„Bake VS No Bake Cheesecake“ – 4 skirtumai ir kaip juos tinkamai paruošti

Atrodo, kad sūrio pyragas yra visų mėgstamiausias desertas, tačiau atrodo, kad kyla nesutarimų dėl to, kaip pagaminti sūrio pyragą. Originalus sūrio pyragas buvo keptas, ir su juo dauguma žmonių užaugo. Tada tam tikru momentu pasirodė nekepamas sūrio pyragas kartu su spyruoklinėmis formomis. Ir dabar visi svarstė, ar šio savaitgalio sūrio pyragą kepti, ar ne.

Na, o šiandien pažvelgsime į pagrindinius skirtumus tarp kepto ir nekepamo sūrio pyrago. Tada pateiksime keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų sūrio pyragai visada būtų puikūs.

sūrio pyrago kepimas

Turinys

Rodyti

Kepti prieš nekepti sūrio pyragą

Pagrindiniai skirtumai tarp kepto ir nekepamo sūrio pyrago yra ingredientai, taip pat gaminimo būdas. Keptame sūrio pyrage yra kiaušinių, kurių tekstūra yra sodri, kreminė ir kartais erdvi. O kepti reikia, nes turi kiaušinių, o jiems reikia šilumos, kad išsipūstų.

No bake sūrio pyragas yra labiau tinkamas pradedantiesiems, jam nereikia kiaušinių ir jį galima tiesiog nakčiai padėti į šaldytuvą. Jam nereikia šilumos, bet jis gali būti ne toks tvirtas kaip keptas sūrio pyragas.

Be to, jei norite, kad sūrio pyragas būtų veganiškas, nekeptą lengviau pritaikyti nei keptą. Tiesą sakant, pažvelkime į šiuos skirtumus atidžiau.

1. Iškeptame sūrio pyrage yra kiaušinių

Keptas sūrio pyragas yra originalus sūrio pyragas, kilęs iš tų laikų, kai šaldytuvų nebuvo. Taigi ką nors įdėti į šaldytuvą tikrai nebuvo išeitis. Vietoj to, desertai dažniausiai buvo dedami į orkaitę.

Jei jums tinka kiaušiniai, keptas sūrio pyragas tikrai jums tinka. Pakeitę kiaušinius galite patobulinti sūrio pyrago baigtį. Jei ieškote sodraus ir tankaus sūrio pyrago, naudokite tik trynius.

sūrio pyrago kiaušiniai

Bet jei norite erdvaus, puraus pyrago, būtinai išplakite kiaušinių baltymus ir įmaišykite juos į tešlą, pavyzdžiui, kai kepate pyrago sluoksnį.

Taip pat skaitykite: Ar migdolai ir persikai yra susiję?

Šio tipo sūrio pyragas remiasi kiaušiniais, kad suteiktų jam struktūrą ir išlaikytų formą. Paprastai ji neturi storos dugno pluta, o plonesnė.

Bendras skonis atsiranda dėl kepto kreminio sūrio, suteikiančio jam malonų sūrio, bet saldų skonį.

2. Jokio kepimo sūrio pyragą lengviau pagaminti veganiškai

Jokiame kepimo sūrio pyrage išvis nėra kiaušinių, o jį sustingti pasikliauja šaldytuvu. Jo plutoje yra grietinėlės sūrio ir šiek tiek plaktos grietinėlės bei sviesto.

Jei norite, kad jis būtų veganiškas, galite lengvai pakeisti sviestą į kokosų sviestą, o kreminį sūrį – į anakardžių grietinėlę, sumaišytą su kokosų sviestu. Jis sustings šaldytuve taip pat gražiai, kaip ir įprastas bekepiamas sūrio pyragas.

Jei gamintumėte veganišką keptą sūrio pyragą, vietoj kiaušinių baltymų jums reikėtų akvafabos ir jis gali išsilaikyti taip gerai, kaip įprastas keptas sūrio pyragas.

3. Iškeptas sūrio pyragas reikalauja daugiau priežiūros gaminant

Gaminant keptą sūrio pyragą reikia nepamiršti, kad jis gali lengvai įtrūkti, kaip ir suflė. Taigi reikia atsižvelgti į tai, kokie trapūs gali būti kiaušiniai kepant.

