Ar tiramisu yra kofeino? Kiek už porciją?

Tiramisu yra labai mėgstamas itališkas desertas, nors jo istorija ir originalus receptas vis dar karštai diskutuojamas. Tačiau vienas dalykas, dėl kurio visi sutinka, yra tai, kad tiramisu yra kavos pagrindu. Bet ar jame yra kofeino, ir jei taip, kiek? Kokio stiprumo kava naudojama tiramisu ir ar galite naudoti ką nors kita? Ar tiramisu bus tik labai stipraus espreso skonis? Ne, iš tikrųjų tiramisu yra gana skanus, kai jis daromas teisingai, o kava tinka, o ne perpildyta. Pažiūrėkime.

Turinys

Rodyti

Ar tiramisu yra kofeino?

Taip, tradiciniame tiramisu yra šiek tiek kofeino iš espreso, naudojamo pirštams panardinti. Tiramisu itališkai reiškia „paimk mane“, todėl galutinis tikslas buvo pateikti desertą, kuris taip pat galėtų jus šiek tiek pažadinti. kofeino.

Galite rasti tiramisu be kofeino, tik būtinai paklauskite prieš pirkdami, nes tai nėra įprasta.

Gerai pagamintame tiramisu turi būti geras kavos, grietinėlės ir kakavos elementų balansas. Jo skonis neturėtų būti toks pat kaip espreso ir neturėtų būti per saldus. Gaivus ir maloniai saldus yra daugiau jo sritis.

Kiek kofeino yra tiramisu?

Originaliame 1981 m. tiramisu recepte nenurodomas tikslus espreso kiekis, kurį reikia naudoti, o tik „espreso kava, jei reikia“. Tačiau jame nurodoma espreso kava. Vidutinis kofeino kiekis espreso kavoje yra apie 75 mg ir gali skirtis priklausomai nuo:

  • naudojamos kavos rūšis (arabica, robusta arba jų mišinys)
  • kiek maltos kavos vienam espreso kavos puodeliui
  • nesvarbu, ar tai dvigubas, ar vienas espreso puodelis

Šiuolaikiniame tiramisu nebūtinai naudojamas espresas, nes jums prireiks kelių puodelių, kad pamirkytumėte visus pirštelius, o gautas tiramisu įgaus nepakartojamą kavos skonį. Taigi žmonės pradėjo vartoti labiau praskiestą kavą, pavyzdžiui, filtruotą kavą, tirpią kavą, moka kavą, bet kokią kavą, kuri atitinka jų poreikius. Galų gale, jums reikia kavos skonio, ir iš tikrųjų nesvarbu, kaip ją gausite.

Remdamiesi tuo, norėdami išsiaiškinti, kiek kofeino yra tiramisu, turite žinoti, kiek kavos buvo sunaudota, koks kavos ruošimo būdas, taip pat žinoti savo tiramisu porcijos svorį arba bent kiek gabalėlių ji buvo supjaustyta. . Taigi paskaičiuokime.

Tarkime, 8 žmonių tiramisu, kuriam reikėjo 200 ml filtrinės kavos (apie 6,7 uncijos).

Tarkime, kad tiems 200 ml užplikytos kavos yra 1,5 šaukšto maltos arabikos kavos.

Tarkime, kad viename grame maltos arabikos kavos yra 12 mg kofeino, tai reiškia, kad 1,5 šaukšto yra 20 gramų maltos arabikos (1 šaukštas yra maždaug 14 g). Beje, robusta turi dvigubai daugiau kofeino.


Tiramisu surenkamas.

Taigi dabar mums tereikia padauginti kofeino kiekį viename grame iš faktinio sunaudotos kavos kiekio, taigi 12 × 20 = 240 mg kofeino (teoriškai) buvo išgauta iš maltos kavos ir suvyniota į tiramisu. Tačiau, tiesą sakant, ne visas kofeinas yra išgaunamas iš maltos kavos, kai verdate kavą, o šiek tiek lieka. Vis dėlto tai nebus didelis skirtumas, kažkas panašaus į 220 vietoj 240.

Grįžtant prie tiramisu, tai reiškia, kad visame deserte yra nuo 220 iki 240 mg kofeino. Kuris, kaip minėjome aukščiau, skirtas 8 žmonėms. Tai reiškia, kad jūs gaunate 1/8 iš tų 220–240 mg kofeino, o tai yra maždaug 55–60 mg kofeino vienoje mūsų hipotetinio tiramisu porcijoje.

