Kodėl pistacijos yra tokios brangios? 4 pagrindinės priežastys

Kas nemėgsta pistacijų? Mes visi tai darome, tiesa! Šie skanūs spalvingi riešutai yra skanūs ir vieni, puikiai dera su desertais, salotomis, makaronais ir kepiniais.

Iš esmės yra begalė būdų, kaip juos skanauti ir patirti nuostabų skonį. Tačiau pistacijose yra vienas dalykas, kuris visai nėra glostantis. Bet kokių spėjimų?

Atsakymas yra didžiulė kaina. Jis įtrauktas į 10 brangiausių riešutų pasaulyje. Nors ne tokie kuklūs makadamijos riešutai yra laikomi brangiausiu riešutu žemėje, kurio kaina yra 25 USD už svarą, antrą ir trečią pozicijas užima atitinkamai migdolų ir pušies riešutai.

Pistacijos taip pat pažymėjo savo poziciją šiame sąraše ir mes eisime į šio sąrašo pabaigą.

pistacijos

Turinys

Rodyti

Kodėl pistacijos yra brangios?

Pistacijų auginimas ir auginimas yra labai sudėtingas darbas, dėl kurio kyla sunkumų patenkinant didelę pistacijų paklausą, todėl jų kaina yra tokia didelė, todėl jos yra vienos brangiausių riešutų.

Galite nusiminti, kai parduotuvėse žiūrite į kainų etiketę, bet patikėkite, kad tai yra labai pagrįsta paaiškinimas. Apie kiekvieną kainą pateisinančią priežastį kalbėsime vėliau šiame straipsnyje.

Atgaiva ant pistacijų

Techniškai pistacijos yra ne riešutas, o sėkla, kuri buvo naudojama kaip užkandis tūkstančius metų, tačiau kulinarijoje jis žinomas kaip riešutas, todėl mes tai vadinsime taip. Pistacijos medis iš pradžių buvo rastas Vakarų Azijoje, o žmonės juo mėgavosi maždaug nuo 7000 m. pr. Kr.

Daug vėliau šie gražūs riešutai ir medžiai pasiekė Jungtines Valstijas 1800-aisiais.

Tačiau šiandien pistacijas galima auginti Arizonos, Kalifornijos ir Meksikos srityse. Šios mažos skanios sėklos būna gražių spalvų, pavyzdžiui, geltonos ir žalios, kartais su purpurine oda.

Taip pat skaitykite: Kodėl pistacijos yra tokios priklausomos?

Dabar pakalbėkime apie pagrindines didelės kainos priežastis.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių pistacijos yra tokios brangios

1.Pistacijoms reikalingos ypatingos oro sąlygos

Pirmoji priežastis, kodėl pistacijos yra tarp brangiausių riešutų, yra ta, kad joms augti reikia ypatingų oro sąlygų.

Nors patys pistacijos nėra įkyrūs ir gali būti sodinami vidutinės kokybės dirvoje, jie vis tiek turi savo oro ir augimo reikalavimus.

pistacijų medžiai

Visų pirma, jiems reikia puikios drenažo sistemos. Tai reiškia arba kalvų šlaitus, arba labai porėtą dirvą, o ne kompaktišką drėgną dirvą.

Antra, jie klesti vėsesniu oru. Manoma, kad ideali temperatūra jiems auginti yra žemesnė nei 45 F, kur jie turi praleisti mažiausiai 1000 valandų per visus metus.

Negana to, pistacijų medžiai vienodai mėgsta karštas vasaras, kaip ir žiemas. Norint gerai subrandinti jų branduolius, jiems reikia pakankamai valandų mažai drėgnoje aplinkoje ir ryškioje saulės šviesoje.

Kaip matote, šios oro sąlygos yra labai specifinės ir dėl to jie gali būti auginami tik konkrečiose pasaulio vietose.

