Kodėl baltas šokoladas yra baltas? Tai Ingredientuose

Ar esate baltojo šokolado mėgėjas? Tai tikrai vienas įdomiausių saldumynų, kurio statusas karštai diskutuojamas. Ar tai šokoladas, ar ne? Ir jei tai šokoladas, kodėl jis baltas?

Nežinome, kaip jūs, bet kai buvome jauni, baltas šokoladas sukrėtė mūsų mintis. Kodėl jis buvo baltas? Ar kada nors nustojote apie tai galvoti? Na, dabar mes galime iš tikrųjų tai paaiškinti bet kam, bet ypač mūsų nustebusiems jauniems žmonėms. Jei kada nors susimąstėte, kodėl baltas šokoladas yra baltas, skaitykite toliau.

baltas šokoladas

Turinys

Rodyti

Kodėl baltas šokoladas yra baltas?

Baltasis šokoladas atrodo baltas, nes jame nėra kakavos sausųjų medžiagų, tik kreminės baltos spalvos kakavos sviestas. Likę ingredientai yra pieno milteliai, cukrus ir šiek tiek vanilės. Visi jie yra balti arba kreminiai balti, o kartu jie sukuria aiškiai baltą šokoladą.

Tai taip pat turi įtakos galutiniam baltojo šokolado skoniui. Kakavos sviesto skonis panašus į kakavą, bet jį užgožia pieno milteliai, cukrus ir vanilė. Kalbant apie kakavos sviesto kiekį, jis turi sudaryti ne mažiau kaip 20% ir ne mažiau kaip 14% pieno sausųjų medžiagų.

Žinoma, baltame šokolade taip pat gali būti kitų riebalų ir ingredientų, tokių kaip palmių aliejus arba kokosų aliejus, emulsiklių, ne daugiau kaip 55 % cukraus ir bet kokių kvapiųjų medžiagų ar įdaro.

Taigi dėl savo ingredientų baltas šokoladas atrodo neįtikėtinai blyškus šokolado plytelei.

Ar baltas šokoladas yra tikras šokoladas?

Tiesą sakant, baltas šokoladas nėra tikras šokoladas, nes jame nėra kakavos sausųjų medžiagų, jame yra tik kakavos sviestas. Tiesa, tikrame šokolade yra kakavos sausųjų medžiagų, taigi pieno ir juodojo šokolado.

Tačiau, mūsų labai asmenine nuomone, baltas šokoladas vis dar yra šokoladas, nors ir šiek tiek skiriasi nuo to, prie ko įprastai esame įpratę. Mums ypač patinka šokoladiniai batonėliai, kuriuose maišomas pienas ir baltasis šokoladas.

Taip pat skaitykite: Mousse VS Pudding

Na, jei baltas šokoladas nėra tikras šokoladas, kodėl jis parduodamas kaip šokoladas? Tikriausiai todėl, kad taip ženklinti yra paprasčiau, be to, jis prieinamas ir tiems, kurie yra alergiški šokoladui. Priklausomai nuo tikslios priežasties, dėl kurios esate alergiškas šokoladui, vis tiek galite valgyti baltąjį šokoladą.

Jei problema yra kakavos kietosios medžiagos, baltasis šokoladas turėtų būti tinkamas, nes jame tokio dalyko nėra. Jei jūsų alergija yra sunki, ją vis tiek gali sukelti kakavos svieste esantys teobromino ir kofeino pėdsakai.

Ir taip, tai reiškia, kad baltame šokolade iš esmės nėra kofeino. Jei esate įsimylėjęs šokolado idėją, bet iš tikrųjų neturite kofeino, išbandykite baltąjį šokoladą.

Arba galite išbandyti karobų šokoladą. Carob yra ankštis, gimininga kakavos ankštims, skonis panašus ir neturi kofeino. Įsivaizduojame, kad yra toks dalykas kaip šokoladas be kofeino, pagamintas iš karobų miltelių ir kakavos sviesto.

Kodėl baltojo šokolado ganache yra geltonas?

Baltojo šokolado ganache gaunamas geltonas arba šviesus kremas, nes jame yra daug pieno ir pieno riebalų, kurie visada bus šviesiai geltoni arba kreminiai. Gamindami ganache taip pat naudojate grietinėlę, kuri taip pat yra šviesiai geltonos spalvos. Kai viskas įkaista, pieno riebalai ištirpsta ir suteikia viskam geltoną atspalvį.

baltojo šokolado ganache

Jei norite, kad ganache būtų nepermatomas ir baltas, jums reikės baltų maistinių dažų. Kadangi baltajame šokolade nėra kakavos sausųjų medžiagų, jis atrodys šiek tiek permatomas, ypač kai jį užpilate ant pyrago. Galite arba nuspalvinti, arba tik ištirpinti šokoladą ir gauti tirštesnį ganache.

