Ar gvajavos sėklos yra valgomos? Štai ką mes žinome

Kalbant apie atogrąžų vaisius, kurie pastaruoju metu atkeliavo į mūsų krantus, gvajavos yra vienos įdomiausių. Tai išskirtinio ir neįtikėtinai saldaus skonio vaisius, kurį lengva pamilti.

Tačiau jei kažkas atrodo kaip gvajavos sinonimas, tai yra sėklos. Gvajavos sėklos turi visur ir visame kūne, todėl iškyla klausimas. Ar gvajavos sėklos pirmiausia yra valgomos?

gvajavos sėkla

Turinys

Rodyti

Ar gvajavos sėklos yra valgomos?

Trumpai tariant, taip, gvajavos sėklos yra puikiai valgomos. Niekas apie jų savybes jokiu būdu nekenkia žmonėms, o vietiniai gyventojai tose vietose, kur auga gvajavos, linkę jas valgyti sveikas. O visumoje turime omenyje odą ir viską. Taigi kitą kartą pirkdami gvajavą galite būti tikri, kad jokia jos dalis nepadarys jums jokios žalos.

Dienos pabaigoje gvajavos sėklų valgymas yra ne tiek naudos, kiek poreikio klausimas. Įkandę bet kurioje gvajavos vietoje rasite sėklų, tai tiesiog neišvengiama. Taigi, kai ekspertai ar vaisių entuziastai pamini, kad turėtumėte valgyti sėklas, tai tikrai pragmatizmas.

Nepaisant to, svarbu atskirti gvajavos sėklas. Nors daugumą sėklų galima „valgyti“, jos dažniausiai tikrai nevalgomos. Tai reiškia, kad pačios sėklos nėra virškinamos. Kita vertus, gvajavos sėklos iš tikrųjų yra valgomos, todėl, palyginti su kitomis sėklomis, jos iš tikrųjų gali būti laikomos maistu.

Taigi apskritai, nors įprotis valgyti gvajavą su sėklomis dažniausiai kyla dėl praktiškumo, jos vis tiek yra labiau valgomos nei dauguma sėklų.

Taip pat skaitykite: Koks gvajavos skonis?

Ar gvajavos sėklos turi būti kietos?

Dažnas skundas, kai kalbama apie gvajavos sėklas, yra jų tekstūra. Įprasta, kad žmonės skundžiasi, kad sėklos yra per kietos ir dėl to visiškai atsisako valgyti gvajavos. Tačiau tai gali labai gerai parodyti, kad jums parduodamos gvajavos nėra tokios geros, kokios turėtų būti.

Nors gvajavos sėklos laikomos kietomis sėklomis, tai nereiškia, kad jos turėtų būti nepatogios. Gvajavos sėklos nėra tokios minkštos kaip, pavyzdžiui, braškėse, tačiau jos neturėtų būti tokios kietos kaip, pavyzdžiui, persikų. Daugiausia gvajavos sėklos turėtų būti minkštesnės nei obuolių sėklos, o ypač saldžių gvajavų sėklos nėra daug kietesnės nei jos minkštimas.

Jei gvajavose esančios sėklos yra kietesnės nei ši, labai didelė tikimybė, kad vaisiai nebus tokie prinokę. Gvajavos sėklos tampa minkštesnės, kai vaisiai sunoksta. Taigi pernelyg atsparios sėklos paprastai reiškia, kad vaisiai buvo nuskinti anksčiau nei atėjo laikas.

Nors kietesnės sėklos akivaizdžiai erzina, tikroji problema yra ta, kad jums trūks daug skonio. Tinkamai subrandintos gvajavos suteikia daug daugiau skonio ir tai yra idealus jų derliaus nuėmimo etapas. Jei manote, kad pirkinių sėklos yra per sunkios, apsvarstykite galimybę rasti naują tiekėją. Tai ne tik padės su sėklomis, bet ir galėsite mėgautis vaisiais apskritai.

Kokiuose receptuose naudojamos gvajavos sėklos?

Apskritai yra labai nedaug receptų, kuriuose pagrindinis dėmesys būtų skiriamas pačios gvajavos sėkloms. Dėl saldaus skonio minkštimas iš tikrųjų yra labiausiai vertinamas gaminant maistą, todėl čia ir kreipiamas dėmesys. Jei anksčiau gaminote su gvajava arba patikrinote receptus, galbūt pastebėjote, kad daugumoje receptų tam tikru paruošimo momentu reikia išimti sėklas. Tačiau tai nereiškia, kad turite.

Tarkime, kad idėja pašalinti sėklas skamba pernelyg varginančiai arba jums tiesiog labiau patinka idėja jas laikyti. Tokiu atveju tikrai nėra jokio recepto, kurį paveiktų jų laikymas. Sultys ir kokteiliai tikrai yra tie receptai, kuriuose greičiausiai atsiranda sėklų. Kadangi visos gvajavos dalys yra valgomos, vaisius galite lengvai supjaustyti gabalėliais ir sumalti taip, kaip yra jūsų maišytuve.

gvajavos gėrimas

Kaip minėjome aukščiau, jei gvajava yra tinkamai prinokusi, sėklos turi būti minkštos, o kol bus paruoštas maišytuvas, jų nebeliks. Jei sėklos vis dar šiek tiek kietos, gali prasiskverbti gabalėliai, tačiau jie turėtų būti tikrai maži. Ir jūs visada galite perpilti rezultatą per sietelį.

Glotnutėse sėklos gali net suvaidinti galutinę tekstūrą. Dėl natūralios tekstūros gvajava puikiai tinka tirštiems mišiniams, todėl puikiai tinka kokteiliams. Ir jei jums patinka į mišinį dėti kitų ingredientų, pavyzdžiui, tapijokos rutuliukų, sėklos taip pat gali padėti galutiniam pateikimui.

Kalbant apie tyrę ar uogienę, tikriausiai neturėtumėte palikti sėklų tokių, kokios yra. Jei norite juos pridėti, geriau juos sumalti atskirai, kad įsitikintumėte, jog neliko didelių gabalėlių. Tačiau apskritai bet kuriame recepte, kuriame naudojama gvajava, galima naudoti sėklas.

Taip pat skaitykite: Ar persimonų sėklos tikrai valgomos?

Ar yra būdas pašalinti gvajavos sėklas?

Jei nusprendėte nevalgyti sėklų, yra keletas būdų, kaip tai padaryti. Paprasčiausias būdas yra tiesiog perpjauti gvajavą ir per pusę ir šaukštu pradėti žvejoti sėklas. Prarasite kai kuriuos vaisius, bet su visomis sėklomis to išvengti neįmanoma.

Jei gvajavą naudosite kitiems ruošiniams, lengviausia ją persijoti. Sumaišę, sumalti arba išvirę gvajavą, tiesiog išimkite ją per kiaurasamtį. Sėklos turi būti lengvai atskiriamos.

Jei norite paimti sėklas prieš apdorodami gvajavą, ją užvirę ir palikę vandenyje, ji taps minkštesnė. Taigi galite sijoti rankiniu būdu, kol jis vis dar susmulkinamas. Minkštimas turi lengvai pereiti, o sėklos lieka kiaurasamtyje.

Tai tikrai pareikalaus šiek tiek pastangų, tačiau tai tik nedidelė kaina, norint mėgautis nepakartojamu gvajavos skoniu.