Ar galite valgyti nepakankamai virtas bulves? Ne, tai gali jus susirgti

Viena iš pagrindinių virtuvės reikmenų – bulvės – mėgstamiausios kiekvieno namų ūkio! Nors dauguma žmonių bulves verda įvairiomis formomis, kai kuriems gali kilti klausimas, ar valgyti jas žalias ar nepakankamai virtas.

Žalios daržovės laikomos puikiomis sveika mityba, tačiau atrodo, kad žalios arba nepakankamai išvirtos bulvės visada buvo laikomos blogu pasirinkimu. Pažiūrėkime kodėl.

nepakankamai išvirta bulvė

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti nepakankamai virtas bulves?

Jūs neturėtumėte valgyti nepakankamai išvirtų bulvių. Iš prigimties jie nėra toksiški, ir yra tikimybė, kad juos vartosite visiškai gerai.

Nepaisant to, yra daugybė priežasčių, kodėl nerekomenduojama valgyti nepakankamai išvirtų bulvių. Be krakmolingos tekstūros ir kartaus skonio, nepakankamai išvirtos bulvės gali sutrikdyti virškinimo sistemą ir sukelti rimtų sveikatos problemų.

Žaliose bulvėse yra toksiško junginio, vadinamo solaninu, kuris gali būti labai kenksmingas organizmui.

Ar nepakankamai išvirtos bulvės yra žalios bulvės?

Nepakankamai išvirtos bulvės nėra visiškai žalios. Tai bulvės, kurių krakmolas daugiausia suskaidomas, bet ne visiškai. Dėl to jos yra saugesnės už žalias bulves, bet nėra visiškai saugios.

žalios bulvės

Vis dėlto jos nėra tokios geros kaip visiškai išvirtos bulvės. Jei norite krakmolo, kuriame gausu skaidulų, rinkitės ruduosius ryžius arba saldžiąsias bulves.

Taip pat skaitykite: Ar galima pervirti bulves?

Ar blogai išvirtos bulvės?

Žalios ir nepakankamai termiškai apdorotos bulvės visada būna prastai ar bent kiek prastai. Tekstūra blogąja prasme traški, o skonis savotiškas kartaus. Virimas sumažina krakmolo kiekį bulvėse, todėl jos tampa daug minkštesnės.

Valgytos žalios bulvės būna gana kreidos konsistencijos, kartu su kartaus skonio. Juos verdant kartaus skonis sušvelnėja ir jie tampa daug skanesni.

Kitą kartą pažiūrėkite į savo bulvytes. Kai rasite per daug stambų, jis tikriausiai bus šiek tiek neiškepęs. Vidus, storiausia dalis bus keistos tekstūros ir tikriausiai ne geriausio skonio.

Ar blogai išvirtos bulvės gali susirgti?

Nepakankamai išvirtose bulvėse gausu krakmolo, o jose esantys angliavandeniai yra problema. Nors angliavandeniai yra svarbus žmogaus mitybos elementas, mūsų virškinimo sistema negali suskaidyti atsparaus krakmolo ar žalio krakmolo, o tai reiškia, kad taip, netinkamai išvirtos bulvės gali jus susirgti.

Bulvėse esantys krakmolingi angliavandeniai lieka nevirškinami, kai jos yra nepakankamai išvirtos, todėl jų maistinė vertė yra minimali. Kai pilnai išverdate bulves, tie krakmolai išvirsta ir sustingsta. Šiame procese krakmolo molekulės tampa virškinamos žmonėms vartoti.

Bandymas virškinti neapdorotą krakmolą ne visada yra žalingas ilgainiui. Tačiau neapdorota neišvirtų bulvių dalis praeina per žmogaus virškinamąjį traktą labai mažai arba visai nesuyra. Tai savo ruožtu gali sukelti pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą, padidėjusį nemalonų mėšlungį ir dujų susidarymą.

Žaliose bulvėse taip pat yra anti-maistinių medžiagų, kurios greičiausiai slopina natūralius fermentus organizme ir labai apsunkina kitų maisto produktų vartojimą. Šių anti-maistinių medžiagų daugiausia yra žievelėse ir jų labai sumažėja verdant bulves. Sumažėjęs anti-maistingųjų medžiagų kiekis leidžia optimaliai pasisavinti maistines medžiagas ir užkerta kelią jų trūkumui.

Ar nepakankamai išvirtose bulvėse yra toksiškų junginių?

Bulvėse, ypač žaliose arba nepakankamai išvirtose, yra glikoalkaloidų, kurie gali būti toksiški, jei vartojamos didelėmis dozėmis. Tai gali sukelti niežėjimą, mieguistumą, padidėjusį jautrumą, virškinimo sutrikimus, ląstelių veiklos sutrikimus, vėmimą, pilvo skausmą ir viduriavimą. Kai kuriais atvejais tai gali sukelti paraudimą, galvos skausmą, sumišimą ir karščiavimą, o blogiausiais atvejais net mirtį.

