Kodėl prieš gamindami kepenis mirkyti piene? Štai patarimas

Jei niekada anksčiau nevirėte kepenų arba nemirkote jų piene, kažkaip keistai skamba kepenų mirkymas piene. Nesijaudink, tu ne vienas.

Anksčiau kepiau kepenėles, bet nemirkiau jų piene, tad kai pirmą kartą pamačiau tokią idėją, pagalvojau, kad patyrinėsiu ir parašysiu straipsnį apie tai ir jo naudą.

kepenys piene

Turinys

Rodyti

Kodėl prieš gamindami kepenis mirkyti piene?

Kepenų mirkymas piene iki trijų valandų prieš gaminant padeda sumažinti kartokų skonį ir keistą kvapą, kurį kartais gali turėti kepenys.

Kai kurie žmonės sako, kad kepenys yra kartaus skonio, todėl kepenys mirko piene. Per daug to nepastebejau, bet kepenys verdu su daug svogunu, kuris gali apimti kartumo.

Kokiame piene geriausia mirkyti kepenis

Kepenų mirkymas įprastame 3% piene yra geriausias būdas, nes nenorite per daug pakeisti kepenų skonio. Kitaip kepenėlių nekeptum.

Migdolų pienas irgi gali pasiteisinti, bet tai šiek tiek pakeis kepenų skonį, todėl nebent labai mėgstate migdolų pieną, vietoj jo rinkčiausi įprastą pieną.

Kokosų pienas, mano nuomone, yra pats blogiausias, nes jis kepenims suteiks saldaus skonio, o tokio tipo saldainiai tikrai neveikia su kepenų skoniu.

Ir atvirkščiai, kepenyse galite pabandyti įpilti riebios grietinėlės. Taip gausite pieno riebalus, kad padengtų kepenų kartumą, prieš tai jų nemirkydami.

Taip pat skaitykite: Vištienos kepenų pakaitalas

Ar galite mirkyti savo kepenis kažkuo kitu?

Galite mirkyti pieną vandenyje, bet tai neturės tokio poveikio kaip kepenys mirkant piene, nes nesumažės skonio.

Geresnė idėja būtų mirkyti supjaustytas kepenėles vandens dubenyje, į kurį įpilkite šaukštą acto arba šiek tiek citrinos sulčių.

Ar galima kepenis apvolioti miltais ar duonos trupiniais?

Taip, tai puikus kepenėlių kepimo būdas. Kepenėlių padengimas yra puikus, nes jis gali suteikti kepenims trūkstamą švelnumą ir tokiu būdu išgauti puikią tekstūrą, o tai, mano nuomone, yra vienas iš kepenėlių kepimo minusų.

Galite aptepti miltais, kiaušiniais, džiūvėsėliais arba jų deriniu.

Kiek laiko reikia virti kepenėles?

Nėra vienareikšmio atsakymo į šį klausimą, nes tai priklauso nuo to, kaip gaminate.

Jei norite kepti kepenėles, vienam gabalėliui reikia skirti 5-6 minutes, tačiau dėdami kepenėles įsitikinkite, kad aliejus yra karštas. Tai gali priklausyti nuo kepenų dangos arba kepenų gabalėlių dydžio. Mažesnės, švelnesnės kepenėlės (pvz., vištienos) iškepa greičiau nei didesnės kepenys, tokios kaip kalakutiena ar kiauliena.

kepenėlių kepimas

Norėdami virti kepenėles su svogūnais, turite įsitikinti, kad kepenyse nebelieka kraujo, bet tuo pačiu įsitikinti, kad jų neperkepkite.

Pervirtos kepenys yra tikra problema, nes jos grūdėtos ir subyrės. Deja, tikslaus atsakymo nėra, bet tai turėtų trukti apie 15 minučių, todėl kartkartėmis patikrinkite.

Šiuo atveju spalva nėra geras rodiklis, nes ji gali labai skirtis priklausomai nuo kepenų tipo. Paprastai pradėjus virti jis turėtų tapti šviesesnės spalvos, bet netrukus vėl taps tamsesnis.

Kaip išsirinkti geras kepenėles?

Nepirkite šaldytų kepenų, nes jos bus prasto skonio ir praras daugumą savo tekstūros. Taip pat cpo velnių galiojimo datą. Žinau, kad tai gali atrodyti akivaizdu, bet tai turėtų būti pirmas žingsnis, kai perkate viską, kas pageidautina šviežia.

Kepenėles reikia laikyti tinkamai veikiančiame šaldytuve, tad jei pastebėjote, kad šaldytuvas, iš kurio jas gaunate, nėra pakankamai šaltas, siūlau nepirkti iš ten. Taip nutinka net didesniuose prekybos centruose, todėl geriau patikrinkite ir tai. Visada patikrinkite, ar talpyklos nesandari! Kepenys yra žinomos dėl to, kad skilinėja ar lūžta, o jei indas, kuriame jos yra, nesandarus, turėsite didelę netvarką.

Kepenys turi būti vidutiniškai tamsiai rausvai violetinės spalvos, todėl rinkitės tamsesnės spalvos. Šviesesnės kepenys, pavyzdžiui, su geltonomis dėmėmis ar gabalėliais, yra nutukusios kepenys. Jie nėra blogi, jie tiesiog yra stori.

Tekstūra taip pat svarbi. Kepenys visą laiką turi būti drėgnos. Įsitikinkite, kad nesirenkate tokio, kuriame yra išdžiūvusių dalių.

Kaip pagerinti kepenų skonį?

Pamirkę kepenis piene ar vandenyje su citrinos sultimis ar actu, įsitikinkite, kad įdėjote pakankamai prieskonių, o kai kurios žolelės gali gerai veikti. Rozmarinas ir riebi grietinėlė puikiai dera kartu.

Antras patarimas – „ČESNAKAI“ – česnakai gali pagerinti bet kurio maisto skonį, todėl galite rinktis šviežią pjaustytą česnaką ar net česnako miltelius. Tiesą sakant, kepenys yra savotiškas skonis ir prie jo tikrai pripranti. Jis yra stipraus metalo, šiek tiek kartaus skonio. Tai daro visų organų mėsa. Česnakai gali padaryti tiek daug, kol dar nepavirs.

Išvada

Kepenėlių mirkymas piene yra svarbus, bet dar svarbiau yra tinkamai jas išvirti ir pirmiausia nusipirkti geras kepenėles.

Daugelis nepastebėjo jokio skirtumo, kaip kepti kepenis išmirkius jas piene, todėl sakyčiau, kad tai daryti neprivaloma, bet kai kuriais atvejais gali padėti.

Tikiuosi, kad dabar viskas aišku ir jūs suprasite paslaptį, slypinčią už kepenėlių mirkymo piene prieš gaminant maistą.