Kodėl į plaktus kiaušinius reikia pridėti acto? Štai kaip tai padeda

Actas yra labai naudingas namuose, beveik bet kokiu būdu, kurį galite įsivaizduoti. Jis gali akimirksniu nuvalyti nešvarumus, pašalinti riebias dėmes, gražiai sudrėkinti maistą, todėl Velykinių kiaušinių dažai prilips prie lukštų.

Bet kodėl mes jį dedame į plaktus kiaušinius? Kaip tai padeda? O ar išplaktuose kiaušiniuose nebus acto skonio? Ar galite tiesiog praleisti actą? Kiek reikėtų pridėti?

Virti kiaušiniai yra pakankamai sunkūs, taigi, kodėl jiems reikia papildomo nerimą sukeliančio elemento? Na, pasirodo, actas vaidina tikrai svarbų vaidmenį kepamuose kiaušiniuose! Taip, pažiūrėkime.

actu virti kiaušiniai

Turinys

Rodyti

Kodėl į plaktus kiaušinius reikia įpilti acto?

Actas yra švelni rūgštis, padedanti denatūruoti baltymus kiaušinių baltymuose, todėl jie daug greičiau ir geriau sustingsta ir išlaiko formą. Kiaušinių baltymai beveik visiškai sudaryti iš baltymų (albumino), o likusi dalis yra vanduo. Baltymus sukietinti (arba virti) galima dviem būdais – kaitinti juos šiluma arba rūgštimi.

Abu metodai pakeičia baltymo struktūrą, todėl jie susilieja. Rezultatas yra tvirti, nepermatomi kiaušinių baltymai, kurie geriau iškepa ir išlaiko formą.

Ar kiaušinių skonis panašus į actą?

Išvirtų kiaušinių skonis nepanašus į actą, nes į visą puodą vandens įpilama tik po šaukštą. Įpiltas actas padidina vandens rūgštingumą, tiek, kad kiaušiniai būtų geriau iškepti, bet nepakankamai, kad kiaušiniai būtų rūgštūs arba acto skonio.

Kad plakti kiaušiniai būtų acto skonio, turite gauti acto ir vandens santykį 1:3, ir niekas su tuo negamina.

Taip pat skaitykite: Ar balzamiko actas kenkia?

Ar galima virti kiaušinius be acto?

Taip, plaktus kiaušinius galite gaminti ir nepridedant acto, tačiau kepimo laikas šiek tiek pailgės, o baltymai suminkštės. Acto pridėjimo pranašumas yra tas, kad kiaušinių nereikia virti taip ilgai, kad susidarytų gera membrana, todėl trynys lieka skystas.

Jei plakate kiaušinius be acto, jūsų tryniai turi didesnę tikimybę sukietėti vien todėl, kad jie keps ilgiau, kad sustingtų baltymai.

Patarimai, kaip tinkamai paruošti virtus kiaušinius

Iškeptus kiaušinius nėra lengva paruošti, tačiau galite vadovautis keliais patarimais, kad įsitikintumėte, jog darote viską, ką galite. Šie patarimai nėra patikimi, tačiau jie jums labai padės. Taigi pažiūrėkime.

Naudokite ramekin arba nedidelį dubenį

Įmuškite kiaušinį į plakinį ir švelniai įmuškite jį į verdantį vandenį. Jei tai darysite tokiu būdu, nesunkiai išžvejoti bet kokius kiaušinio lukšto gabalėlius. Taip pat galite įsitikinti, kad patekęs į vandenį trynys nesulūžtų ir neatsiskirtų nuo baltymų.

Būtinai švelniai įmuškite kiaušinį iš labai nedidelio atstumo. Jei kepate vieną kiaušinį, pirmiausia išmaišykite puodą, kad susidarytų sūkurys. Taip kiaušinių baltymai apsivynios ir gausite daugiausia sferinį kiaušinį.

plakti kiaušiniai (1)

Į vandenį įpilkite šiek tiek acto

Į plaktą kiaušinių vandenį įpilkite šiek tiek acto, kad baltymai greičiau sukietėtų ir geriau išlaikytų formą. Galite plakti kiaušinius ir be acto, tačiau norėdami išvirti kiaušinių baltymus, turėsite juos virti ilgiau.

Pakeiskite actą į citrinos sultis

Jei jums labai nepatinka acto idėja, galite naudoti kitą švelnią rūgštį, pavyzdžiui, citrinos sultis. Citrinų sultys yra tokios pat veiksmingos kaip actas, bet ne tokios lengvai prieinamos. Vis dėlto niekas netrukdo išspausti citrinos sulčių ir į brakonieriavimo vandenį įpilti šaukštą.

Tai netinka bet kokiems citrusiniams vaisiams, nes jie nėra tokie rūgštūs kaip citrina. Kalkės gali būti artimos, tačiau jos yra labai brangios ir būtų tuščia jas naudoti taip.

Išbrinkusius baltymus perkoškite per sietelį

Apvynioti virtus kiaušinius yra menas. Ir tai padaryti labai sunku, jei vienu metu verdate daugiau nei vieną kiaušinį. O jei verdate juos vieną po kito, pirmasis kiaušinis atvės, kol bus paruoštas antrasis. Taigi, teks pašalinti vandeningą kiaušinio baltymo dalį.

Tai galite padaryti pertrindami kiaušinius per tinklinį arba metalinį sietelį. Rezultatas yra toks, kad likusi kiaušinio baltymo dalis, storesnė dalis, vis tiek padengs didžiąją trynio dalį ir išliks viduje. Tiesa, jūsų kiaušiniai bus mažesni, tačiau jie bus daug geresnės formos ir geriau laikysis kartu.

Taip pat skaitykite: Kaip žinoti, kada kiaušinienė paruošta

Nenaudokite kiaušinių tiesiai iš šaldytuvo

Kepdami kiaušiniai turi įkaisti. Kuo jie šaltesni, tuo ilgiau teks virti, tuo didesnis skirtumas tarp vidurinio ir išorinio sluoksnio.

Taigi išimkite kiaušinius ir palikite juos ant stalo maždaug pusvalandį prieš kepdami. Įsitikinkite, kad kiaušiniai yra saugūs, dedate ant kažko, kas neleis jiems nuriedėti ir sulūžti.

Ir tai beveik viskas apie virtus kiaušinius ir actą. Norint, kad kiaušinių baltymai tinkamai sustingtų, reikia įpilti šiek tiek acto arba citrinos sulčių, todėl gamindami virtus kiaušinius įpilkite jų šaukštą. Nenusivilsite, kiaušinių skonis nebus panašus į actą.