra ilgas kelias. Tikrasis balzaminis actas yra stipraus skonio, todėl jo nereikia virti. Štai keletas geriausių maisto produktų, kuriuos galima derinti su balzamiko actu.

Bet koks sūris, kurį mėgstate, bet ypač brandintas, riešutinis sūris. Actas sumažins sodrumą ir suteiks jam visiškai naują dimensiją. Arba galite valgyti su šviežia mocarela. Jis lengvas, gana neutralus ir puikiai atskleidžia balzamiko spalvą.

Jūsų pasirinktos šviežios salotos, ypač jei jos yra vegetariškos. Jei pridėsite mėsos, ji vis tiek bus puiki, bet gali šiek tiek nustelbti balzamiko. Taigi ką nors panašaus į pavasarines ar vasarines salotas tikrai verta išbandyti, su šviežiu baltu sūriu ir galbūt pora pjaustytų ridikėlių.

balzaminio acto salotos

Caprese salotos. Tai paprastos, bet gražios šviežių pomidorų, šviežių mocarelos ir šviežių bazilikų salotos su tik lašeliu alyvuogių aliejaus. Tai vienas iš Italijos firminių patiekalų ir puikiai derėtų su lašeliu balzamiko ant šono.

Įlašinkite porą lašų į vaisių salotas. Tai gali atrodyti keista, bet jei taip pat įmessite porą mėtų ir baziliko lapelių, visiškai pakeisite savo nuomonę apie tai, kas tinka ir netinka saldžiose salotose.

Ir štai! Dabar balzaminį actą galite derinti su tuo, kas jums patinka, jei tik jis skanus. Nepamirškite ieškoti tikro daikto, kitaip jūsų pirmasis susitikimas su šia gražuole bus visiškas nusivylimas. Geriau išsibarstyti tikru daiktu ir naudoti jį taupiai, nei nusipirkti pigesnį butelį ir visiškai nusivilti tuo, ką gavote.