Kodėl arbūzai raudoni? Štai kas vyksta

Šiuo metu manome, kad kiekvienas bent kartą gyvenime yra valgęs arbūzą. Vieniems tai patinka, kitiems nekenčia, bet visi žinome, kaip atrodo arbūzas. Toks sultingas ir skanus vaisius yra gana pigus ir gali jus maitinti kelias dienas.

Bet kodėl arbūzai raudoni? Tiksliau, kodėl minkštimas raudonas, o žievelė žalia? O kas čia per skirtingų spalvų arbūzai? Yra arbūzo spalvos priežastis, ir ji atsako į abu klausimus. Pažiūrėkime.

arbūzas raudonas

Turinys

Rodyti

Kodėl arbūzai raudoni?

Arbūzai yra raudoni, nes minkštime yra likopeno – natūralaus raudonojo pigmento iš karotinų šeimos. Tai reiškia, kad jis svyruoja nuo geltonos iki raudonos, o visiškai prinokęs arbūzas yra rožinės spalvos, beveik raudonos spalvos.

Kalbant apie žievę, ji yra žalia, nes joje yra chlorofilo, to paties pigmento, kuris padeda fotosintezei. Dauguma vaisių ir daržovių nustoja gaminti chlorofilą savo vaisiuose, kai tik jie išsivysto, tačiau arbūzuose tai yra standartinė išvaizda.

Galbūt rasite arbūzų su skirtingomis žievelėmis, bet visi jie bus žalio pagrindo, be juostelių ar be jų.

Ar arbūze yra raudonų dažų?

Jūs manote, kad arbūzas yra nudažytas raudonai, jei kada nors matėte tik minkštimą, supjaustytą ir parduodamą konteineriuose. Į arbūzą nededama raudonų dažų, tik natūralus raudonas pigmentas likopenas. Likopeno taip pat rasite morkose ir vyšniose.

Galite rasti įvairių spalvų arbūzų

Tiesą sakant, arbūzai, kuriuos šiandien žinome ir mėgstame, yra tik viena originalo versija. Originalus arbūzas buvo žalia odele su saldžiu baltu minkštimu. Tačiau kadangi toje baltoje mėsoje vis tiek atsirado likopeno, vėliau jis mutavo į geltoną, oranžinį ir raudoną arbūzą.

Taip pat skaitykite: Arbūzo pakaitalas

Neaišku, kodėl raudonasis arbūzas tapo plačiausiai žinomas, tačiau tai yra standartinis, tradicinis arbūzas. Taip pat galite rasti įvairių spalvų. Orangeglo yra ir apelsinų arbūzų veislė. Saskačevano kremas yra balto minkštimo arbūzas ir tariamai labai saldus.

Ar saugu valgyti geltoną arbūzą?

Taip, geltonus arbūzus valgyti saugu, nes jie yra kitokios veislės, bet vis tiek saldūs ir valgomi. Jei nesate tikri, geriausia pasiteirauti vietinio bakalėjos, iš kur yra arbūzai. Daugumą skirtingų spalvų arbūzų rasite Amerikoje, nes čia buvo sukurta dauguma veislių.

geltonas arbūzas

Europoje arbūzai vis dar raudoni, bent jau prekybos centruose.

Kodėl mano arbūzas rožinis?

Rožinio minkštimo arbūzai dažniausiai būna pernokę. Arbūzai gali išdžiūti iš vidaus, kaip ir kokosas iš šono. Rožinis arbūzas paprastai yra sausas, brandintas arbūzas, turintis mažiau skonį ir grūdėtą tekstūrą.

Taip yra todėl, kad arbūzo sulčių nebėra daugumoje minkštimo, todėl spalva tampa beveik permatoma. Tai savo ruožtu atrodo rausvos spalvos, o ypač arbūzo galvoje.

Jei jums nelaimė rasti tokį arbūzą, nėra prasmės jo valgyti. Skonis bus neryškus, o tekstūra bus grūdėta, ji subyrės jūsų rankose.

