Ar galite valgyti žalius rabarbarus? Argi ne nuodinga?

Kai galvojate valgyti rabarbarus, tikriausiai galvojate apie pyragus, pyragus, uogienes ir kitus skanius kepinius. Bet ar saugu valgyti rabarbarus žalius, o ne virtus ar keptus, ir, jei tai iš tikrųjų saugu, ar išvis skanus?

Skaitykite toliau, kad pamatytumėte, ką sužinojome!

žali rabarbarai

Turinys

Rodyti

Ar galima rabarbarus valgyti žalius?

Taip, rabarbarus galite valgyti žalius, jei valgote tinkamas daržovių dalis, nes kai kurios iš tikrųjų yra nuodingos žmonėms. Nevalgykite lapų ant rabarbarų stiebo, jie nuodingi. Pats stiebas yra saugus.

Tai ne tik saugu, bet kai kurie žmonės taip pat labai mėgsta traškų, traškų užkandį ir būtų šokiruoti išgirdę, kad niekada jo nebandėte. Dabar patys rabarbarai gali būti šiek tiek kartūs, todėl yra keletas gudrybių, kaip juos valgyti (pvz., panardinti į cukrų), tačiau jie yra visiškai saugūs ir gali būti labai skanūs.

Taip pat skaitykite: Kaip pasaldinti rabarbarus be cukraus

Kas yra rabarbaras?

Prieš pradėdami susipažinti su visais skaniais rabarbarų valgymo būdais, įsitikinkime, kad visi puikiai supranta, kas yra rabarbarai. Tai šiek tiek keista. Rabarbaras yra daržovė, kuri labai panaši į salierą, tačiau kotelis yra labiau rausvai violetinės spalvos, o ne tik žalias. Jau šimtmečius žmonės rabarbarus naudojo kepiniams ir kitiems kulinariniams tikslams bei medicininiais tikslais. Kol kas koncentruosimės tik į kulinarinę pusę.

Kokią rabarbarų dalį galite valgyti?

Taigi yra didelė tikimybė, kad girdėjote, kad rabarbarai yra nuodingi. Yra keletas šio teiginio variantų, nes kai kurie žmonės sako, kad valgyti žalią yra nuodinga, o kiti sutelkia dėmesį į tam tikras dalis. Pastarasis teiginys yra teisingas.

Kol laikysitės prie rabarbarų stiebų, viskas bus gerai. Bet jūs turite laikytis atokiau nuo lapų, nes jie yra nuodingi. Atminkite, kad stiebai yra saugūs, ir jums viskas bus gerai.

Tai gali būti šiek tiek pavojinga, kai esate produktų skyriuje ir žiūrite į rabarbarus šalia šveicariškų mangoldų. Kodėl? Nes jie atrodo labai panašūs ir juos lengva supainioti. Šveicarinis mangas yra valgomas, su koteliu ir lapais. Rabarbarai, nelabai.

Kas atsitiks, jei suvalgysite netinkamą dalį?

Gerai, taigi dabar, kai nustatėme, kad galite valgyti stiebus, bet ne lapus, kas atsitiks, jei valgysite rabarbarų lapus? Na, o rabarbarų lapai yra nuodingi, nes juose labai didelė oksalo rūgšties koncentracija, kuri yra nuodinga ir žmonėms, ir gyvūnams.

Kai valgysite oksalo rūgštį nedideliais kiekiais, ji tikriausiai tik sukels keletą nedidelių simptomų, tokių kaip virškinimo trakto problemos. Vis dėlto tai gali sukelti rimtesnių problemų, tokių kaip inkstų akmenys, inkstų nepakankamumas ir netgi mirtina, jei valgote per daug.

Reikia daug rabarbarų lapų, kad būtų mirtini žmogui. Nepaisant to, jei jūs ar jūsų augintinis nurijo rabarbarų lapus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba veterinarą.

Kaip valgyti žalius rabarbarus

Dabar, kai išsiaiškinome, kokią rabarbarų dalį saugu valgyti žalius, o kokią – nesaugu, kaip jas valgyti ir padaryti, kad jie būtų skanūs? Žali rabarbarai yra gana kartaus skonio, kurio dauguma žmonių nemėgsta. Net jei valgote žalią, gerai ką nors pridėti arba valgyti su juo.

Panardinimai

Žmonės mėgsta rabarbarus su daugybe skirtingų padažų, pavyzdžiui, rudojo cukraus, baltojo cukraus, klevų sirupo, medaus ir net skonio želė. Galite pastebėti, kad visi šie lašinukai yra saldūs. Taip yra todėl, kad skirtingų padažų saldumas sukuria didelį kontrastą su kartaus rabarbarų skoniu, kad būtų skanus skanėstas.

rabarbarų padažų

Tai panašu į granny Smith obuolio panardinimą į karamelę. Žinoma, rabarbarus galite panardinti į ką tik norite, tačiau labai rekomenduojame, kad panardinimas būtų saldus. Tačiau kai kurie žmonės pamerkia savo rabarbarus į druską ir juos be galo mėgsta.

Kompotas

Panardinti rabarbarų stiebus tiesiai į saldųjį panardinimą yra bene lengviausias būdas valgyti žalius rabarbarus. Tačiau pasigaminti rabarbarų kompotą ir dėti jį į jogurtą ar ant vaisių gali būti be galo skanu. Kaip ir su padažais, rabarbarų kąsnelis puikiai papildo saldų jogurtą ar saldžius vaisius.

Salotos

Galiausiai galite nuspręsti supjaustyti rabarbarus ir įdėti į salotas, arba vaisius, arba ant žalumynų. Jei gaminate vaisių salotas iš skaniai saldžių vaisių, įdėję šiek tiek rabarbarų galite suteikti šiek tiek skonio ir tekstūros kontrasto. Jis taip pat puikiai tinka ant žalių salotų kaip papildomas garnyras.

Kokie kiti rabarbarų valgymo būdai?

Jei susidomėjote, pažvelkime į keletą skirtingų būdų, kaip galite valgyti ne žalius rabarbarus. Labiausiai paplitęs yra rabarbarų pyragas ir kiti kepiniai, pavyzdžiui, pyragaičiai ir traškučiai. Šie skanėstai leidžia maišyti rabarbarus su cukrumi ir vaisiais, pavyzdžiui, braškėmis, kad paryškintumėte skonį ir sumažintumėte kartumą.

rabarbarų pyragas

Tačiau taip pat yra daug padažų, kuriuos galite gaminti su rabarbarais, pavyzdžiui, rabarbarų olandų padažą. Su rabarbarais galite pasigaminti skanių užkandžių ir netgi pasigaminti skanių kokteilių (ir kokteilių).

Taip pat skaitykite: Ar rabarbarus galima užšaldyti?

Išvada

Rabarbarai tikrai yra tokia universali ir skani daržovė, kai žinai, ką su jais daryti, o dabar į savo kolekciją galite įtraukti dar vieną rabarbarų skanėstą: žalius rabarbarus su padažu, kaip kompotą arba šiek tiek įdėjus kibirkštį į savo salotas! Žinoma, norėdami paminėti tai paskutinį kartą, nesvarbu, ar gaminate, ar valgote žalią, įsitikinkite, kad valgote tik stiebus ir išmeskite visus lapus.