Kiek laiko išsilaiko graikiniai riešutai? (Šaldytuvas ir sandėliukas).

Jei jums patinka idėja dėti graikinius riešutus į savo kepinius ir kitus receptus, tikrai mieliau nusipirkite didelę riešutų partiją ir naudokite juos pagal poreikį. Tačiau naudojant kai kuriuos ir laikant likučius kyla susirūpinimas – kiek laiko išsilaiko graikiniai riešutai?

Jei jums įdomu, kiek laiko galite juos saugiai laikyti, mes jums padėsime. Pateikiame išsamų vadovą, kuriame pateikiama informacija apie jų tinkamumo laiką, tinkamą laikymo būdą ir gedimo požymius.

graikinių riešutų tinkamumo laikas

Turinys

Rodyti

Kiek laiko išsilaiko graikiniai riešutai?

Graikinių riešutų tinkamumo laikas yra gana ilgas – kambario temperatūroje su lukštais išsilaiko iki 3 mėnesių. Nuėmus kevalus riešutai daug greičiau oksiduojasi, švieži išlieka tik porą savaičių.

Nėra taip, kad turėtumėte išmesti visą partiją, kai praėjo 3 mėnesiai. Tačiau yra tikimybė, kad bent keli riešutai atrodys išdžiūvę, apkarsę ar pasenę.

Jei turite partiją su etiketėje nurodyta tinkamumo vartoti data, išbandykite. Kartais maisto produktai galioja šiek tiek ilgiau nei jų tinkamumo laikas.

Trumpai tariant, kuo ilgiau laikysite graikinius riešutus, tuo daugiau jų atidarius atrodysite nevalgomų. Ateina laikas, kai graikiniai riešutai nėra tinkami dėti į jokį receptą.

Taip pat skaitykite: Ar graikiniai riešutai auga ant medžių?

Dabar pažiūrėkime apie kiekvieną graikinių riešutų rūšį (išlukštentų ir negliaudytų), kad galėtumėte rasti ieškomų riešutų galiojimo laiką.

Nelukštenti graikiniai riešutai

Jei laikomi atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, negliaudyti graikiniai riešutai gali išsilaikyti stebėtinai ilgai. Tiesą sakant, kai kurie iš jų gali išlikti tiesiog tobuli vartojimui iki 4–5 mėnesių, tinkamai laikant.

negliaudyti graikiniai riešutai

Tai idealios būklės, be drėgmės, daug oro srauto ir žemos temperatūros.

Tačiau į kai kuriuos apvalkalus visada gali patekti oras ir vabzdžiai. Vis dėlto, jūs galite lengvai atskirti juos nuo kitų keliais ženklais. Paprastai jie yra lengvesni, juose yra skylių ir netgi gali atsirasti keistų pūkelių.

Kuo ilgiau paliksite graikinius riešutus nuošalyje, tuo didesnė tikimybė, kad jie taps kartūs. Nepaisant darbo krūvio, geriausia paimti plaktuką ir visus juos atidaryti ir pasiruošti ilgalaikiam saugojimui.

Gliaudyti graikiniai riešutai

Išlukštentus graikinius riešutus reikia labai atsargiai tvarkyti ir laikyti. Neatidarytoje pakuotėje jie gali išsilaikyti gana ilgai – jei tik nurodyta galiojimo data.

Tačiau atidarius juos, jų tinkamumo laikas bus trumpas dėl didelio riebalų kiekio, kuris gali sugesti. Net ir tinkamai juos laikant, galite tikėtis, kad įdėjus į sandėliuką graikiniai riešutai išsilaikys iki 2 savaičių.

Štai kodėl dauguma žmonių, atidarę parduotuvėje pirktą pakuotę, mieliau dėti išlukštentus graikinius riešutus į sandarią dėžutę.

Šaldomų graikinių riešutų tinkamumo laikas gali pailgėti iki poros mėnesių. Vis dėlto vienas ar du per tą laiką visada gali pasirodyti nemalonūs. Pakanka šiek tiek atsargumo juos apžiūrėti prieš valgant žalius arba dedant į bet kokius patiekalus.

lukštentų graikinių riešutų

Kiek laiko graikiniai riešutai laikosi šaldytuve?

Tinkamai laikomi negliaudyti ir išlukštenti graikiniai riešutai šaldytuve išsilaiko iki vienerių metų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įdėti juos į sandarų indą arba laikyti maišelyje, jei jis nebuvo atidarytas.

