Kodėl avokadas turi stygas? Ar saugu valgyti surištą avokadą?

Jūs nekantriai laukiate tostos su avokadu, iš tikrųjų apie tai galvojote nuo praėjusio vakaro. Pagaliau atsibundate, kepate skrebučius, įsigeriate gražaus Miunsterio sūrio ir čiumpate prinokusį avokadą, kurio taip laukėte.

Jūs įsipjaunate į jį ir gaunate… griežčiausią netvarką, kokią tik esate matę. Tik žaliai rudi dryžiai, visur. Jūs bandote juos atrinkti, bet jų yra tiek daug!

Kas dabar ? Ar gali tai valgyti? Kas tos stygos? Dar svarbiau, kodėl jūsų avokadas turi siūlų ir ar jį vis dar saugu valgyti?

Jei taip nutiko jums (neseniai tai nutiko mums ir mes vis dar esame šiek tiek nusiminę dėl tų 3 avokadų), galbūt norėsite sužinoti, kas nutiko jūsų avokadui. Ir ar galite žinoti, kad jis bus sudėtingas net prieš atidarant.

avokado siūlas

Turinys

Rodyti

Kodėl avokadas turi stygas?

Avokado stygos yra kraujagyslių ryšuliai, kuriuos vaisiai naudoja vandeniui ir maistinėms medžiagoms gauti iš medžio. Panašiai kaip lapo gyslos, avokado stygos turi tą patį tikslą.

Pastebėsite, kad tos stygos kyla iš vaisiaus viršaus ir siekia visą duobę ir po ja. Dauguma jų yra šalia viršaus ir yra aiškiai matomi. Jie yra gana kieti, jei bandysite juos ištraukti, juos sunku sulaužyti ar nuplėšti.

Bet jūs jau valgėte avokadus, bet jie nebuvo tokie. Net jei jie turėjo vieną ar dvi rudos spalvos stygas, jie buvo ploni ir švelnūs, todėl juos labai lengva ignoruoti. Ką duoda?

Taip pat skaitykite: Kaip sužinoti, ar avokadas yra blogas

Kodėl kai kurie avokadai turi virveles, o kiti – ne

Kaip pastebėjote, ne kiekvienas avokadas turi virveles. Tie, kuriuose vis dar pastebimi kraujagyslių ryšuliai, yra jaunesni avokadų vaisiai arba tie, kurie buvo laikomi labai prastai. Dažniausiai tai būna labai jauni.

Pastebėsite, kad jų vaisiai vis dar jauni, nes jie nebus prinokę, bet turės storesnes, kietesnes vietas, o likusi dalis bus visiškai subrendusi.

Mėsa taip pat yra negyva dovana. Šviežias, prinokęs, gražus avokado minkštimas yra žalias, giliai žalias nuo tamsiai žalios iki žievės iki šviesesnio ir galiausiai gelsvo atspalvio aplink kauliuką.

Labai jaunas avokado minkštimas yra šviesiai žalias, o tekstūra yra neryški. Labiau vandeningas nei kreminis ir beveik neturi skonio. Tiesą sakant, šie avokadai taip pat gali turėti rudų dėmių, kurios atsiranda ne dėl pernokimo, o dėl šalto poveikio.

Šiuos avokadus dažniausiai rasite šaltuoju metų laiku, ypač nuo rugsėjo iki sausio.

Ar galite pasakyti, kad avokadas bus dygliuotas?

Deja, nėra aiškaus būdo 100% būti tikriems, kurie avokadai bus dygliuoti. Net prinokę kai kurių veislių avokadai gali būti dygliuoti.

Tačiau galite pabandyti vengti tų avokadų, kurie yra per jauni, nes jie turi didžiausią galimybę būti dygliuoti. Jauni mes neturime omenyje nepakankamai prinokusių, o tiesiog jie buvo nuskinti per anksti.

avokadas

Pastebėsite juos, nes jie paprastai yra mažesni, jų oda šviesesnė ir kai kuriose vietose gali būti dėmių. Ne viskas bus dygliuota. Bt kai avokadas yra dygliuotas, dažniausiai jis būna jaunas.

Taip pat skaitykite: Ar žinote, kiek laiko trunka gvakamolė?

