Ar žmonės valgo meduolių namus? Pasirodo, jie daro

Ak, meduolių nameliai. Kiekvieno tėvo bėda ir kiekvieno vaiko meilė. Greitai ateis šventės ir jūs žinote, ką tai reiškia. Lipnūs pirštai, visur glajus ir pilnas namas meduolių trupinių. Taigi jūs statote daiktą ir matysite savo vaikus laimingus. Gerai.

Bet ką tada daryti su meduolių nameliu? Ar žmonės iš tikrųjų valgo meduolių namelius? Ar jie tik dekoravimui? Kiek laiko galite juos palikti?

Na, šiandien mes jums tai paaiškinsime. Net jei nekuriate savo meduolių namelio, galbūt jį gavote dovanų ir nežinote, ką su juo daryti. Taigi štai atsakymas, kurio ieškote.

Meduolinis namas

Turinys

Rodyti

Ar žmonės valgo meduolių namelius?

Taip, meduolių nameliai turėtų būti valgomi. Jie gaminami iš valgomų dalių, pavyzdžiui, pats meduolis, glajus, saldainiai. Priklausomai nuo to, kaip gaminiai buvo pagaminti, jo skonis gali būti neblogas.

Meduolis su sienelėmis ir stogu, iškeptas taip, kad būtų pakankamai kietas, kad stovėtų vertikaliai, gali būti ne pats geriausias skonis, nes tai nebuvo pagrindinis dėmesys. Naudojama tešla vis dar yra valgoma, nes joje yra tų pačių ingredientų, kaip ir įprastuose meduoliuose.

Jei gaminate patys, galbūt norėsite įsitikinti, kad meduolių tekstūra ir skonis yra geros, jei planuojate juos valgyti vėliau.

Juk jį statyti – pusė malonumo. Leiskite savo vaikams nugriauti tą namą ir jiems tai tikrai patiks. Arba galite valgyti patys, mes neteisiame. Nuo 2018 m. name turime valgomų meduolių namelių ir nepalikome nė trupinėlio.

Taip pat skaitykite: Ar meduoliai gaminami su imbieru?

Imbieriniai namai paprastai yra kieti

Svarbus dalykas apie meduolių namelius. Paprastai jie kepami keletą savaičių. Tai reiškia, kad sienos, grindys, stogas, langai ir visa kita iš meduolių bus kieti.

Tai daroma tam, kad būtų lengviau tvarkyti kiekvieną gabalėlį, ypač jei turite labai mažų vaikų, kurių rankose dar nėra daug subtilumo. Tai taip pat reiškia, kad namas turi mažesnę galimybę vėliau nugrimzti.

meduolių nameliai

Taigi ar galite valgyti kietus ir kietus meduolius? Na, taip, jis valgomas, bet galite susižeisti dantis ir burnos stogą. Jie tankesni nei biskvitas.

Jei jūsų pagaminta, nusipirkta ar gauta medžiaga yra minkštesnė, eikite tiesiai į priekį. Tai galite patikrinti švelniai suimdami atvirą meduolių paviršių. Jei šiek tiek duoda, tai minkštesnė pusė ir bus tinkama valgyti.

Nepaisant to, apledėjimas ant šių dalykų yra kietas kaip cementas. Jis turėtų viską suklijuoti ir neleisti subyrėti. Tai reiškia, kad kramtymas gali būti panašus į kietų saldainių kramtymą.

Kiek laiko tarnauja meduolių nameliai?

Paprastai meduolius galite laikyti iki mėnesio, kol jie nepraras skonio ir pradės pelyti. Kadangi meduoliai neturi tiek daug drėgmės, jie nebus taip supeliję kaip pyragas ar kažkas drėgnesnio.

Vis dėlto geriausia meduolius suvalgyti gerokai anksčiau nei tas mėnuo nesibaigė. Jei namą statote gruodžio 23 d. ir norite, kad jis tęstųsi iki sausio 1 d., tai visiškai įmanoma. Mielas, net, nes išlaiko atostogų dvasią.

Bet jūs tikrai turėtumėte jį pabaigti iki sausio 23 d., kitaip bus nemalonu.

