Kiek laiko žalia mėsa gali išsėdėti? Štai ką turėtumėte žinoti

Mėsa iš šaldytuvo jau kelias valandas. Man taip nutinka nuolat, kai ištraukiu mėsą iš šaldiklio, ir nesu tikras, kad jei leisiu į šaldytuvą, ji su laiku atitirps, kol norėsiu ją virti. Taigi nusprendžiau jį išleisti, bet tada dažniausiai nereikia iš karto virti, todėl būna, kad jis ten išsėdės ilgiau.

Dabar kyla klausimas, ar vis dar saugu gaminti, ar ne?

Yra daug būdų, kaip patekti į situaciją, kai mėsa ilgai stovi lauke. Arba pamiršti apie tai, nes blaškaisi, arba neprisimeni, kada ištraukei iš šaldiklio.

Arba taip gali nutikti, kai planuojate jį gaminti pietums, ir viskas pasikeičia, todėl dabar valgysite jį vakarienei.

Tokiais atvejais atsakysiu į jūsų klausimą šiame straipsnyje ir tikiuosi, kad viskas bus aišku, kai perskaitysite jį iki galo.

žalia mėsa

Turinys

Rodyti

Kiek laiko gali stovėti žalia mėsa

Žalia mėsa neturėtų sėdėti lauke ilgiau nei dvi valandas, jei kambario temperatūra yra pavojaus zonoje, kurioje gali augti bakterijos. Ši pavojinga zona yra nuo 40–140 F iki 4,4–60 C.

Taigi, kad būtumėte saugūs, nelaikykite žalios mėsos šioje temperatūroje ilgiau nei dvi valandas.

Šią taisyklę galite taikyti daugeliui maisto rūšių, žalių ar termiškai apdorotų.

Ši taisyklė galioja ir šaldytai mėsai. Atšildymo laikas ant prekystalio neturėtų būti ilgesnis nei dvi valandos. Jei manote, kad taip bus, saugiau mėsą atšildyti šaldytuve. Geriau palaukti ilgiau, kol mėsa atitirps, bet vis tiek bus valgoma, nei laukti mažiau, bet apsinuodijus maistu.

Šiuo atveju iš tikrųjų galioja taisyklė „geriau gailėtis nei gailėtis“.

Taip pat skaitykite: Kodėl mėsa švytinti?

Kaip saugiai atšildyti mėsą

Yra keletas būdų, kaip atšildyti mėsą.

Lauke, pavyzdžiui, ant prekystalio. Jei turite mažesnį gabalėlį, kuris, jūsų manymu, atitirps greičiau nei dvi valandas, galite tiesiog palikti jį lauke dubenyje arba lėkštėje. Tai greičiausiai nebus taikoma, jei turite didelį mėsos gabalą, nes vidinė dalis vis tiek bus užšaldyta po dviejų valandų.

Šaldytuve. Jei neskubate arba prisimenate mėsą išsinešti kitai dienai, galite mėsą atitirpinti šaldytuve per naktį arba ilgą laiką, priklausomai nuo to, kokio dydžio mėsa yra arba kokią mėsą turite. Tai yra pats saugiausias būdas atšildyti mėsą, todėl turėtumėte pasirinkti šį būdą, kiek galite.

šaldytuvo mėsa

Mikrobangų krosnelėje. Galite naudoti mikrobangų krosnelės atitirpinimo parinktį, tačiau įsitikinkite, kad mėsą iškepėte iš karto. Kadangi mėsai pasiekus 40 laipsnių pagal Farenheitą, yra didesnė tikimybė, kad bakterijos augs. Taip pat perspėkite, kad kartais šis metodas gali iškepti kai kurias mėsos dalis, jei mikrobangų krosnelė nėra gerai sukalibruota. Jei jūsų mikrobangų krosnelėje šios parinkties nėra, geriau ją praleisti nei improvizuoti.

Saltas vanduo. Mėsą galite sudėti į sandarią pakuotę ir įdėti į dubenį su šaltu vandeniu. Įsitikinkite, kad laikas nuo laiko pakeisite vandenį. Šis procesas tarsi imituoja šaldytuvo atšildymą. Tai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi valandas, tačiau labai dideliems gabalams, pavyzdžiui, visam kalakutui, tai gali užtrukti ilgiau.

Kiek laiko gali stovėti virta mėsa

Iškepta mėsa neturėtų likti lauke ilgiau nei dvi valandas, nes joje bus didesnė tikimybė daugintis bakterijoms, ypač jei ji laikoma pavojingoje zonoje tarp 40–140 laipsnių F.

Taigi ta pati taisyklė galioja ir virtai mėsai. Jus gali apgauti tai, kad iškepta mėsa nekveps taip blogai kaip žalia mėsa, laikoma lauke ilgiau nei dvi valandas, tačiau ant abiejų yra vienodos tikimybės, kad bakterijos augs.

Nesvarbu, kokios rūšies mėsą turite. Tai gali būti paukštiena, ėriena, jautiena, kiauliena. Ta pati taisyklė galioja visiems, žaliaviems ar virti.

Pastebėjau, kad kai kurie žmonės mano, kad rūkyta mėsa išsilaiko ilgiau nei nerūkyta, jei laikoma ne šaldytuve. Šiuo atveju tai tas pats, gal ir nepastebėsite, kad sugedo, bet rūkytoje mėsoje bakterijos augs tokiu pat greičiu kaip ir nerūkytoje mėsoje, tad nerizikuokite savo saugumu bandydami tai.

Kaip žinoti, kad žalia mėsa sugedo?

Jei jūsų mėsa yra lipni, gleivėta arba turi nemalonų kvapą, turėtumėte ją išmesti. Didžiausias ženklas, kad mėsa blogėja, yra kvapas. Visi žinome, kaip kvepia mėsa. Jokiu būdu negalima užuosti to ir pasakyti, kad tai tinka gaminant maistą. Jei turite bent menkiausių abejonių, išmeskite ją.

Taip pat galite pastebėti spalvos pasikeitimą. Paprastai ji įgauna blyškią spalvą, tačiau atminkite, kad taip nėra visų rūšių mėsai ir taip negali atsitikti. Taigi nespręskite tik dėl to.

Kad nerizikuotų, nevalgykite mėsos, kuri ilgiau nei 2 valandas buvo lauke, 3–5 dienas šaldytuve ir 2–3 mėnesius šaldiklyje. Tai gali skirtis kiekvienai mėsos rūšiai, tačiau tai yra keletas gairių. Prieš kepdami ištirkite savo konkretų mėsos rūšį.

Žalia mėsa gali šiek tiek ilgiau išsilaikyti lauke, jei marinuosite ją rūgštiniu užpilu, pavyzdžiui, kažkuo, kuriame yra acto. Tai gali padėti nužudyti bakterijas, kurios kitu atveju laisvai augtų. Tačiau aš rekomenduoju nerizikuoti ir likti saugioje pusėje ne ilgiau kaip dvi valandas, net jei mėsą marinavote.

Taip pat skaitykite: Ar Paella turi mėsos?

Išvada

Beveik bet kokios rūšies žalia mėsa neturėtų likti lauke ilgiau nei 2 valandas, jei kambario temperatūra yra nuo 40 iki 140 laipsnių F.

Rekomenduoju taikyti šią taisyklę kiekvieną kartą, kai nesate tikri, ar jūsų maistas yra saugus valgyti, jei pamiršite jį lauke ilgiau nei dviem valandoms.

Atminkite, kad dviejų valandų taisyklė apima atšildymo procesą, todėl dažniausiai mėsą bus saugiau atitirpinti šaldytuve, o ne leisti lauke.