Kodėl agurkas yra kartaus? Ar saugu valgyti, ar nuodinga?

Ar kada nors įkandote į skaniai atrodantį agurką ir sužinojote, kad tai pats kartaus dalykas? Jei taip, jums gali kilti klausimas, kodėl agurkai kartais būna kartūs ir ką su tuo daryti.

Juk niekas nesidžiaugia nusipirkęs visą krūvą agurkų ir jų nenaudojęs, nes per daug kartūs. Tai išsiaiškinome sunkiai, kai gaminome gražias Viduržemio jūros salotas, kuriose buvo agurkų ir reikia išsirinkti beveik kiekvieną agurko griežinėlį. Jie buvo tiesiog nevalgomi.

Jei kada nors buvote atsidūrę panašioje situacijoje, skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl agurkai gali sutraukti ir ką galime dėl to padaryti.

agurkų kartaus

Turinys

Rodyti

Kodėl agurkas kartaus?

Agurkai kartūs, nes juose per daug cucurbitacino. Visuose agurkuose yra nedidelis kiekis, tačiau kartūs turės daug didesnę dozę.

Taip atsitinka, kai agurkų auginimo sąlygos yra per sausos arba per karštos. Cucurbitacin paprastai randamas agurkų galuose ir odoje, todėl jų pašalinimas padės pašalinti kartumą.

Kad būtų aišku, visos Cucurbitaceae šeimos daržovės – cukinijos, agurkai, moliūgai, arbūzai, melionai – turi tam tikrą kiekį cucurbitacino. Tai gana toksiškas junginys, ir tai yra natūrali šių daržovių apsauga nuo žolėdžių.

Trumpai tariant, taip agurkas apsisaugo nuo valgymo. Tiesiog žmonės sutvarkė agurkų auginimo sąlygas, todėl jie negamina tiek daug cucurbitacino. Tai, ir mes tikriausiai sukūrėme toleranciją, kaip tai padarėme su kapsaicinu čili.

Ar cucurbitacin yra toksiškas?

Taip, cucurbitacin yra gana toksiškas. Nevalgykite viso agurko, jei jis kartaus. Tiesą sakant, jis tikriausiai bus toks kartaus, kad net negalėsite jo suvalgyti iki galo, net jei pridėsite druskos.

Tuo geriau, nes reakcijos į cucurbitaciną yra pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Geriausia nustoti valgyti bet kokį maistą, pagamintą iš karčiųjų agurkų, moliūgų, cukinijų, moliūgų ir kt.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano rutabaga yra karti?

Ar galima valgyti kartaus agurko?

Ne, neturėtumėte valgyti karčių agurkų. Būtinai nulupkite ir nupjaukite galiukus, kitaip galite tiesiog sutrikti virškinimas. Ir atvirkščiai, neduokite karčiųjų agurkų naminiams gyvūnėliams ar naminiams gyvūnams. Jie turės stipresnę reakciją nei jūs, nes cucurbitacin iš pradžių buvo skirtas atgrasyti gyvūnus valgyti daržoves.

Ar galiu marinuoti agurkus?

Rekomenduojame nenaudoti karčiųjų agurkų marinuotiems agurkams, nes kartumas niekur nedings, tik bus užmaskuotas. Net įpylus acto ar druskos, kartumas vis tiek išliks.

Dar blogiau, kad kartumas gali išplisti į kitus marinuotus agurkus stiklainyje.

marinuoti agurkai

Kaip pašalinti kartumą iš agurkų

Nėra daug būdų, kaip pašalinti kartumą iš agurkų. Mes žinome vieną metodą, kuris tikrai veikia, ir girdėjome apie kitą, kuris gali veikti arba ne. Pradėsime nuo to, už kurį galime garantuoti.

Nulupkite agurką ir nupjaukite abu galus

Taip, viskas taip paprasta. Jei agurke bus per daug cucurbitacino, jis daugiausia bus odoje ir agurko galuose. Kai kurie žmonės lieka stiebo galu, kiti sako, kad žydi. Tiesiog nupjaukite abu galus ir viskas bus gerai.