Meduoliai gali rinkti dulkes

Vienas dalykas, kurį galite pastebėti apie meduolių namus, yra tai, kad jie paprastai supakuoti į dekoratyvinį plastikinį maišelį. Kad jie neišdžiūtų, ir kad jie būtų švarūs, kol nuspręsite atidaryti pakuotę.

Taip atsitinka ir su naminiais meduolių namais. Pastačius namą ant stalo ar kur nors eksponuojant, jį nuolat veikia oras. Jis išdžius ir kaups dulkes.

Jei ketinate jį valgyti, būtinai ant viršaus uždėkite kažką panašaus į lipnią plėvelę, laisvai uždengiančią namą. Jis vis tiek gali šiek tiek išdžiūti, bet tikrai bus be dulkių. Kalbant apie iš anksto paruoštus, supakuotus meduolių namelius, laikykite juos plastikinėje plėvelėje.

Ar šunys gali valgyti meduolius?

Gyvūnai sunkiau apdoroja cukrų nei žmonės, todėl nederėtų maitinti meduolių nameliu šuniui, kai baigsite. Svarbi pastaba – meduoliai dažnai turi muskato riešuto, kuris gali labai sutrikdyti šuns skrandį.

Tai sakant, labai mažas gabalėlis tikriausiai yra gerai. Bet jūs vis tiek turėtumėte laikyti meduolių namus toliau nuo naminių gyvūnėlių. Ne tik šunys, bet ir katės, papūgos, graužikai ar zuikiai. Geriau saugotis nei gailėtis.

Kodėl per Kalėdas valgome meduolius?

Meduoliai yra labai sena saldi duona, todėl ją sieja daugybė religijų, tradicijų, tipiškų kalėdinių dekoracijų ir galbūt pasakų.

Norėdami pradėti, tiksli meduolio pradžia nežinoma. Tradiciniai meduoliai gaminami su medumi ir cinamonu, imbieru, gvazdikėliais ir kardamonu. Visa tai yra įprasti ingredientai, o medaus pyragaičiai užregistruoti dar senovės Romoje.

meduolių Kalėdos

Laikui bėgant meduoliai buvo siejami su religija ir dažnai sekmadieniais po pamaldų buvo parduodami už bažnyčių. Imbierų gildijos tapo dalyku, ir kurį laiką į šias gildijas užsiregistravę kepėjai buvo vieninteliai, kuriems buvo leista kepti meduolius (išskyrus Kalėdas ir Velykas).

Senus meduolius puošė ne tik eglutės ir Kalėdų Senelis. Jame buvo vaizduojami dabartiniai įvykiai, monarchai ir net biblinės scenos. Tai visada buvo labai dekoratyvus saldus pyragas.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano keksiukai lipni ant viršaus?

Broliai Grimai išpopuliarino meduolių namelius

Tada atėjo broliai Grimai. Visi žinome garsiąją Hanselio ir Grettelio istoriją, o kai kurie mano, kad tai buvo meduolių namų tradicijos pradžia. Tiesą sakant, broliai tik rinko istoriją iš tautosakos, o ne patys jos sugalvojo.

Negana to, imbieriniai nameliai buvo statomi ir parduodami mugėse iki pasakojimų paskelbimo. Neabejotina, kad ši istorija padarė namą daug įprastesnį ir žinomesnį bei suteikė žmonėms aiškų supratimą, ką statyti kitoms atostogoms.

Imbieriniai namai, kaip ir apskritai imbieriniai sausainiai, asocijavosi su Kalėdomis. Neabejotina, kad meduolis turi dekoratyvinį atspalvį. Tiesą sakant, jis buvo naudojamas kaip Kalėdų eglutės puošmena dar prieš tai, kai buvo išrasti niekučiai.

Jums gali kilti klausimas, kodėl ši tradicija neprigijo Velykoms. Nežinome, bet spėjame, kad tai susiję su gamtos skirtumu tarp dviejų švenčių. Kalėdos turi labai stiprią dekoratyvinę temą, žmonės įdeda daug pastangų, kad viskas atrodytų šventiškai. Velykos yra šiek tiek paprastesnės ir daug religingesnės.

Visa tai pasakius, imbieriniai nameliai čia pasiliks. Asmeniškai mes manome, kad jie yra patys geriausi, ir mums patinka juos matyti visur.