Tai tik būdas išsiaiškinti, kiek kofeino būtų tam tikrame tiramisu, darant prielaidą, kad žinote visus aukščiau nurodytus elementus. Kofeino kiekis labai skiriasi priklausomai nuo naudojamos kavos, kavos rūšies ir virimo būdo. Tačiau galite būti tikri, kad dažniausiai kofeino kiekis yra pagrįstas. jei gaminate savo tiramisu, jūs 100% esate atsakingas už tai, kiek kofeino patenka į jį.

Taip pat skaitykite: Indijos vs Tailando karis

Kiek kavos už tiramisu?

Savo tiramisu naudokite tik pakankamai kavos, nes reikia panardinti visus pirštus. Tai reiškia, kad kartais galite turėti kavos likučių. Kai kuriuose receptuose prašoma konkretaus kavos kiekio, bet iš tikrųjų jūs norite panardinti pirštus į skystį, kad jie sudrėkintų. Nesvarbu, ar tai filtras, espresas, ar prancūziškas presas, priklauso tik nuo jūsų, jei atsižvelgsite į skysčio skirtumą.

Taip pat atminkite, kad pirštinės sugers dalį maskarponės drėgmės, todėl neleiskite jų permirkti. Tiesiog a greitai panardinimas iš abiejų pusių yra gerai.

Kai gaminau tiramisu, pagamindavau tiek, kad 2 žmonės galėtų valgyti du kartus, taigi, 4 porcijos. Paprastai naudoju 1,5 pakelio ladyfingers, tai yra apie 10,5 uncijos. Ir man paprastai prireikė 2 ilgų espreso kavos porcijų, kurios yra maždaug 180 ml, bent jau mano espreso aparate. Kiekvienam mano aparato kadrui sunaudojama apie 9 gramus maltos kavos, taigi iš viso 18, taigi mano galutinis kofeinas tiramisu iiiiis…. 216 mg, darant prielaidą, kad visa tai bus išgaunama.

Jei laikytumėtės tikslaus recepto, bet naudotumėte silpnesnę kavą, bet tiek pat mililitrų, gautumėte mažiau kofeino. Jūs esate atsakingas už tai, kiek kavos sunaudoti, todėl galite padaryti ją stipresnę arba silpnesnę. Arba galite visiškai praleisti kavą ir panardinti pirštus į kažką kitą, pavyzdžiui, karštą šokoladą. Pasilinksmink su juo.

Tiramisu be kofeino idėjos

Ką daryti, jei norite valgyti tiramisu be kofeino? Arba tiesiog atsisakykite kavos. Jūsų tiramisu, jūsų taisyklės, kol skonis vis dar primena pirminę šio deserto idėją. Štai keletas idėjų, kurias galite panaudoti, kai nenorite kofeino savo tiramisu.

Vietoj įprastos kavos naudokite be kofeino

Kava be kofeino suteiks jums labai panašų skonį kaip įprasta kava, galbūt šiek tiek sušvelninta. Tačiau viename espreso kavoje gausite daug mažiau kofeino. Be kofeino vis dar yra šiek tiek kofeino, tačiau skirtumas yra astronominis. Jei įprastoje espreso kavoje yra vidutiniškai 75 mg kofeino, tai kofeino lašelyje yra apie 8 mg kofeino. Taigi, jei tiramisu naudotumėte visiškai be kofeino, deserte gausite tikrai nedidelį kofeino kiekį, o tada vienoje porcijoje.

Tiramisu yra šiek tiek alkoholio, bent jau daugumoje receptų prašoma šiek tiek alkoholio. Jei norite, kad šis desertas būtų kuo saugesnis, atsisakykite ir alkoholio.

Praleiskite kavą ir naudokite kakavos ir cikorijos mišinį

Kitas variantas – kavos išvis nedėti, o naudoti cikorijos ir kakavos mišinį arba tiesiog cikorijų kavą. Jo skonis nebus toks kaip kavos, bet kartu su kitais tiramisu skoniais jis bus gana įtikinamas.

Cikorija, jei jos niekada neturėjote, buvo įprastas kavos apgaulė, kai trūko tikrų kavos pupelių. Jis buvo plačiai naudojamas per JAV pilietinį karą, kai Sąjungos jūrų blokados veiksmingai sustabdė kavos importą. Taigi konfederatams teko improvizuoti, o kavai ištiesti jie naudojo cikorijas. Tai tapo tokiu plačiai naudojamu triuku, kad taip pat tapo pagrindiniu.

Šiandien pietryčių Amerikos pakrantėje vis dar galite rasti cikorijų kavos, ir yra žmonių, kurie su ja užaugo ir mano, kad tai geriausia kavos versija. Tiramisu atveju tai vis tiek yra geras pasirinkimas, net jei skonis nėra visiškai toks pat. Gaunasi kartumas, žemiškumas, taip pat neaiškiai augalinis skonis kartu su panašia į kavos spalvą.