Kodėl kopūstai yra kartūs? Štai kaip pašalinti kartumą

Visi žinome, kad lapiniai kopūstai yra sveika ir labai universali daržovė, bet kodėl jie kartūs? Tai, kad kartais kopūstai būna kartūs, daugumą žmonių atbaido.

Dėl šios priežasties šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kaip pašalinti kartumą, kas sukelia kartaus skonį, taip pat ar saugu valgyti taip.

Kaip sakiau straipsnyje apie kodėl kopūstai kartūs, kartaus daržovių skonis yra atgrasus, nes mums, žmonėms, kartaus skonis yra ženklas, kad kažkas yra nuodinga. Taip yra ne visada, bet mes patys išmokome to išvengti.

Galite įsivaizduoti, kad prieš tūkstančius metų žmonės neturėjo „Google“ ar panašių dalykų, kad galėtų patikrinti, ar jų maistas yra saugus, ir vengė visko, kas buvo kartaus skonio.

Pabandysiu atsakyti į šį klausimą nesileisdamas į daugybę cheminių detalių. Atsakymo tikslas – padėti suprasti, ar kopūstai yra kartūs, ar ne, ir ką su tuo daryti.

kodėl kopūstai kartūs

Turinys

Rodyti

Kodėl kopūstai yra kartūs?

Lapiniai kopūstai yra kartūs dėl savo cheminės sudėties, o nuplėšę kopūstų lapus suskaidote keletą svarbių junginių, kurie kaip gynybos mechanizmas išlaisvins kartaus skonio. Taip jie gali apsisaugoti nuo vabzdžių ir kitų kenkėjų, kurie ės lapus.

Parduotuvinių kopūstų kartaus skonis taip pat gali būti dėl pesticidų, kurie buvo naudojami siekiant, kad kenkėjas jų nevalgytų daugiau nei jie patys, taip pat geriau atsispirtų transportuojant.

Ir galiausiai, kartaus skonio gali atsirasti dėl to, kad lapai nėra švarūs, ant jų gali būti mažai dulkių ar nešvarumų, todėl prieš valgydami ar gamindami būtinai juos kruopščiai nuplaukite.

Tokios yra natūralios lapinių kopūstų kartaus skonio priežastys, jei kopūstai dėl tų priežasčių yra kartūs, jie vis tiek yra valgomi, bet jei kopūstai blogėja ir dėl to yra kartaus skonio, reikia nedelsiant išmesti.

Vėliau pakalbėsime apie keletą dalykų, kuriuos reikia patikrinti, kad sužinotumėte, ar kopūstai negenda.

Ar saugu valgyti karčius kopūstus?

Taip, karčius kopūstus valgyti saugu. Karčiųjų lapinių kopūstų skonis padeda jų nesuėsti vabzdžiai ir kiti kenkėjai. Tačiau to niekur nepakanka, kad apsaugotų juos nuo žmonių.

Keliuose straipsniuose mačiau, kad kai kurie sako, kad kartaus skonio priežastis yra ta, kad kopūstuose gausu maistinių medžiagų, o tai netiesa. Aš turiu galvoje, kopūstai yra pilni maistinių medžiagų, tačiau jie nėra susiję su kartaus skoniu. Jei pašalinsite kopūstų kartumą, maistinių medžiagų vis dar yra.

Kaip pašalinti kopūstų kartumą?

Yra keletas būdų, kaip atsikratyti kopūstų kartumo.

– Kopūstų plovimas. Pirmas dalykas, jei kopūsto nenuplovėte, skųstis kartaus skonio negalite. Pirmiausia turite nuplauti, yra didelė tikimybė, kad tai viskas, ko reikia, kad jis nebebus kartaus skonio. Visi kiti būdai, kaip atsikratyti kartaus kopūstų skonio, turėtų prasidėti juos nuplaunant, todėl nepamirškite šio.

nuplaukite kopūstus

-Blanširavimas. Norėdami tai padaryti, turite užvirinti vandenį pakankamai dideliame puode, kuriame tilps jūsų kopūstai, kai jis pradės virti, nuleiskite kopūstą vieną ar dvi minutes, išimkite ir leiskite atvėsti.

– Prieskoniai. Druskos ir pipirų pridėjimas į lapinius kopūstus turėtų sumažinti kartaus skonio skonį, ypač jei suteikiate pakankamai laiko, kad lapai įsigertų. Jei gaminate salotas su kopūstais, prieš valgydami įsitikinkite, kad jų nepagardinate. Prieš valgant, geriau dėti į šaldytuvą maždaug valandai, taip yra didesnė tikimybė atsikratyti kartumo.

-Marinavimas. Sutepdami kopūstus bet kokiu padažu ar alyvuogių aliejumi su kitais prieskoniais, žymiai sumažinsite kartaus skonio skonį.

– Maisto gaminimas. Tai vienas geriausių būdų atsikratyti kopūstų kartumo. Jei blanširavimas sumažina kartumą, įsivaizduokite, koks bus virinimas. Virimo kopūstų trūkumas yra tas, kad jie praras dalį naudingų maistinių medžiagų, todėl sveikiau valgyti žalius.

Taigi virti kopūstai neturėtų būti kartaus skonio, jei tinkamai išvirsite ir vis dar kartūs, išmeskite, nes greičiausiai jie yra blogi.

Kaip sužinoti, ar kopūstai sugedo?

Prieš valgydami ar verdami kopūstus turėtumėte patikrinti keletą požymių, kad įsitikintumėte, jog jie nesugedo.

Šie ženklai taip pat turėtų padėti nusipirkti kopūstų iš turgaus, o ne pirkti tokius, kurie per greitai suges.

  • Lapinių kopūstų spalva turi būti gražiai vienoda žalia, be jokių spalvos pakitimų ar rudų dėmių.
  • Konsistencija yra antras pagal svarbą požymis tikrinant, ar kopūstai nesugedo. Lapai turi būti tvirti ir traškūs. Nuvytę ir purūs lapai yra ženklas, kad kopūstai sugedo.
  • Kvapas taip pat rodo, kad lapiniai kopūstai sugedo, jei jie kvepia supuvusiais kiaušiniais arba aiškiai turi keistą kvapą, neturėtumėte jų liesti. Lapiniai kopūstai turi turėti šviežios žolės kvapą.

Išvada

Taigi, apibendrinant, išsiaiškinome, kad jei patikrinome visus požymius, kad įsitikintume, jog kopūstai nėra kartaus skonio, nes blogėja, juos valgyti turėtų būti saugu.

Be to, natūraliai kartaus kopūsto skonį galima pašalinti vienu iš aukščiau paminėtų būdų arba derinant daugiau jų, kad būtų daugiau galimybių.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti, kada saugu valgyti kartaus skonio kopūstus ir ką su jais daryti.