Dabar tiesa, kad tokiu būdu galite paaukoti kai kurias maistines medžiagas, nes daug jų yra agurkų odoje. Bet tai yra arba kartaus toksino išlaikymas maiste.

Tačiau tai turi ir teigiamą pusę. Nulupdami ir nupjaudami galus taip pat pašalinsite nešvarumus ar nešvarumus, kurie po plovimo vis dar gali būti įstrigę ant agurko odos. Kaip žinote, agurkas gali būti šiek tiek lipnus, kaip cukinijos. Kai nešvarumai prilimpa prie lipnaus skysčio, jį sunku nuplauti.

agurkų žievelės

Ar melžiami agurkai padeda sumažinti kartumą?

Mes nuoširdžiai nežinome, bet esame linkę sakyti, kad tai nepadeda. Už to nėra tikro mokslo. Kaip ir, cucurbitacin tolygiai pasiskirsto visoje agurko odoje. Kaip matome, melžiant vieną galą kartumo iš kito galo ir visos odelės neištrauksime.

Tačiau mes tuo tikime tikėdamas kažkas gali turėti placebo efektą. Tarkime, tai žinios, perduodamos iš kartos į kartą. Tokiu atveju galite patikėti ir nepajusti agurkų kartumo po melžimo. Net jei agurkai objektyviai kartūs.

Jei norite, galite išbandyti patys. Pabandykite pamelžti kelis agurkus ir kelis įprastus. Palyginkite ir pamatysite rezultatus. Norėtume tikėti, kad klystame, o agurko melžimas tikrai padeda.

Supainiojote dėl melžimo dalies? Tai skamba keistai, bet iš tikrųjų tai yra gana paprasta. Jums reikia šviežio agurko ir nupjauti jo galą. Plokščią galo dalį įtrinkite į plokščią agurko dalį. „Melžant“ atsiras baltos putos, ir žmonės mano, kad tai yra cucurbitacin.

Nuplaukite visą agurką, o nekartų agurką galite turėti arba ne. Manome, kad balta puta iš tikrųjų yra natūralios agurkų sultys. Būtent taip jis reaguoja, kai yra „plaktas“, panašiai kaip plakant kiaušinių baltymus ar akvafabą. Ne cucurbitacinas.

Taip pat skaitykite: Kodėl pomelas yra kartaus?

Kaip pasakyti, kad agurkas bus kartaus

Deja, nėra aiškaus būdo tiksliai pasakyti, kuris agurkas iš kekės bus kartaus. Yra keletas įspėjamųjų ženklų, tačiau jie gali būti taikomi ne visada ir gali būti klaidinantys.

Jei auginate agurkus patys ir turėjote sausą, karštą sezoną, galite tikėtis karčiųjų agurkų. Bet jei jūs tiesiog perkate prekybos centre, galite pažvelgti tik į vieną dalyką, ir net tai ne visada bus tiesa.

Agurkai dažniausiai būna sodriai tamsiai žali. Jei matote šviesesnius žalius arba juostelės nusileidžia į apačią, jos gali būti karčios. Tai tik mūsų asmeninė patirtis su tais, kurie buvo kartūs mūsų salotose.

Jei visi agurkai vienodai sodriai žalios spalvos, negalime padėti.

Tikimės, kad per daug karčių agurkų nesusidursite. Jie gali sugadinti maistą ir netgi sukelti pykinimą. Pastebėjome, kad angliški agurkai (didieji, ilgi) yra mažiausiai kartūs. Jie gali būti sušvelninto skonio, bet bent jau saugūs.

Išvada

Taigi, agurkai yra kartūs dėl didelio cucurbitacino kiekio, kuris gali jums pakenkti, todėl valgyti nėra visiškai saugu.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums žinoti, ką daryti su karčiais agurkais, nes kartais turėsite kartų agurkų, nes nėra lengva pasakyti, ar jie bus kartūs, ar ne.