Kodėl cinamonas aštrus? Štai kas iš tikrųjų yra

Cinamonas tikriausiai yra vienas geriausių prieskonių. Iš tiesų, senais laikais jis buvo laikomas tinkamu tik monarchams ir religiniams tikslams, kartu su šafranu. Šiais laikais jį nesunkiai rasite, o šaltuoju metų laiku jis intensyviai naudojamas. Žinote, apie ką mes kalbame, kai tik rugsėjo 1 d., prieskonių mišiniai yra visur.

Vienas dalykas, kurį galbūt pastebėjote, yra tai, kad cinamonas gali būti aštrus. Jūs to nesitikėtumėte iš to, kas turi būti saldu, tiesa? O tiems, kurie mėgsta saldų ir aštrų maistą, tai tinka. Pažiūrėkime, kodėl cinamonas yra aštrus ir kodėl jis skiriasi tarp prekių ženklų ir partijų.

cinamono aštrus

Turinys

Rodyti

Kodėl cinamonas aštrus?

Cinamonas yra aštrus, nes jame yra cinamono maldehido, kuris yra pagrindinis cinamono eterinio aliejaus komponentas. Visos cinamono lazdelės turi šį junginį, o rinkoje yra dvi pagrindinės cinamono rūšys: Ceilono ir Kinijos.

Ceilonas arba Cinnamomum verum, yra cinamonas, kuris iš pradžių buvo auginamas prieš tūkstančius metų. Jis nėra toks aštrus ir iš tikrųjų saldesnis nei jo atitikmuo.

kinų, arba Cinnamomum cassiayra cinamonas, iš pradžių auginamas Kinijoje, nors jis nėra auginamas visoje Pietryčių Azijoje.

Cinamono eterinis aliejus (kartu su cinamono maldehidu) yra klasifikuojamas kaip dirginantis ir yra labai stipraus skonio. Tiesioginis kontaktas su oda gali sukelti nedidelį deginimo pojūtį, o sąlytis su gleivinėmis nudegins daug labiau.

Tikrasis cinamonas yra mažiau aštrus

Išsiaiškinkime Ceilono ir Kinijos cinamono diskusiją. Originalus cinamonas, bent jau kalbant apie senovės prekybą, yra Ceilono (senas Šri Lankos pavadinimas) versija. Būtent tai senovės graikai tyrinėjo ir labai gerbė. Dėl šios priežasties jo lotyniškas pavadinimas pažodžiui verčiamas kaip „tikrasis cinamonas“.

Taip pat skaitykite: Vanilė VS Vanilinas

Kiniškas cinamonas taip pat yra cinamono rūšis, kilusi iš pietų Kinijos; tai nėra atmušimas. Tačiau kaip ir kavos pupelės turi skirtingas versijas (arabica ir robusta), taip ir cinamonas. Yra ir kitų rūšių, pavyzdžiui, Indonezijos, Vietnamo ir Saigono cinamono, tačiau jų retai galima rasti rinkoje. Tiesą sakant, didžioji dalis visame pasaulyje parduodamo cinamono yra kiniškas cinamonas.

Pagrindinis skirtumas tarp Ceilono ir Kinijos cinamono yra jų skonis. Kai tikrasis (Ceilono) cinamonas yra labiau gėlėtas ir subtilus, kiniškame cinamone yra daugiau cinamono maldehido, kuris užgožia subtilias natas. Taigi kiniškas cinamonas yra aštresnis, paprastesnio skonio, ne toks sudėtingas.

Taigi, kaip rasti tikrą cinamoną? Jį galite rasti specializuotose prieskonių parduotuvėse ar prieskonių turguose, nes rasti nėra taip paprasta. Suktinukai atrodo subtilesni nei kiniški, o žievė plonesnė.

Maltas cinamonas vs cinamono aliejus

Jei svarstote, ar naudoti cinamono eterinį aliejų, ar maltą cinamoną, sustokite čia pat. Tai yra dvi cinamono versijos ir jos veikia skirtingai.

Vienas gramas cinamono aliejaus yra daug stipresnis ir aštresnis nei gramas malto cinamono. Taip yra todėl, kad maltame cinamone vis dar yra daug skaidulų ir mažesnis cinamono aliejaus kiekis.

Taigi, jei norite nedidelę partiją pagardinti tik trupučiu cinamono, geriau naudokite maltą cinamoną. Tai geriausiai tinka duonai, pyragams, keksiukams, sausainiams ir pan.

Cinamono aliejus yra naudingas, kai norite tik skonio ir turite pagaminti didelę maisto partiją. Vienas lašas nukeliauja ilgą, ilgą kelią ir pakankamai didelė partija suteiks jums tinkamą skonį. Tačiau rizikuojate, kad viskas bus šiek tiek pikantiška.

Dar viena cinamono aliejaus vieta – gėrimai. Jie tiesiog geriau veikia su cinamono aliejumi nei sumaltu cinamonu. Jei naudosite maltą cinamoną, jis sugers šiek tiek drėgmės ir gėrimo metu taps erzinančiu dumblu. Įpildami cinamono aliejaus, įmerkite tik dantų krapštuko galiuką į aliejų, o tada įmerkite į gėrimą. Vėlgi, šiek tiek nueina ilgą kelią.

cinamono aliejus

Kaip kovoti su cinamono prieskoniais

Jei į maistą įlašinote cinamono, tai gana lengva ištaisyti, darant prielaidą, kad nepadauginote dvigubai daugiau nei turėjote įdėti. Laimei, dažniausiai cinamono reikia dėti sumaltą, todėl pirmiausia turite pabandyti susemti kuo daugiau malto cinamono. Dabar pažvelkime į kitas jūsų parinktis.

Įpilkite daugiau krakmolo

Jei ruošiatės deserto receptu ir jau įmaišėte cinamoną, pabandykite įdėti daugiau krakmolo. Tai gali būti miltai, ryžiai, kukurūzų krakmolas, tapijoka, viskas, su kuo dirbate. Tai reiškia, kad jums gali tekti papildyti kitus ingredientus, nes keičiate sausų ingredientų santykį.

Įpilkite grietinėlės, pieno arba sviesto

Tais atvejais, kai įdedate cinamono į ką nors drėgno, pavyzdžiui, pyrago įdarą ar pyrago įdarą, pabandykite įpilti daugiau pieno, grietinėlės ar sviesto. Jie turi savo pieno riebalus, kurie puikiai pašalina cinamono eterinį aliejų. Tai taip pat puikiai tinka kapsaicinui!

Ir jei derinsite šiuos du patarimus, pavyzdžiui, riebią grietinėlę ir šiek tiek miltų, gausite tikrai gerą cinamono skonį. Tiesiog atminkite, kad jis gali ir nuskandins kitus ingredientus.

Taigi, jei galite, prieš pradėdami maišyti, surinkite kuo daugiau malto cinamono.