Baltajam ganache visada naudokite mažiau grietinėlės

Kai gaminate baltąjį ganache, pirmiausia ištirpinkite šokoladą, o tada įpilkite šiek tiek karštos grietinėlės. Baltasis šokoladas yra labai plonas, kai ištirpsta, ir rizikuojate, kad ganache bus skystas, jei įpilsite įprastą grietinėlės kiekį.

Visada naudokite mažiau grietinėlės, nei norėtumėte, todėl vėliau galėsite ką nors padaryti su ganache. Bet jei jau pagaminote skystą, galite įdėti daugiau šokolado drožlių ar kvadratėlių, kol sutirštės, arba įdėti daug pieno miltelių.

Negalite daug ką padaryti, išskyrus tai, kad jį per storą padaryti ir tada tiesiog išretinti.

Kodėl baltas šokoladas toks saldus?

Baltasis šokoladas yra toks saldus, nes legaliai jame gali būti iki 55 % cukraus, o jame esantys pieno milteliai savaime yra saldūs. Apskritai, baltas šokoladas yra pernelyg saldus dėl savo recepto.

Priežastis, kodėl baltame šokolade tiek daug cukraus, yra tiek šokolado tūrio didinimas, tiek skonio suteikimas, nes jis gali būti šiek tiek paprastas. Ne visuose baltuosiuose šokoladuose tiek daug cukraus, bet didžioji dauguma jų turi. Štai keli baltojo šokolado pavyzdžiai. Duomenys gauti iš kiekvieno šokolado plytelės gale esančios mitybos informacijos pagal rekomenduojamą porciją:

  • 30 gr Cadbury baltojo šokolado turi 20 g cukraus
  • 42 g baltojo Lindt šokolado turi 23 g cukraus
  • 40 g Milkboy šveicariško baltojo šokolado turi 23 g cukraus
  • 50 gr Toblerone baltojo šokolado turi 30 g cukraus

Galbūt pastebėjote, kad kai kuriuose iš jų cukraus kiekis viršija 55%. Nesame tikri, ar išvardyti cukrūs yra tik pridėtas cukrus, ar bendras cukrus (pridėtas ir natūralus cukrus piene). Galutinis rezultatas yra tas pats, labai saldus šokoladas.

Ar saugu valgyti baltą šokoladą?

Jei turite tamsų arba pieninį šokoladą ir dabar jis atrodo kaip baltas, visa tai susiję su šokolade esančiais riebalais. Jei šokoladas labai senas, jis apkarsta ir atrodys blyškus, bet nelabai žydės. Tačiau tam reikia daug laiko.

Labiau tikėtina, kad jūsų šokoladas buvo laikomas labai vėsioje vietoje, pavyzdžiui, šaldytuve, arba pirmiausia karštoje vietoje ir jis šiek tiek ištirpo, o tada vėl sukietėjo. Jis atrodys matinis ir ant jo bus baltos dėmės. Tai gerai, tik riebalai atsiskiria nuo kietųjų medžiagų, bet jie nėra apkarstyti.

Tai yra šokolado žydėjimas, ir jūs galite to pažiūrėti patys. Nuotraukos, kurias rasite, tikriausiai labai panašios į šokoladą, kurį dabar turite.

Jei šokoladas tikrai žydi, jis turi būti plokščias ir plonu sluoksniu. Jei jis yra suskirstytas į grupes ir iškilęs, geriau jį išmesti.

Taip pat skaitykite: Kodėl Helovino saldainių skonis skiriasi?

Ar galite sumaišyti baltąjį šokoladą su juoduoju, kad gautumėte pienišką šokoladą?

Galite sumaišyti du šokoladus, bet pieno šokolado tikrai nebus. Pagrindinė problema čia yra ne sudedamosiose dalyse, o tai, kaip su jais elgiamasi.

Juodąjį šokoladą daugiausia sudaro kakava ir šiek tiek kakavos sviesto, o baltajame šokolade yra daug cukraus, pieno miltelių ir kakavos sviesto. Jums reikėtų šiek tiek daugiau pieno miltelių, bet be to, galutinis skonis būtų panašus į pieniško šokolado, bet ne tas pats.

Tai būtų labiau plonas, šviesiai tamsus šokoladas. Geresnė idėja būtų pasigaminti dviejų spalvų šokoladą, pavyzdžiui, dėmėtą šokoladą arba marmurinį.