Kodėl kokosų vanduo yra rausvas? Štai kas vyksta

Kokosų vanduo yra savaip skanus, nors jis nėra toks gerai žinomas vietose, kur kokosų nėra gausu. Ir dėl to tai gali netgi sukelti painiavą tarp daugelio galimų klientų. Vienas iš labiausiai klaidinančių dalykų, susijusių su kokosų vandeniu, yra jo įvairus rausvos spalvos laipsnis. Kartais tai yra, kartais ne, ir tai gali atbaidyti žmones. Išsiaiškinkime, kodėl taip yra.

kokoso vanduo rožinis

Turinys

Rodyti

Kodėl kokosų vanduo yra rausvas?

Kokosų vanduo gali pasidaryti rausvas dėl fermentų (polifenolio oksidazės arba PPO), kurie kontroliuoja oksidaciją, kaip ir obuoliuose. Kokosuose šie fermentai turi pigmentą, kuris sukuria šiek tiek raudoną spalvą, kuri pasirodo kaip rausva. Štai kodėl ne visas kokosų vanduo yra rausvas, nes ne visi jie spėjo oksiduotis.

Oksidacija vyksta transportuojant arba veikiant dideliam karščiui (taip pat dažnai pasitaiko transportuojant). Tai reiškia, kad galite rasti natūralaus, neapdoroto kokoso vandens bet kokio atspalvio nuo švelniai baltos iki šviesiai rausvos. Nieko blogo, skonis nesiskiria, tik keičia spalvą. Kuo daugiau jis stovės ant lentynos, tuo gilesnė bus spalva.

Jaunesni kokosai (pavyzdžiui, žali) turi daug didesnę tikimybę išvystyti rausvą vandenį nei subrendę kokosai.

Kaip atrodo šviežias kokosų vanduo

Kai kokosų vanduo yra šviežias, tik įtrūkęs, jis visada yra šiek tiek drumstas skystis su balkšvu atspalviu. Iš šviežiai atidarytų žalių kokosų rožinio kokoso vandens neišgausite.

Šviežias kokosų vanduo, neapdorotas, visada turės gana trumpą galiojimo laiką, maždaug porą dienų. Jį galite rasti visų rūšių pakuotėse, nuo skaidrių butelių iki skardinių iki kartoninių dėžių. Juos visus vienija vienas dalykas: be konservantų, be terminio apdorojimo. Tiesiog kokoso riešutas, kuris buvo susmulkintas ir vanduo supiltas į tuos sandarius indus.

Prekybos centro šaldytuve visada rasite šviežio kokoso vandens.

Taip pat skaitykite: Ar galite pašildyti šoninę?

Nesirinkite pernelyg rožinio kokoso vandens

Visada patikrinkite, ką perkate etiketėje. Ne priekinė etiketė, o galinė su ingredientais. Tiesa, šviežio kokoso vandens ingredientas turėtų būti tik kokosų vanduo. Jei matote kokių nors natūralių kvapiųjų medžiagų, konservantų ar natūralių dažiklių, įtraukite jį atgal. Tai nėra iš prigimties blogis, tai tiesiog ne šviežias kokosų vanduo ir jis klaidina.

Kai kurie prekės ženklai naudoja visą rausvą kokosų vandenį ir paverčia jį skėčiu. Jie tikslingai nuspalvina savo vandenį akivaizdžiai rožine arba purpurine spalva. Nesame tikri, ar tai daroma siekiant gėrimą padaryti patrauklesnį, ar norint paslėpti šiek tiek rausvą atspalvį stipresne spalva.

Kodėl kokosų vanduo yra saldus?

Kokosų vanduo yra natūraliai saldus, nes jame yra cukrų, kurių riešutai vystosi bręsdami. Saldumas nėra gausus, bet tikrai jaučiamas gurkšnojus vandens. Tiesą sakant, kokosų vandens skonis yra daugiau nei šiek tiek saldus, jis taip pat yra šiek tiek riešutinis ir šiek tiek sūrus.

