Ar anakardžiai blogėja? Štai 4 būdai sužinoti (+ saugojimo patarimai)

Grynieji pinigai yra labai įprastas maisto produktas ir su jais galite nuveikti tiek daug, bet kartais negalime panaudoti visų atsargų.

Taigi susimąstome, ar anakardžiai gali sugesti? Jei taip, kokių ženklų turėtumėte ieškoti?

Apie tai kalbėsime šiame įraše, taip pat pateiksime keletą laikymo patarimų, kaip laikyti anakardžius, kad išsaugotumėte jų skonį.

Tačiau pirmiausia turime išsiaiškinti, kas yra anakardžiai, kad visi būtume tame pačiame puslapyje.

anakardžiai sugenda

Turinys

Rodyti

Ar anakardžiai sugenda?

Taip, anakardžiai kenkia. Kaip ir bet kuriuose kituose riešutuose ar sėklose, aliejaus ir riebalų kiekis yra gana didelis, o tai kai kuriais atvejais padeda juos išlaikyti ilgą laiką iki 6 mėnesių.

Tačiau po kurio laiko jie pablogėja. Paprastai tai praeina maždaug po 6 mėnesių arba šiek tiek mažiau, priklausomai nuo laikymo sąlygų. Rekomenduojame suvalgyti anakardžius dar gerokai prieš pasibaigiant šiems mėnesiams.

Kalbant apie tai, kodėl jie blogėja, tai yra būtent dėl ​​didelio riebalų kiekio. Laikui bėgant riebalai oksiduosis ir apkars, o tai yra normalu.

Anakardžiai suges daug greičiau, jei bus laikomi šiltoje temperatūroje, pvz., 28 C/82 F temperatūroje, kuri yra daug aukštesnė už kambario temperatūrą, tačiau vasarą taip gali nutikti daugelyje namų.

anakardžiai sugenda (2)

Kas yra anakardžiai?

Anakardžiai yra riešutai / sėklos, kurias gamina anakardžių medis. Jų rasite beveik kiekviename prekybos centre ar kampinėje parduotuvėje, jie yra kreminio, šiek tiek saldaus skonio.

Puikiai tinka užkandžiams, bet taip pat puikiai tinka veganiškų ar vegetariškų alternatyvių pienų, kremų ar sūrių gamybai.

Anakardžiai visada bus be lukštų

Pastebėsite, kad anakardžiai visada yra išlukštenti. Taip yra todėl, kad jų išoriniame apvalkale iš tikrųjų yra toksiško aliejaus, kuris gali sukelti odos sudirginimą ir apsinuodijimą maistu.

Nesijaudinkite, išlukštenti anakardžiai visada yra skrudinami arba virti tam tikru būdu, kad sudegintų likusią lukštų aliejaus dalį, todėl juos saugu valgyti.

Išlukštenus anakardžius šiek tiek lengviau išdžiūti, tačiau to nepakanka, kad juos iš tikrųjų sugadintų.

Taip pat skaitykite: Ar anakardžių sviestas yra veganiškas?

Kaip pasakyti, kad jūsų anakardžiai nebeliko

Jei jau kurį laiką turite anakardžių ir nesate tikri, ar jie vis dar geri, galite tai patikrinti keliais būdais.

Turėkite omenyje, kad bet kokios aromatintos ar pagardintos versijos jus apgaus, nes kvapas, skonis ir net išvaizda labai skirsis.

1. Anakardžiai kvepia aitriu kvapu

Kadangi anakardžių riešutuose suyra natūralūs riebalai ir aliejai, blogą kvapą sukels tie riebalai ir aliejai, kurie oksiduojasi.

Paprastai tai yra rūgštaus kvapo ir sviesto kvapo kryžius. Tiesą sakant, jei kada nors pajutote sviesto kvapą, kuris išnyko, tuomet turite gerą idėją apie apkarstančius anakardžius.

Jei jūsų anakardžiai yra pagardinti arba pagardinti, kvapas gali prastai sklisti, bet jei labai stengsitės, galite jį aptikti.

2. Anakardžiai atrodo riebūs arba susitraukę

Kitas ženklas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra anakardžių išvaizda. Kadangi šiuose maisto produktuose nėra vandens ar per daug skaidulų, jie neatrodys tokie susitraukę ar nusidėvėję kaip, pavyzdžiui, obuoliai.

Tačiau labai, labai seni anakardžiai gali atrodyti šiek tiek susiraukšlėję ir jų aliejus gali iškilti į paviršių. Paprastai tai atsitinka, kai jie ilgą laiką buvo veikiami aukštoje temperatūroje. Tarsi visą savaitę laikytum juos nuolat karštoje virtuvėje.

