Kada sunoksta pasifloros vaisiai? O ar galima valgyti neprinokusius pasifloros vaisius?

Pasifloros vaisiai yra egzotiški vaisiai su keista tekstūra, kuri tikrai nepadeda žinoti, kada pasifloros vaisius yra visiškai prinokęs.

Dėl šios priežasties šiame straipsnyje kalbėsiu apie tai, kaip saugu valgyti neprinokusius pasifloros vaisius ir kokie yra geriausi būdai patikrinti, ar jūsų pasifloros vaisiai prinokę, ar ne.

Kadangi tai vaisius, kuris nėra toks populiarus daugelyje šalių, gali būti sunku jį rasti įprastose parduotuvėse, dėl to gali būti gana brangu. Bet jei kažkaip tai matai, jokiu būdu nenorėsi to išbandyti. Jo tamsiai violetinė arba tamsiai oranžinė spalva suteikia atmosferą, kurią ji turi skaniai saldaus skoniobet ar taip?

Jei perskaitysite šį straipsnį iki galo, žinosite, kaip išsirinkti gerą prinokusį pasiflorą ir ką daryti su juo, jei jis neprinokęs.

prinokę pasifloros vaisiai

Turinys

Rodyti

Kada sunoksta pasifloros vaisiai?

Pasifloros vaisiai yra visiškai prinokę, kai yra tamsiai violetinės arba oranžinės spalvos ir raukšlėtos bei neryškios tekstūros; Be to, jis turėtų turėti kvapnų kvapą. Yra dvi pagrindinės pasiflorų rūšys: violetinė ir geltona.

Puikiai prinokusių pasiflorų vaisių skonis bus panašus į mangų, persikų ir ananasų derinį su šiek tiek aitroko skonio.

Pasifloros vaisiai neprinokę atrodo ne taip puikiai, bet būtent tada jis bus skanaus skonio.

Spalva taip pat gerai rodo, kad vaisius prinokęs, violetinis turi būti tamsiai violetinis, o oranžinis neturi būti žalių dėmių.

Saldus kvapas nebus toks stiprus, bet užuodus vaisius jis turėtų būti. Jei esate turguje, nelieskite vaisiaus nosimi, nes pasibjaurėsite, jei kas nors kitas taip elgtųsi.

Taip pat skaitykite: Ar pasifloros vaisiai ir pasifloros gėlė yra vienodi?

Ar galima valgyti neprinokusius pasifloros vaisius?

Taip, galite drąsiai valgyti neprinokusius pasifloros vaisius. Tačiau skonis bus labai aitrus ir visai nesaldus, o tai greičiausiai sukels blogą patirtį, o ne skanų vaisių skonį.

Pasifloros vaisius ir toliau sunoks ir nuskintas, todėl jei gavote neprinokusių vaisių, jo nereikia išmesti. Tiesiog duokite jam dar kelias dienas, bet nuo 3 iki 7 dienų turėtų pakakti, kad jis būtų visiškai subrendęs.

Procesą galite paspartinti, jei laikysite jį šalia kitų etileną išskiriančių vaisių, pavyzdžiui, bananų, kriaušių, kivių, mangų ir kt.

Taigi, net jei saugu valgyti neprinokusius pasifloros vaisius, būtinai skirkite jam laiko prinokti, jei norite mėgautis šiuo skaniu vaisiumi, nes priešingu atveju jis gali priblokšti.

Kaip laikyti pasifloros vaisius?

Jei nenorite vaisiaus valgyti iš karto, galite jį laikyti šaldytuve iki 30 dienų, geriausia įdėti į sandarų indą arba į popierinį maišelį ir laikyti toliau nuo kito maisto ar vaisių.

Pasifloros vaisiai yra vaisiai, kurie laikosi gana ilgai, net ant prekystalio gali išsilaikyti iki 15 dienų. Tai priklauso nuo to, kaip vaisius buvo prinokęs, kai jį pirkote, kambario temperatūros, ar arti kitų vaisių ir ar yra tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Pasifloros vaisius taip pat galima užšaldyti iki šešių mėnesių. Tai geras būdas laikyti pasifloros vaisius, jei ketinate juos naudoti gaminant maistą ar kaip gėrimą. Tačiau tai neveikia taip gerai, jei norite mėgautis atskirais vaisiais po to, kai juos atšildysite, nes tekstūra turės nukentėti.