Tai reiškia, kad visada naudokite vandens vonią, kad padidintumėte orkaitės drėgmę, ypač jei tai dujinė orkaitė. Tai sulėtins sūrio pyrago viršaus kepimo greitį, o vidurys iškeps, kol viršus visiškai neišdžius.

Karštas vanduo aplink sūrio pyrago šonus užtikrins, kad pyragas iškeps tolygiai, be jokių apdegusių kraštų. Jie šiek tiek sudegs, bet tai yra pačioje kepimo laiko pabaigoje.

Tuo tarpu jokiam sūrio pyragui tereikia spyruoklinės formos, kad išlaikytų formą, o tada jis turi stovėti šaldytuve 8 valandas arba per naktį. Tai paprastesnis, nešildomas metodas, bet duoda kitokį rezultatą.

4. Nė vienas kepamas sūrio pyragas nesigauna lengvesnio, gaivesnio skonio

Kadangi sūrio pyragas nėra kepamas, o į kreminį sūrį dažnai įdedama plakta grietinėlė, tai suteikia lengvesnio skonio. Kartais net lengvesnės, puresnės tekstūros nei keptas variantas.

vyšnių sūrio pyragas

Jei jums patinka lengvesni, vaisiniai skoniai, tai puikiai tinka jūsų naudai. Tokį sūrio pyrago įdarą daug lengviau pagardinti vaisiais nei keptą, ypač jei ieškote gaivaus skonio.

Pavyzdžiui, smulkiai tarkuota citrinos ar laimo žievelė suteiks daug skonio, kaip ir šviežiai supjaustytos braškės. Šį gilesnio skonio, pavyzdžiui, šokolado ar karamelės, sūrio pyragą galite lengvai pasigaminti dviem būdais. Galite įmaišyti jį į įdarą arba dėti kaip užpilą, atsižvelgiant į tai, kas jums labiausiai tinka.

Ar keptas sūrio pyragas geriau nei nekeptas?

Keptas sūrio pyragas nėra geriau nei nekeptas, nes kiekvienas sūrio pyragas yra puikus savaip. Keptas sūrio pyragas gali skambėti geriau tiems, kurie mėgsta tradiciškesnius saldumynus, o sūrio pyragą su ryškesniu skoniu.

Jokio sūrio pyrago kepimas nėra lengvesnis pradedantiesiems ir reikalauja mažiau laiko paruošti. Sunkiausia laukti, kol jis sustings, ir stengtis iki tol jo neliesti.

Abu sūrio pyragaičiai yra pakankamai tvirti, kad juos būtų galima transportuoti, tačiau prieš nešant bet kur porą valandų galite lengvai užšaldyti be kepimo.

Taigi ne, nei vienas sūrio pyragas nėra geresnis už kitą. Tai tikrai priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų.

Patarimai, kaip iškepti tobulą sūrio pyragą

Jei renkatės keptą sūrio pyragą, turite atsiminti keletą dalykų, kad gautumėte tobulą kepinį. Turime omenyje kuo mažiau įtrūkimų, gerą tekstūrą ir bendrą malonų skonį. Taigi pažiūrėkime.

1. Kiaušinių baltymus išplakite, kad masė būtų šviesesnė

Lengva iškepto sūrio pyrago tekstūra nustatoma pridedant mažyčių oro burbuliukų, kad išvėdintų įdarą. Vienintelis dalykas, kuris tai daro, yra išplakti kiaušinių baltymai, kad į įdarą patektų šiek tiek oro.

Todėl būtinai naudokite kiaušinių baltymus ir trynius ir sustokite ties pusiau minkšta smaile. Tada įmaišykite juos į kreminį sūrį, kaip įprasta.

2. Kad skonis būtų geresnis, naudokite riebų kreminį sūrį

Nesirinkite lengvo grietinėlės sūrio ar nulio riebalų, gausite grūdėtą sūrio pyragą. Vietoj to rinkitės riebų grietinėlės sūrį, kad suteiktumėte visą skonį.

3. Pradėkite nuo rėkiančios karštos orkaitės, tada sumažinkite temperatūrą

Labai karšta orkaitė – kuo karšta – iš pradžių išpūs mišinį (ypač kiaušinius) ir privers jį pakilti. Kai tik įdėsite sūrio pyragą, sumažinkite temperatūrą, kitaip jis apdegs.