Kalifornija yra didžiausia pistacijų gamintoja pasaulyje, o Iranas – antras. Sirija, Kinija ir Turkija taip pat įvardijamos tarp masinių gamintojų.

Kad viskas būtų sudėtingiau, tokia teritorija – 9a ir b zonos Amerikoje – taip pat yra bendrai su kitais riešutmedžiais. Dėl to žemė yra labai vertinga, nes ji gali būti naudojama ne tik pistacijų, bet ir kitų kultūrų auginimui.

2. Pistacijos užtrunka ilgai, kol duoda vaisių

Akivaizdžiausia didelės pistacijų kainos priežastis yra tai, kad jas labai sunku auginti.

Pistacijų medis užtrunka maždaug penkerius metus nuo pasodinimo dienos, kol jis pradeda duoti vaisių. Maža to, maždaug po 15–20 metų medis pasiekia masinę gamybą.

laikas yra pinigai

Be to, skanios pistacijos visada gaunamos iš moteriško medžio, kuris per kiekvieną derlių išaugina beveik 40–42 svarus sėklų. Vyriški medžiai sudaro tik 15% ar net mažiau visų pistacijų orchidėjų medžių.

Vyriški pistacijų medžiai dažniausiai naudojami apdulkinimui, nes jie užaugina tokius mažus derlius.

Kaip ir bet kuri kita kultūra, riešutų ar sėklų gamyba visiškai priklauso nuo oro sąlygų. Jei tai nėra palanki, derlius neklestės ir nuimant derlių galime nieko negauti.

Be to, moteriškos lyties medžiai užtrunka pakankamai laiko, kad pasipildytų ir įgytų reikiamą mitybą prieš duodant kitus vaisius, todėl galime tikėtis, kad jie sėklas duos kas antri metai.

Apskritai, tai skamba taip, kad pistacijos yra labai lėtas derlius. Ūkininkai negali sau leisti vienerius metus nederliaus arba ne tiek derliaus, kiek pernai, todėl pistacijos kainuoja didesnę kompensaciją.

3. Pistacijos reikalauja kvalifikuotos darbo jėgos

Kalbant apie JAV, pistacijos yra apdorojamos ir nuimamos mašinomis. Tačiau norint valdyti šias mašinas, reikalinga kvalifikuota darbo jėga.

Be to, pistacijos rūšiuojamos rankomis, kad supakuotos būtų aukščiausios kokybės. Tai paskutinis ir brangiausias gamybos kokybės kontrolės etapas.

4. Yra didelė pistacijų paklausa

Galiausiai, paskutinė priežastis – didelė šių nuostabių riešutų paklausa. Pistacijos yra dažniausiai naudojami riešutai kartu su migdolais ir anakardžiais. Jis plačiai naudojamas kasdien salotoms, desertams, pyragams, keksiukams, ledams ir kt.

Paklausa

Be to, jis taip pat yra labai maistingas, todėl yra populiarus pasirinkimas sveikiems žmonėms. Jie puikiai dera su pesto ir puikiai užkanda patys. Vadinasi, visų mylimas.

Taip pat skaitykite: Tahini VS Hummus

Apatinė eilutė

Pistacijos yra vieni skaniausių ir maistingiausių riešutų pasaulyje. Geltonos ir žalios spalvos sėklos yra labai universalios, jas galima panaudoti be galo daug.

Tačiau šių riešutų auginimas ir derliaus nuėmimas yra labai ypatingas, daug laiko ir daug darbo reikalaujantis procesas, dėl kurio jų kaina yra kiek aukšta.

Tačiau žinant, kaip sunku juos gaminti, kaina visiškai pagrįsta. Pistacijos yra vertos išleisti pinigus dėl jų nuostabaus traškumo ir skonio bei viso sunkaus darbo, kuris su jomis susijęs.

Maždaug tiek. Žinome, kad privertėme jus trokšti šių sočiųjų riešutų. Eik ir paimk savąjį prieš pradėdamas sloguoti!