Ar pipirų sėklos yra valgomos? Tai tikrai priklauso nuo jūsų

Kai ruošiatės savo mėgstamo bulgarų pipiro receptą, visada išpjaunate sėklas ir balkšvą plėvelę. Jūs matėte, kaip tai daro jūsų tėvai, seneliai ir virėjai visame pasaulyje. Tai gali būti net ne tai, apie ką anksčiau aktyviai galvojote.

Bet ar galima valgyti pipirų sėklas? Ar pipirų sėklos yra valgomos ir, jei taip, koks jų skonis? O paprikos sėklos? Pažiūrėkime.

valgomos pipirų sėklos

Turinys

Rodyti

Ar pipirų sėklos yra valgomos?

Pipirų sėklos yra valgomos, bet labai aštrios. Jalapeno, paukščio skrydžio čili ar net habanero sėklos yra nepaprastai karštos ir jas tikrai pajusite. Taigi, jei gaminate su aitriosiomis paprikomis, būtinai pašalinkite sėklas, nebent norite, kad šalia būtų aštriausias maistas.

Sėklose yra daugiausia šilumos

Aitriosios paprikos viduje esančiose sėklose ir balkšvoje plėvelėje (vadinama placenta) yra daugiausiai paprikos kapsaicino. Tai reiškia, kad jei juos pašalinsite, galėsite lengvai sumažinti šilumą. Arba, jei norite išlaikyti šiek tiek šilumos, išimkite sėklas, bet palikite placentą.

Taip pat skaitykite: Ar verdate paprikas prieš juos įdarydami?

Jūs tikrai turite kokių nors taco, mėsainių ar burrito, galbūt net picos su jalapeno griežinėliais. Ar kada nors pastebėjote, kad pats vidurys su sėklomis buvo karščiausias?

Tik nuo jūsų priklauso, ar norite valgyti aitriosios paprikos sėklas. Jie tikrai yra valgomi, tačiau jie yra labai stiprūs, todėl būkite atsargūs.

Galite patys pasigaminti aštrų padažą su pipirų sėklomis

Vieni geriausių, aštriausių padažų gaminami naudojant labai paprastus ingredientus. Čili sėklos (arba tiesiog bet kokios aitriosios paprikos sėklos), lengvai pakaitintos paprastame augaliniame aliejuje. Perkelkite į nedidelį indą, sėklas ir viską ir uždėkite ant valgio. Būkite atsargūs, tai vienas karščiausių dalykų, kuriuos kada nors galite pagaminti. Kodėl?

Mat kapsaicinas labai gerai tirpsta riebaluose ir aliejuje, o kaitinant jį dar labiau sustiprinate. Gerai tai, kad padažas gali išsilaikyti porą savaičių, jei po kiekvieno naudojimo jį sandariai užsandarinsite.

aštrus padažas

Ar paprikos sėklos yra valgomos?

Taip, paprikos sėklos yra valgomos ir be problemų gali būti jūsų maiste. Jie turi labai specifinį, žemišką, kartaus skonio, kuris daugeliui žmonių gali būti atgrasus. Bet jei jums patinka žalios paprikos, greičiausiai jums patiks ir sėklos.

Vienintelė problema yra paprikos sėklų tekstūra. Jos kietesnės ir sunkiau kramtomos nei aitriųjų paprikų sėklos, taip pat didesnės. Taigi galite juos pastebėti kramtydami maistą. Kai kuriuos žmones tai gali erzinti, ir tai suprantama.

Paprikos sėklos turi karčią natą

Jei gaminate keliems žmonėms, nepamirškite paprikos sėklų kartumo. Varpai iš raudonų ir oranžinių varpų nėra tokie kartūs, nes jie yra brandžiausi varpai ir netgi gali būti saldūs.

Bet jei naudojate žalius varpelius, gali tekti praleisti sėklas. Vėlgi, pagalvokite apie savo svečius ir kuriems iš jų patiktų tas skonis. Jei jiems tai būtų gerai, pirmyn ir naudokite sėklas!

Ar galima valgyti papriką su juodosiomis sėklomis?

Kartais, kai supjaustote papriką – ar bet kurią papriką – pastebite, kad sėklos yra juodos arba rudos spalvos. Jiems viskas gerai, nes tai tik dėl to, kad pipirai šiek tiek blogai auga ant vynmedžio.

Tai gali būti genetinis visos paprikos partijos defektas arba gali būti, kad konkretus varpas negavo pakankamai saulės šviesos, o gal tam tikru momentu oras buvo nepalankus.

Kad ir kaip būtų, kelios juodos ar rudos sėklos nėra problema. Galbūt norėsite juos pašalinti, bet jums nereikia išmesti viso skambučio.

Jei viduje ar išorėje neaptinkate pelėsių, paprika yra visiškai tinkama. Taip pat galite nupjauti minkštesnę paprikos dalį, jei atrodo, kad likusi dalis tinka.

Ką galima padaryti su paprikos sėklomis?

Paprikos, kurias tikriausiai nusipirkote iš prekybos centro, nesudygs arba nesukels didelio, blizgaus varpelio. Taip yra dėl kelių priežasčių, tokių kaip:

  • nesubrendusios bulgarinės paprikos – nuo ​​žalios iki oranžinės – todėl sėklos dar nėra iki galo išsivysčiusios
  • jie nėra atvirai apdulkinti

Komerciniais tikslais auginamos paprikos dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali daugintis. Kiekvieną kartą, kai norite pasėti naują derlių, jums reikia pakelio paprikos sėklų. Taip yra su baklažanais ir pomidorais.

Taip pat skaitykite: Ar gvajavos sėklos yra valgomos?

Kodėl mano pipirų viduje yra pipiras?

Galbūt esate linkę manyti, kad pipiras „susilaukia“, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Paprikos, kaip ir bet kurie kiti vaisiai ir daržovės, dauginasi paskleidę sėklas žemėje, iš kurios išauga augalas su žiedu.

„Vaikiškas“ pipiras, kurį matote, yra anomalija, kaip ir dvigubai apvaisintas pipiras. Geriau galvokite apie tai kaip apie neišsivysčiusį dvynį, o ne apie kūdikį. Šiuo metu nėra tikro mokslinio paaiškinimo, kodėl taip nutinka. Tas pats pastebėta ir su apelsinais.

Vis dėlto nesijaudink. Jūsų pipirai yra valgomi, tiek mažieji, tiek įprastiniai.