Kaip išsirinkti gerą arbūzą

Pažiūrėkime, kaip išsirinkti gerą arbūzą, nes tai visada atrodo kaip azartas. Tu pliaukšteli, baksteli, užuodinėji, klausai ir vis nežinai, ar tai geras arbūzas, ar ne. Štai ko reikia ieškoti.

Lengvai bakstelėkite, jis turėtų jaustis kaip pilnas vandens butelis

Tikriausiai su tuo mes visi užaugome. Matėte, kaip žmonės baksnoja, pliaukštelėja, daužo, beldžiasi ar tiesiog baksnoja arbūzus. Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ko jie turėtų ieškoti tai darydami.

Na, esmė ta, kad vandens kiekis arbūze šiek tiek vibruotų. Įsivaizduokite plastikinį vandens butelį, jis visiškai pilnas ir puikiai uždarytas. Jei švelniai paliesite, jis turėtų aidėti ir skambės pilnai. Taikykite tą patį principą dideliam arbūzui.

Jame daugiau nei 90% vandens ir jis puikiai sandarus. Jei švelniai bakstelėsite, jis neturėtų skambėti tuščiai. Ir jei laikysite ranką ant jo, turėtumėte pajusti, kaip vibracija susidaro.

Jei nesate tikri, paimkite jį ir pasverkite rankomis. Jei jis geras, jis turėtų būti sunkesnis, nei atrodo pagal savo dydį. Daugiau vandens reiškia sunkesnį arbūzą, bet ne visada saldų. Taigi pereikime prie kito punkto.

Ieškokite geltonos lauko dėmės

Galbūt pastebėjote keletą dėmių ant arbūzų. Ne visada, nes šie vaikinai yra dideli, o jūs nuolat jų nepaverčiate ant šono. Vis dėlto kai kurie gali turėti dėmę į viršų, kai jie pateikiami į rinką.

Rinkdamiesi arbūzą ieškokite geltonos dėmės. Jis neturėtų būti baltas, nes tai reiškia, kad jis nėra subrendęs. Ir jis neturėtų linkti rudos/oranžinės spalvos, nes pradeda pūti.

Graži geltona spalva yra geras ženklas. Kodėl? Tai pusė, ant kurios sėdėjo arbūzas, kai brendo saulėje. Kai kurie ūkininkai retkarčiais sukasi melionus, tačiau tai nėra įprasta.

Ieškokite lauko vietos. Jei jis yra ir geltonas, tai tikrai prinokęs arbūzas.

Įsitikinkite, kad stiebas išdžiūvo ir paruduoja

Kitas ženklas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra arbūzo stiebas. Dažniausiai prie vaisiaus, kaip ir su obuoliais, reikėtų palikti nedidelę kotelio dalį.

Stiebas turi būti sausas ir linkęs žalsvai rudos spalvos. Jei jis vis dar visiškai žalias, greičiausiai jis nėra prinokęs. Tai tas pats, kas su avokadais. Kai avokado stiebas yra rudas ir išdžiūvęs ir gali būti nustumtas nykščiu, jis prinoksta.

Dabar negalite nustumti arbūzo stiebo, bet tikrai galite patikrinti, ar pamatysite spalvą.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano įdaryti pipirai yra kartūs

Juostos iš tikrųjų yra geras ženklas

Visą gyvenimą buvome įpratę, kad vaisiai yra gražūs ir vienodi, be mėlynių, įpjovimų ir juostelių. Asmeniškai mes praleidome voratinklinius arbūzus, manydami, kad jie buvo randai, todėl vaisiai buvo kažkaip blogi.

Tiesą sakant, tai ženklas, kad arbūzas turi cukrų ir bus labai saldus. Taigi padarykite sau paslaugą ir įsigykite niūriai atrodančius patiekalus, nes greičiausiai jie iš tikrųjų bus geri.