Jis turi labai gerai suapvalintą skonį ir iš tikrųjų yra labai sotus. Negalite išgerti viso kokoso vienu ypu taip, kaip išgertumėte vandens butelio, jo tiesiog per daug.

Ir tai turi teigiamą pusę, nes galite naudoti kokosų vandenį ir ananasų sultis, kad gautumėte visiškai šviežią ir natūralią pina coladą (be alkoholio).

Kokosų vandens pakaitalas

Būna atvejų, kai griebiatės kokosų vandens, o jo nebelieka. Daugeliu atvejų galite tiesiog pakeisti kokosų vandenį, o mes esame čia, kad pateiktume tris idėjas, ką naudoti. Tai priklauso nuo to, kodėl planuojate naudoti kokosų vandenį, nes skonis gali pasikeisti. Štai ką mes turime omenyje.

Klevo vanduo

Pagal skonį klevų vanduo yra arčiausiai kokosų vandens, iš tikrųjų negaunant kokoso vandens. Tai sula, kuri teka per klevus, kai ledas atitirpsta, ir tai yra tai, kas naudojama klevų sirupui. Tiesą sakant, klevų sirupas yra tik klevų vanduo, kuris kelias valandas troškinamas labai atidžiai stebint.

Palyginti su kokosų vandeniu, klevų vanduo yra mažiau saldus ir mažiau skanus, todėl atitinkamai pakoreguokite savo receptą. Jei nerandate klevo vandens, puikiai tiks beržo vanduo.

Arbūzų vanduo

Taip pat galite gauti didžiausią arbūzą, kurį galite rasti, ir įspauskite mėsą į vidų, kad gautumėte daug vandens. Vanduo skanus, labai saldus ir gausus. Tiesą sakant, arbūzai dažniausiai yra tik jų vanduo, todėl jūs turite daug dirbti.

Jei gaminate ką nors vaisiško ir vasariško, tropinio posūkio, arbūzinis vanduo tikrai suteiks jums tai, ko ieškote. Be to, jis labai gerai užšąla, tai reiškia, kad iš jo galite padaryti nuostabių ledo kubelių. Arbūzo minkštimą galite supjaustyti ir užšaldyti, kad galėtumėte naudoti kaip ledo kubelius!

arbūzo vanduo

DIY kokosų vanduo arba plonesnis kokosų pienas

Jei tikrai renkatės kokoso skonį, turite dvi galimybes. Galite patys pasigaminti kokosų vandens iš susmulkintų kokosų arba nusipirkti kokosų pieno ir jį praskiesti. Tai priklauso nuo to, ko jūs ketinate.

Norėdami pasidaryti kokosų vandenį, jums reikia susmulkintų, nusausintų kokosų ir verdančio vandens. Į vandenį įpilkite kuo daugiau kokosų arba rinkitės santykiu 1:3, kad gautumėte gerą ir stiprų skonį. Palikite kokosą minutę, tada išjunkite ugnį. Leiskite jam stovėti dar 10 minučių.

Viską supilkite į trintuvą ir stenkitės susmulkinti kokosą. Jūs negalite gauti visko, ir tai gerai. Viską perkoškite per tinklelį arba muslino audinį, kad sulaikytumėte kokoso dumblą. Ir štai, kokosų vanduo, beveik pienas. Šis metodas leidžia pasirinkti, kiek kokoso ir kiek vandens sunaudosite, taip pat galite praleisti maišytuvo dalį ir tik nukoškite vandenį.

Arba galite nusipirkti paruošto kokosų pieno ir praskiesti jį šaltu vandeniu. Išmaišykite ar du kartus ir naudokite jį vietoje kokosų vandens. Jis bus daug tirštesnis nei kokosų vanduo, bet turės ryškų kokoso skonį.

Vėlgi, visa tai labai priklauso nuo to, ką pirmiausia ketinate daryti su kokosų vandeniu.