Graikiniai riešutai turi ilgą galiojimo laiką, kaip mes jau sužinojome, todėl daugeliu atvejų neverta dėti jų į šaldytuvą, greičiausiai jūs turite geresnių dalykų su ta vieta, nes graikiniai riešutai ilgai išsilaikys sandėliuke neprarasdami. jų kokybė.

Ar graikiniai riešutai kenkia?

Graikiniuose riešutuose yra aliejaus, kuris po kurio laiko apkarsta, todėl įgauna kartaus skonio. Nors graikiniai riešutai ilgai išlieka švieži, ateina laikas, kai jie nebeskanūs. Taip atsitinka, kai laikymo sąlygos nėra tinkamos graikiniams riešutams, ypač kai reikia laikyti ilgą laiką.

Tai reiškia šiltą laikymo temperatūrą, oro srautą, tiesioginius saulės spindulius.

Kaip sužinoti, ar graikiniai riešutai yra blogi

Nustatyti, kad kai kurie graikiniai riešutai sugedo, yra gana sudėtingas reikalas, nes jie gali nepastebėti jokių sugedimo požymių iš karto. Yra daugybė būdų, kaip graikiniai riešutai blogėja.

Kol riešutai vis dar yra lukštuose, pirmasis ženklas, rodantis, kad jie nėra tinkami valgyti, yra susitraukę ir susitraukę kevalai. Išdžiūvęs kevalas padidina tikimybę, kad viduje bus blogo riešuto.

Galite sutaupyti pastangų atidarydami šiuos riešutus ir tiesiog išmeskite juos, nes 95% riešutų su susitraukusiu lukštu bus nevalgomi.

Jei išorė atrodo puikiai, turite patikrinti ją iš vidaus, ar nėra pelėsių ar tinklelio formavimosi požymių. Jei taip, nedelsdami išmeskite riešutus.

Tačiau svarbu žinoti apie graikinius riešutus, kad kartais, kai riešutų branduoliai ir išvaizda atrodo puikūs, jie vis tiek gali būti nevalgomi.

Norėdami patikrinti apkartimą, atlikite uostymo testą. Graikiniai riešutai turėtų būti gaivaus riešutų aromato, bet jei atrodo, kad jie labiau kvepia apkarstu aliejumi ar kepimo aliejumi – graikiniai riešutai sugedo. Kai kurie kiti pagrindiniai požymiai yra tai, kad riešutų mėsa atrodo daug tamsesnė nei įprasta, dažų kvapas ir kartaus skonis.

Taip pat skaitykite: Korma prieš Tikka Masala

Kaip laikyti graikinius riešutus, kad jie ilgiau išsilaikytų

Kaip ir daugelyje kitų riešutų, graikiniuose riešutuose taip pat yra labai daug riebalų. Dėl šios priežasties jie gali lengvai apkarsti ir skonis neįtikėtinai kartaus. Svarbiausia yra tinkamai laikyti riešutus, atokiau nuo tam tikrų maistui kenksmingų elementų, įskaitant šilumą, orą ir drėgmę.

Graikinius riešutus, kurie vis dar yra su lukštais, paprastai nereikia šaldyti. Galite tiesiog laikyti juos nuo tiesioginių saulės spindulių, kad apvalkalas neįkaistų. Įdėkite juos į sandėliuką arba virtuvę toli nuo saulės spindulių. Tiesiog susmulkinkite tik tiek graikinių riešutų, kuriuos ketinate panaudoti per kelias ateinančias dienas.

laikyti graikinius riešutus

Kalbant apie lukštentus graikinius riešutus, jie tampa neatsparūs drėgmei ir deguoniui vos išlukštenus. Atidarę pakuotę, supilkite graikinius riešutus į sandarų indą ir padėkite į šaldytuvą.

Taip graikinių riešutų galiojimo laikas pailgėja nuo 2-3 savaičių iki net 2 mėnesių. Jas užšaldžius galima dar labiau pailginti jų tarnavimo laiką, jei jie įdedami į vakuuminį maisto maišelį arba sandarų indą. Šaldyti graikiniai riešutai išlaiko savo šviežumą iki 12 mėnesių.

Trumpai tariant, jei planuojate jų sukaupti, turėtumėte rinktis nelukštentus graikinius riešutus. Negliaudyti riešutai išsilaiko daug geriau nei lukštenti riešutai, o šaldymas geriausiai tinka abiem veislėms.

Jei planuojate juos laikyti trumpai prieš vartodami, laikykite juos kambario temperatūroje. Įsitikinkite, kad jie yra sandariame inde. Ir galutinis rezultatas – gausių graikinių riešutų partija, pripildyta maistingo gėrio!