Virimas, virimas, mikrobangų krosnelės arba kepimas bulves gali žymiai sumažinti glikoalkaloidų koncentraciją, todėl jas galima valgyti.

Kas nutinka valgant neluptas, nepakankamai išvirtas bulves?

Kaip ir daugumą žalių maisto produktų, prieš vartojant bulves reikia ypač atsargiai pašalinti visus išorinius patogenus. Štai kodėl reikia šilumos šaltinio, kuris nužudytų šiuos patogenus.

Ant bulvių odos yra nešvarumų, todėl jas būtina tinkamai nulupti ir nuplauti. Taip atsikratysite bakterijų, kurios gali užteršti išorinę dalį arba gyventi dirvožemyje.

virtos nuluptos bulvės

Bulvės auga visiškai po žeme, todėl dažniausiai jas vartoti saugios. Tie, kurie yra veikiami saulės spindulių arba ilgą laiką laikomi saugykloje, pradeda dygti arba pažaliuoja. Jie pradeda skleisti šaknis, o jei būtų pasodinti, išaugintų naujų bulvių.

Žalios bulvės yra labai jaunos bulvės. Juose gausu glikoalkaloidų, kurie nesunaikinami netinkamai išvirti, todėl bulvės su odelėmis kelia didesnį pavojų.

Juose yra daug solanino, todėl reikia vengti jų vartoti žalius arba nepakankamai termiškai apdorotus. Taip pat galite susirgti skrandžio sutrikimu, jei valgysite nepakankamai išvirtą bulvę, kuri sudygo arba yra žalia.

Mažiausias natūralių toksinų kiekis yra bulvių minkštime, o didesnis – odoje. Taigi, pašalinus odą galima sumažinti toksinų kiekį. Prieš valgydami būtinai juos nulupkite.

Kaip patikrinti, ar bulvės nepakankamai iškepusios

Ar bulvė iškepta, nesunkiai patikrinsite tiesiog pradurę šakute. Jei šakutė sklandžiai pereina per bulvę ir ji nuslysta nuo šakutės. Tai gera technika bet kokiam patiekalui, kuriam reikia virtų bulvių.

Nenaudokite peilio, nes tai jus apgaus. Peilis yra aštrus ir skirtas lengvai įslysti į paruoštą maistą. Šakutė nėra tokia aštri ir jei ji gali prasiskverbti į virtas bulves, vadinasi, ji tikrai iškepusi.

Taip pat skaitykite: Ar saugu valgyti nepakankamai virtus ryžius?

Kaip pataisyti nepakankamai išvirtas bulves

Jei atsitiktinai supratote, kad bulves nepakankamai iškepėte, visada galite jas pataisyti keliais greitais būdais. Tiesiog įpilkite šiek tiek grietinėlės ar pieno, toliau virkite ant silpnos ugnies, kol pamatysite, kad gumuliukai suminkštės.

Nesvarbu, pjaustytas ar nepjaustytas, jas tinkamai pasigaminsite, jei bulves troškinsite puode su vandeniu apie 12-15 minučių. Laikas skiriasi priklausomai nuo bulvių dydžio ir nėra fiksuotos virimo ar virimo temperatūros. Tai labai priklauso nuo turimos viryklės ir naudojamo puodo.

Kitas būdas užbaigti gaminimą yra kaitinti juos mikrobangų krosnelėje, taip pat neužsiregistravus, nebent turite didelį kiekį. Jei bulvės vis dar yra gana karštos po ankstesnio virimo, jos netrukus pradės virti mikrobangų krosnelėje.

Kaip minėta pirmiau, bulvių virimas sumažina krakmolo kiekį, nes termiškai apdorojant jis suskaidomas. Tačiau medicinos ekspertai vis tiek pataria apsisaugoti nuo žalių bulvių valgymo vien dėl tų krakmolų vartojimo, nes nepakankamai termiškai apdorotas maistas kelia didesnį pavojų žmonių sveikatai.

Išvada

Išsiaiškinome, kad nuo nepakankamai išvirtų bulvių gali susirgti, tačiau taip nutiks ne visada. Taigi neturėtumėte rizikuoti valgydami nepakankamai virtas ar žalias bulves.
Tikiuosi, kad šis straipsnis jums paaiškino situaciją. Būna situacijų, kai draugas ar kas nors pasakys, kad saugu valgyti žalius ar nepakankamai iškeptus, nes jiems nieko neatsitiko, bet nežinai, ar nepasisekė.