3. Jie tapo kartūs

Kitas ženklas yra jų skonis. Anakardžiai yra žinomi kaip tokie skaniai kreminiai ir net šiek tiek saldūs. Jie niekada nebūna kartūs, net kai tau būna keista.

Bet kai jie pradės išnykti, jie taps kartūs. Blogiausias derinys yra tada, kai jie yra kartūs ir apkarstyti, tada žinai, kad tikrai turi juos išmesti.


anakardžiai sugenda (3)

anakardžių salotose

4. Pelėsis arba keistos spalvos pakitimai

Galiausiai, akivaizdžiausias ženklas, kad kažkas tikrai negerai su anakardžiais, yra pelėsis arba bet kokios keistos spalvos ar tekstūros dėmės, kurių, atrodo, neturėtų būti.

Paprastai tai atsitinka, kai anakardžiai tam tikru būdu yra veikiami drėgmės.

Taip pat skaitykite: Kiek laiko galioja virti ryžiai?

Ar galima valgyti pasibaigusio galiojimo anakardžius?

Valgydami pasibaigusio galiojimo anakardžius galite susirgti, todėl ne, jokiu būdu neturėtumėte valgyti pasibaigusio galiojimo anakardžių. Bet kokį maistą, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, geriau išmesti.
Neklausykite žmonių, kurie žino geriau. Visada kas nors sako, kad suvalgė tokį ir tokį maistą pasibaigus galiojimo laikui, ir jiems viskas gerai. Nepaisant to, tai nėra garantija nei jums, nei jiems, kad kitą kartą bus taip pat.
Valgant maistą, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, yra didelė tikimybė pakenkti sau. Tai nereiškia, kad dėl to visada susirgsite, bet kam rizikuoti.

Keletas anakardžių laikymo patarimų

Tinkamai laikydami anakardžius galėsite kuo ilgiau išlaikyti gražius ir šviežius. Kai kurie iš jų gali atrodyti akivaizdūs, tačiau kartais lengva jų nepastebėti, todėl juos įtraukėme.

1. Niekada nelaikykite tiesioginiuose saulės spinduliuose ar karštyje

Riešutai ir sėklos veikia geriau nei dauguma maisto produktų, kai yra veikiami stichijų, tačiau net ir jie tampa šiek tiek jautrūs saulei ir karščiui.

Tai reiškia, kad kad ir ką sužalotumėte anakardžius, įsitikinkite, kad jie nėra veikiami tiesioginių saulės spindulių ir nėra laikomi karštoje patalpoje.

Dėl karščio jie greičiau apkars, o tiesioginiai saulės spinduliai dažnai gali sukelti šiltnamio efektą, dėl kurio talpykloje susidarys drėgmė, o tai sukels pelėsį, o niekas to nenori.

2. Laikyti hermetiškame inde

Anakardžius visada laikykite sandariame inde, nesvarbu, ar tai stiklainis, Tupperware, ar bet kas kita, ką turite namuose.

To priežastis yra drėgmė, tiksliau, drėgmės nepatekimas į talpyklą. Taip jūsų anakardžiai išliks traškūs ir traškūs, nebent jums tinka, kad jie būtų šiek tiek minkštesni.

Jei planuojate mesti juos į maišytuvą, kad pagamintumėte anakardžių pieną ar grietinėlę, ši dalis neturi didelės reikšmės – kuo jie minkštesni, tuo kremesnis produktas bus.

anakardžiai sugenda (1)

3. Suvartokite per 30 dienų, kad gautumėte geriausią skonį

Dabar anakardžiai gali išsilaikyti ilgą laiką, taip, tai tiesa. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte nusipirkti per daug ir laikyti juos visus metus, nes jie gali trukti.

Visada stenkitės valgyti anakardžius kuo šviežesnius, nes nors jie išsilaiko ir jų skonis išlieka gana gerai, yra daug kintamųjų, susijusių su laikymu.

Kai kurių iš šių kintamųjų jūs nevaldote, pavyzdžiui, gamybos kokybės.

Geriausia anakardžius valgyti šviežius ir mėgautis jais, kol jų galioja. Jei jų yra per daug, rekomenduojame pasigaminti anakardžių pastos ar pieno ir naudoti juos kariuose, pyragaičiuose ar net į kavą.

Išvada

Tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas ir gavote atsakymus, kurių ieškojote. Taip, anakardžiai gali ir sugesti, bet yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad tai nenutiktų per anksti.

Jei turite kokių nors smalsių maisto produktų, būtinai peržiūrėkite toliau pateiktus susijusius straipsnius. Mes visada pridedame daugiau faktų apie maistą, kad jūsų gyvenimas būtų daug lengvesnis.