Arugula VS Kiaulpienė – kas jie yra ir kuo jie skiriasi

Arugula ir kiaulpienės yra du labai panašiai atrodantys lapai, todėl žmonės dažnai susimąsto, ar jie nėra tas pats dalykas. Abu yra labai paplitę ir abu iš tikrųjų yra labai seni augalai, datuojami iki Romos imperijos eros.

Taigi pažvelkime į kiaulpienių žalumynus ir rukolos lapus, pažiūrėkime, kokie yra pagrindiniai jų skirtumai ir ar galite naudoti vieną vietoj kito.

rukolos kiaulpienės

Turinys

Rodyti

Arugula vs kiaulpienė

Arugula ir kiaulpienės yra panašios išvaizdos, taip pat turi panašų skonį. Ir rukola, ir kiaulpienė yra šiek tiek kartokos ir žemiškos, tačiau kiaulpienių lapai yra šiek tiek kartūs nei rukola. Rukolos lapai paprastai būna švelniai aštraus skonio, o kiaulpienių lapai gali priminti endives.

Kiaulpienių lapai yra aštrūs ir turi ilgus lapus su trikampėmis dalimis, kurios išsikiša kaip dantyti dantys. Rukolos lapai turi ilgesnius, suapvalintus „pirštus“ ir mažiau atkarpų bei paprastai atrodo mažesnės nei kiaulpienės.

Arugula ir kiaulpienės yra du skirtingi augalai, nors ir atrodo panašūs. Pažvelkime į jų šeimas, kad sužinotume daugiau apie juos.

Arugula gimininga kopūstams ir šparagams

Arugula yra glaudžiau susijusi su Brassicaceae šeima nei kiaulpienėms. Tai reiškia, kad tai susiję su kopūstais, šparagais, brokoliais ir net Briuselio kopūstais bei geltonosiomis garstyčiomis!

Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl rukolos skonis yra toks, koks yra: aštrus, švelniai pipirinis, su šiek tiek kartaus atspalvio. Tai būdinga visiems Brassicaceae šeimos nariams, kai kurie išryškėja, pavyzdžiui, aštriosios garstyčios ar giliai sieringi kopūstai.

Apskritai rukola yra gerai subalansuotas lapas, tačiau kai kuriems jis gali atrodyti per kartaus arba per stipraus skonio. Tai gali būti ypač nemalonu žmonėms, kurie negali pakęsti kartaus maisto.

Kiaulpienės giminingos trūkažolėms ir ramunėms

Kiaulpienės nėra ta pati šeima kaip rukola, iš tikrųjų vienintelis jų bendras dalykas yra tai, kad jų augalai ilgainiui išaugina žiedus. Panašumas į rukolos lapus dažniausiai yra atsitiktinis, o pažvelgę ​​į abu lapus, galite juos lengvai atskirti.

Tiesą sakant, kiaulpienės yra susijusios su cikorijos augalais, ramunėlėmis ir saulėgrąžomis, ir jiems visiems bendra tai, kad jos nėra tik viena gėlė. Ne, tai sudėtinė gėlė, o tai reiškia, kad mažos mažos gėlės, visos susijungusios į tai, ką matome kaip vieną gėlės galvutę.

kiaulpienė

Taip pat skaitykite: Ar Rutabagos lapai yra valgomi?

Ar galima valgyti kiaulpienių lapus?

Taip, galite valgyti kiaulpienės lapus, taip pat stiebą ir žiedo galvutę. Lapų skonis yra šiek tiek kartaus nei rukolos, o stiebai ir patys žiedai yra labai žolinio skonio.

Galite nesunkiai rasti kiaulpienių žiedų, naudojamų din arbatoje, dažniausiai siekiant palengvinti skrandžio sutrikimus ir skatinti sveiką tulžies gamybą.

Ar laukinės kiaulpienės yra saugios?

Taip, laukinės kiaulpienės yra saugios, nors turėtumėte ieškoti mažesnių augalų. Jau pražydusios gali būti per karčios, o jau sėklą išskleidusios – plikančios – tikrai kartūs.

Ieškokite jaunų, švelnių kiaulpienių. Jūs dažniausiai norėsite jų lapų, bet pabandykite palikti vieną ar du ant augalo, kad jis galėtų toliau augti pats.

Atsargiai: laukinės kiaulpienės yra laukinės gėlės. Todėl juose arba ant jų gali gyventi įvairūs vabzdžiai, juos galėjo šlapintis laukiniai gyvūnai. Nors pati kiaulpienė yra saugi, mes nežinome, kas dar su ja susidūrė. Jei tai atsitiktinė kiaulpienė, auganti jūsų kieme, tikriausiai saugu.

Ar galite kiaulpienę pakeisti rukola?

Taip, vietoj kiaulpienės galite naudoti rukolą arba vietoj rukolos kiaulpienes. Turėsite suprasti, kad skonis šiek tiek skiriasi, nes kiaulpienių lapai yra šiek tiek kartūs nei rukolos. Vis dėlto galite juos iškeisti į salotas, sriubą arba įmesti į špinatus.

Su kuo dera rukola ir kiaulpienė?

Ir rukola, ir kiaulpienės puikiai dera su krakmolingu maistu, pavyzdžiui, bulvėmis, ryžiais, naudojami kaip picos užpilas iškart iškepus. Galite dėti juos į ką tik pagamintą pomidorų padažą, tačiau prieš dėdami būtinai juos smulkiai supjaustykite.

Manome, kad galite įdėti rukolos, jei gaminate naminį pesto, arba visiškai pakeisti baziliką į rukolą, kiaulpienę arba abu.

Įprasta rukolos vieta yra salotose, kartu su kiaulpienių lapais ir kitais lapiniais žalumynais, pavyzdžiui, salotomis ar endivijomis. Arba galite juos rasti kaip „žalumyną“ paprastame sumuštinyje.

Žinoma, šie du lapeliai puikiai dera su beveik kiekviena mėsa ar sūriu, kurį galite įdėti į sumuštinį, pavyzdžiui, plėšyta kiauliena, kalakutienos likučiai, plonais griežinėliais pjaustyta jautiena, prosciutto, šoninė, ką jūs turite.

Vienas iš mūsų mėgstamiausių yra paprastas, pikantiškas riestainis (sezamo!) su grietinėlės sūriu, rukola ir krūva įvairių sūrių, pavyzdžiui, ementalio ir aštraus čederio arba goudos ir parmezano.

Jei kada nors nuspręsite gaminti sumuštinį su ant grotelių keptu sūriu su rukola ar kiaulpiene, rekomenduojame juos labai smulkiai sukapoti. Kaip ir špinatai, šie daiktai yra laukiniai, kai yra veikiami karščio, ir atrodo blogai, visi suvytę ir ilgi. Taigi, geriau juos supjaustyti, kuo mažesni, tuo geriau. Taip jie lengvai susimaišys su išsiliejančiu sūriu ir jų gausite kiekviename kąsnyje.

Ir tai beveik viskas apie rukolą ir kiaulpienę. Tai du panašiai atrodantys lapai, kurių skonis yra panašus. Jei ieškote geriausio, mūsų nuomone, rukola yra geresnė, nes jos skonis subtilesnis, sudėtingesnis nei kiaulpienės.