Ką daryti su pasifloros vaisiais?

Pasifloros vaisiai gali būti naudojami įvairiai, tačiau dažniausiai naudojami kepant arba gaminant skanų saldų alkoholinį ar nealkoholinį gėrimą.

Pateiksiu keletą pavyzdžių, ką galite padaryti su šiuo skaniu vaisiu ir kur gali padėti jo švelni kreminė tekstūra:

– Pasiflorų padažas. Padažas iš pasifloros vaisių gali puikiai pasiteisinti kaip užpilas prie salotų, taip pat kaip padažas prie pagrindinio patiekalo, ypač jei patiekiate jį su antienos krūtinėlė arba jautienos kepsnys. Tačiau jis puikiai tinka su vištienos krūtinėlėmis ir daugeliu kitų daržovių ar mėsos rūšių, todėl šiuo atveju jūsų vaizduotė yra riba.

-Vaisių kokteilio. Pasifloros vaisiai gali padaryti stebuklus kokteilyje, jei derinsite jį su mėgstamais vaisiais ir prieskoniais. Rekomenduočiau naudoti kai kuriuos vaisius, kurie nėra tokie stiprūs kaip pasifloros vaisiai, nes geriausiai tinka, kai pasifloros vaisiai yra pagrindinis kokteilio skonis.

– Kokteiliai. Iš pasifloros vaisių galite pasigaminti daug kokteilių, nes jis puikiai tinka gėrimuose, tačiau vienas iš gerai žinomų yra pasifloros martiniskuris yra skanus.

pasiflorų kokteilis

-Kepimo. Kalbant apie kepimą, nėra jokių apribojimų. Jis puikiai tinka vaisių pyragams, pyragams, sausainiams, ritiniams ir pan. Jei jums patinka pasifloros vaisių skonis, jo skonį galite naudoti beveik bet kokio tipo desertuose.

Kaip nusipirkti gerų pasiflorų vaisių?

Kad iš šio skanaus vaisiaus gautumėte kuo daugiau naudos, būtinai nusipirkite geriausius pasifloros vaisius. Norėdami tai padaryti, prieš pirkdami vaisius patikrinkite keletą dalykų:

Atkreipkite dėmesį į pasiflorų sezoną. Kaip ir daugelis importuojamų vaisių, turite mažiau galimybių gauti gerą vaisių, jei tai nėra geriausias sezonas. Pasiflorų sezonas yra nuo vasaros vidurio iki žiemos vidurio. Verta žinoti, kad violetinės sezonas bus vasarą, o oranžinės – kiek vėliau.

– Spalva. Kaip keletą kartų minėjome šiame straipsnyje, spalva yra geriausias pasifloros vaisiaus prinokimo požymis. Violetinės turi būti tamsiai violetinės, o oranžinės – tamsiai oranžinės, beveik raudonos.

– Tekstūra. Puikiai prinokusių pasiflorų vaisiaus tekstūra yra raukšlėta, tačiau mažai šansų, kad juos ištrauksite iš rinkos, nes jie neatrodo gerai, ir dauguma žmonių manys, kad jie sugedo. Galima nusipirkti dar nesusiglamžančių ir palikti bręsti vaisių dubenyje.

– Kvapas. Pasifloros vaisiai turi turėti saldų kvapnų kvapą, kvapo nebuvimas yra ženklas, kad vaisiai dar neprinokę.

Taip pat skaitykite: Kada persimonas sunoksta?

Išvada

Išvada tokia, kad jei norite įsitikinti, kad pasifloros vaisius visiškai subrendo, turite patikrinti pasifloros spalvą, tekstūrą ir kvapą. Valgyti neprinokusių pasiflorų vaisius bus nemalonu, todėl jei nusipirksite ne visai prinokusį pasiflorą, būtinai palikite jį ant prekystalio dar kelias dienas.

Tikiuosi, kad dabar žinote, kaip išsirinkti geriausius pasifloros vaisius ir ką su jais daryti, nes daugelyje receptų šis skanus vaisius puikiai naudojamas.