Ar Fetos sūris tirpsta? Atsakymas gali jus nustebinti!

Įdomu, ar fetos sūrį galima ištirpinti? Ar kada nors bandėte ištirpinti fetos sūrį ir radote keistą rezultatą? Jei ne, šie klausimai jums gali pasirodyti tiesiog keisti ir juokingi! Galų gale, kodėl gi negalėtumėte išlydyti fetos sūrio? Tai yra sūris, ar ne?

Na, galbūt norėsite pasidomėti, ką atradome apie fetos sūrio lydymą, prieš įdėdami jį į ant grotelių kepto sūrio sumuštinį arba tepdami ant naminės picos. Atsakymas į šį deginantį klausimą iš tiesų gali jus nustebinti!

feta ištirpsta

Turinys

Rodyti

Ar fetos sūris tirpsta?

Ne, fetos sūris ne ištirpti. Taip yra todėl, kad feta turi labai didelį rūgštingumą ir aukštą drėgmės lygį.

Galbūt nustebsite sužinoję, kad ne visi sūriai tirpsta. Ir, kad būtų paaiškinta, sakydami ištirpti, turime omenyje pavirsti į tą minkštą, oi lipnų, styro gėrį, kuris išskiria nuostabų ant grotelių kepto sūrio sumuštinį!

Tiesą sakant, tai nėra tik fetos sūris, kuris niekada neištirps. Taip pat nepasiseks bandydami ištirpinti kreminį ožkos sūrį, indišką paneerį, itališką rikotą, kiprietį Halloumi ar meksikietišką cotija sūrį.

Bet kaip tai gali būti? Kodėl kai kurie sūriai, pavyzdžiui, feta, neištirpsta, o kiti, pavyzdžiui, mocarela, nuteka ant picos šonų? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte.

Taip pat skaitykite: mėlynasis sūris VS Feta

Kodėl feta netirpsta?

Jei kada nors bandėte lydyti fetos sūrį, ožkos sūrį ar bet kokius kitus trapius, vandeningus sūrius, tikrai kada nors supratote, kad taip bus. ne atsitikti. Bet kodėl taip? Ar tai daro šiuos mėgstamus sūrius ne išvis tikri sūriai?

Visiškai ne! Fetos sūris tikrai išlieka sūris, nors ir netirpsta. Vienintelė priežastis, kodėl jis negali virsti ištirpusiu gėriu, yra dėl labai didelio vandens ir rūgšties kiekio. Teisingai! Fetos sūris yra pilnas Abiejų.

Galbūt jums bus įdomu sužinoti, kad iš kiekvienų 150 gramų įprasto sūraus fetos sūrio 83 gramai jo yra tik vanduo! Tai reiškia, kad daugiau nei pusė fetos svorio yra ta pati, kurią geriate visą dieną, kad išliktumėte sveiki!

Ir kiekviename 100 gramų įprasto fetos sūrio 19% jo yra rūgštūs. Taip yra todėl, kad fetos sūryje gausu pantoteno rūgšties – dar žinomos kaip vitaminas B-5. Pantoteno rūgštis suteikia fetos sūriui būdingą aštrumą ir ryškumą! Tai taip pat yra dalis to, kodėl feta negali ištirpti; pantoteno rūgštis turi labai aukštą lydymosi temperatūrą!

Turint omenyje didelį fetos sūrio vandens ir rūgščių kiekį, nenuostabu, kad jis negali išsilydyti! Šis vandeningas derinys – beje, įdarytas tonomis kalcio – daro fetos sūrį atsparų tirpimui ir laisvai tekėjimui, kaip ir kiti sūriai.

Taip pat skaitykite: Ar fetos sūris yra vegetariškas?

Ką veikia feta kaitinama?

Įprastai kaitinant sūrius, tokius kaip gouda, mocarela ar čederis, jie ištirpsta, sudarydami skaidrų, skystą skystį, kurį visi mėgstame. Tačiau kai karštas fetos sūris yra kaitinamas, jis tiesiog negali ištirpti.

Taigi, kas su juo atsitiks?