Tačiau šis pradinis karštas smūgis tikrai naudingas norint gauti lengvesnį sūrio pyragą, kuris iš tikrųjų šiek tiek išsipučia.

4. Visada naudokite vandens vonią

Vandens vonia užtikrins, kad jūsų sūrio pyragas neišdžiūtų, ypač jei naudojate dujinę orkaitę. Jums reikia kepimo skardos ir įdėti sūrio pyrago formą. Iš išorės būtinai išklokite aliuminio folija, kad vanduo nepatektų į vidų.

Tada į kepimo skardą įpilkite verdančio karšto vandens, siekdami iki pusės sūrio pyrago formos šonų. Šaukite į orkaitę (švelniai ! naudokite gumines, izoliuotas orkaitės pirštines) ir kepkite kaip įprasta.

5. Leiskite sūrio pyragui atvėsti orkaitėje

Kai sūrio pyragas iškeps (maždaug per 50 minučių), jis turėtų būti šiek tiek vingiuotas, kaip želė. Nesijaudinkite, jis dar labiau sustings, kai atvės.

Orkaitės dureles palikite šiek tiek praviras arba praviras. Neatidarykite iki galo, šaltesnis oras tuoj pat išleis ir suskils sūrio pyragas. Leiskite atvėsti orkaitėje, kol sušils iki kambario temperatūros. Tai gali užtrukti iki 6 valandų.

Taip pat skaitykite: Koks yra sūrio pyrago skonis?

Kaip išgauti tobulą sūrio pyragą be kepimo

Atrodo, kad sūrio pyragą be kepimo lengviau pagaminti, ir tai tiesa. Tačiau vis tiek turite būti atsargūs dėl kelių dalykų ir štai ką turėtumėte žinoti.

1. Visada leiskite sūrio pyragui visiškai sustingti šaldytuve

Kai pilate tą sūrio pyrago įdarą, leiskite jam sustingti šaldytuve bent 8 valandas, o dar geriau – per naktį. Kreminis sūris, veikiamas šalčio, šiek tiek sutirštės, kaip ir tiršta grietinėlė.

Lydytas sviestas, kurį naudojote apatiniam sluoksniui laikyti kartu, taip pat sukietės, todėl susidarys tvirtas sūrio pyragas, kuris išliks, kai tik nuimsite spyruoklinę formą.

O, nepamirškite apvynioti lipnia plėvele arba skaidraus plastiko aplink spyruoklinės formos vidų. Tada prieš patiekdami nuimkite plastikinį pamušalą ir gausite gražius, švarius kraštus.

2. Būtinai labai gerai išplakite grietinėlę

Plakta grietinėlė yra svarbi, kaip ir plakti kiaušinių baltymai. Dėl to įdaras tampa lengvesnis, o viso sūrio pyrago skonis taip pat yra lengvesnis. Būtinai gerai išplakite, kad gautumėte gerą tekstūrą.

Būkite atsargūs, kiek visko pridedate. Per daug plaktos grietinėlės ir jūsų sūrio pyragas bus per minkštas. Per daug grietinėlės sūrio (arba mascarpone) ir jis bus per tirštas, ir bus sunku pjaustyti šaukštu.

3. Perkelkite iš keptuvės dviem didelėmis mentelėmis

Kai sūrio pyragas sustings, galbūt norėsite jį perkelti į puikų serviravimo indą. Darysime prielaidą, kad sūrio pyragas labai gerai sustingo, o dugnas pakankamai tvirtas 3 sekundes pakėlus. Jei ne, įdėkite sūrio pyragą valandai į šaldiklį ir bandykite dar kartą.

Šiuo atveju jums reikia dviejų plonų ir plačių mentelių, o ne labai lanksčių tipų. Šiek tiek pakelkite sūrio pyragą ir greitai pastumkite naują lėkštę. Jums gali prireikti antrojo asmens, kuris jums padėtų tai padaryti.

Ir tai beveik viskas! Kepti ir nekepti sūrio pyragaičiai yra tikrai nuostabūs desertai, kad ir kurį nuspręstumėte gaminti. Ir abu gali būti papuošti kaip tik jums patinka!