Ar avokadas gali užsikrėsti kirmėlėmis?

Įdomu, gal tai buvo kirminai? Nemanome, kad taip buvo, bet apžvelgsime ir tą skyrių. Taip, avokadai gali užsikrėsti kirmėlėmis, bet tai mažai tikėtina. Tai labai brangus derlius, todėl ūkininkai daro viską, kad jo nebūtų kenkėjų ir ligų.

Norėdami atsakyti į jūsų klausimą, avokadai (jei jie kada nors užsikrėstų kirmėlėmis) turi du kenkėjus:

  • amorbijos kandžių lervos, gana didelės ir balkšvai gelsvos
  • visaėdė kilpa, šviesiai geltona su juodomis juostelėmis nugaroje.

Abi šios yra kandys. Jie įsigilins į avokadą, dės kiaušinius, valgys lapus, daug ant avokado odelių ir pan. Labiau tikėtina, kad susidursite su šių kenkėjų lėliukių ar lervų stadija nei bet kuriuo kitu etapu.

Vėlgi, labai nedaugelis komerciškai parduodamų avokadų juos turės. Tai labai pastebimi kenkėjai ir jais greitai pasirūpinama, kai ūkininkai juos pastebi.

Ar galima valgyti avokadą su virvelėmis?

Gerai, kad tai ne kirminai, o kraujagyslių ryšuliai ir jie čia, kad liktų. Ar galite juos valgyti? Na, jei tai padarysite, jie tavęs nepakenks, bet bus dygliuoti ir šiek tiek kramtyti.

Tik nuo jūsų priklauso, kiek konkrečiau vertinate tekstūrą. Jei tai jus vargina ir turite neblogą maišytuvą, galite pabandyti sumaišyti visą minkštimą, virveles ir viską. Vis dėlto aplink peilius galite apsivynioti virvelių, todėl darykite tai savo pačių rizika.

Ar vis dar galite naudoti avokadą?

Taip, vis tiek galite valgyti susmulkintą avokadą. Turime omenyje kūną, be stygų, tai priklauso nuo jūsų.

Jei vis tiek norite valgyti mėsą, galite tai padaryti. Kol pagardinsite kuo tik mėgstate, skonis dažniausiai bus toks pat. Galite pastebėti „plonesnį“, sušvelnintą skonį. Riebalai avokado minkštime nėra iki galo išsivystę, o pats vaisius nebus pats skaniausias. Bet jis vis tiek valgomas.

Norėdami nuimti stygas, jums reikės šakutės ar dantų krapštuko ir daug kantrybės. Jei iš sutrinto avokado išimame kiekvieną virvelę, nežinome geresnio metodo.

Ar galima valgyti avokado antakius?

Ką gi, dabar avokade yra rudų gabalėlių? Oho, šis blogas berniukas turi viską, ar ne? Taip, jūs galite valgyti rudus gabaliukus, bet mes tikrai rekomenduojame to nedaryti.

avokado kauliukas

Jie nepakenks jūsų sveikatai, tačiau yra kartūs ir tikrai nemalonūs valgyti. Manome, kad sumaišius juos su likusia avokado minkštimo dalimi, jie nebus tokie pastebimi.

Vis dėlto jums gali būti naudingiau tiesiog iškirpti tas dalis ir sunaudoti kiek tik galite to avokado.

Tiesą sakant, tą dieną mes išmetėme pusę avokadų. Mes turėjome tris, visi buvo dygliuoti, ir jie turėjo keletą rudų dėmių.

Išsirinkome tiek virvelių, kiek galėjome, supjaustėme rudas dalis ir sutrynėme žalią. Kai pažvelgėme į šiukšlių krūvą, šiek tiek sutrikome. Pusė kiekvieno avokado buvo ten, įskaitant odeles, kauliukus, siūlus ir dar ką nors.

Na, gal tau pasiseks labiau nei mums. Galbūt jūsų avokadas bus gražus, lygus ir be siūlų!

Išvada

Išsiaiškinome, kad, deja, prieš atidarydami negalite žinoti, ar tai bus dygliuotas avokadas, ar ne. Geroji dalis yra ta, kad jums nereikia jo išmesti, jei jis turi virvelę, nes jas valgyti saugu, bet erzina.