Na, o kaitinant fetos sūris tiesiog suminkštėja. Teisingai, žmonės, čia beprotiška cheminė reakcija. Pašildyto fetos sūrio trupiniai tiesiog pradės formuoti vieną tankią minkšto, sviestinio purumo masę. Jei jį kepate arba kepate, fetos sūris gali net pradėti gražiai, riešutiškai ruduoti.

Tiesą sakant, jei norite tikrai skanaus fetos skonio, įsitikinkite daryti palaikykite orkaitėje, kad apskrus. Taip bus ne tik gražu ir šilta; tai pagerins jo aštrų, sūrų skonį!

Kaip (kaip) priversti fetą ištirpti

Nors nėra tikro būdo, kaip fetos sūrį ištirpinti, yra keletas būdų, kaip jį pagaminti atrodo lyg ištirpęs. Kodėl kas nors norėtų tai daryti? Na, galbūt jūs gaminate amatininkišką Viduržemio jūros regiono kepto sūrio sumuštinį, sumaišytą su įvairiais sūriais, o fetos sūris yra pièce de résistance.

Bet dabar jūs žinote, kad tuose naminės duonos gabalėliuose esantis fetos sūris neištirps! Kokia nelaimė! Na, dar ne tik!

Tol, kol sumaišysite savo fetos sūrį su sūriais, kurie valios gerai ištirpinkite, gausite trokštamą sriubą, sriubą! Tiesiog atminkite, kad fetos sūris yra gana įspūdingas savo skonio profiliu. Taigi, galbūt norėsite jį maišyti su gouda sūriu, miunsterio sūriu ar mocarelos sūriu, nes kiekvienas iš jų yra gana paprastas, palyginti su visagale, sūria feta!

Kitas būdas padaryti, kad fetos sūris išsilydytų į jūsų taip trokštamą spygliuotą gėrį, yra jį du kartus virti. Tai reiškia, kad puodą, užpildytą feta, turite pastatyti virš puodo su verdančiu vandeniu. Nuolat maišydami supilkite šiek tiek riebaus pieno su sūriu.

pieno

Po kurio laiko gausite fetos sūrio padažą, į kurį turėsite pridėti tirštiklio (pavyzdžiui, kukurūzų krakmolo). Kai viską gerai sumaišysite, jūsų fetos sūris šiek tiek primins lydyto sūrio dubenį! Nedvejodami panardinkite, išgriebkite arba išpilkite!

Jei norite greitesnio „tirpusio“ fetos sūrio recepto, tiesiog atlikite tą patį, ką aptarėme aukščiau, mikrobangų krosnelėje!

Nelydančio fetos sūrio privalumai

Nors tai, kad fetos sūris netirpsta, atrodo kaip visapusiškas bėdas, taip nėra.

Jei kada nors teko kepti sūrio gabalėlį ant grotelių, iškepti sūrio rutuliuką ar trupinti ant salotų, lydyti sūriai, tokie kaip čederis ir mocarela, tiesiog nepadės.

Štai kur atsiranda feta!

Fetos sūris puikiai tinka kepti, kepti ar ant grotelių kepti sūrio rutuliukai – ar net sūriu įdaryta vištiena – nes gali išlaikyti formą ir klampumą. Taip ant visos keptuvės, grilio ar orkaitės dugno neatsiras lipnios, apdegusios netvarkos!

Fetos sūris taip pat yra puikus apibarstomas sūris salotoms arba kaip graikiško patiekalo užpilas! Kadangi jis yra toks minkštas ir trapus, nesilydantis fetos sūris bus lengvas priedas prie bet kokio patiekalo, kuriam reikia šiek tiek sūraus gėrio!

Išvada

Ne visi sūriai tirpsta, o feta yra geras pavyzdys. Tai nereiškia, kad nėra gerai, tai tiesiog reiškia, kad netiks picai, makaronams ar kitiems receptams, kuriems reikia ištirpinti sūrį.

Tai yra gera priežastis, kodėl fetos sūris naudojamas šaltuose receptuose ir daugumoje salotų, kai reikia gražaus sūrio.