Kiek laiko galioja Prosciutto? Šaldytuve Ir Sušaldyta

Prosciutto jau seniai žinomas kaip vytinta mėsa, kuri yra ir delikatesas, ir prieinama plačiajai visuomenei. Taip, brangu, bet vis tiek dauguma žmonių retkarčiais gali jį įsigyti.

Kadangi tai toks aukščiausios kokybės ir skanus maisto produktas, jūs, žinoma, išnaudosite jį kuo geriau. Taigi leisti, kad prosciutto tiesiog sugestų, nes pamiršote jį suvalgyti, nekyla klausimas.

Bet kiek laiko galioja prosciutto? To klausia daugelis žmonių, ir tai verta žinoti. Reikėtų aptarti ne tik supjaustytą prosciutto, bet ir visą koją. Ne kasdien perkate visą prosciutto koją, bet kai norite sužinoti, kiek laiko galite jį laikyti.

Štai ką mes šiandien aptarsime ir apžvelgsime įvairius prosciutto tipus. Pabaigoje atsakysime į kai kuriuos prosciutto DUK, kad turėtumėte visą reikiamą informaciją, kad galėtumėte mėgautis skaniu pyragu.

prosciutto paskutinis

Turinys

Rodyti

Kiek laiko galioja prosciutto?

Supjaustytas prosciutto išliks šaldytuve maždaug 3–5 dienas, jei atidarėte pakuotę. Jei nusipirkote visą koją, tikėkitės, kad ji bus tinkama maždaug 7–8 savaites, jei tik laikysite labai šaltame sandėliuke, kuriame mažai drėgmės.

Šaldytas prosciutto išliks iki 2 mėnesių, jei bus laikomas sandariame inde.

Taip pat galite užšaldyti pjaustytą ir išvirtą prosciutto, ir mes tuoj pat tai padarysime. Prosciutto virti tikrai nereikia, nes tai mėsa, kuri vytinama ir vytinama 24 mėnesius. Vis dėlto, jei norite virti, galite.

Jei nesate tikri, ką reiškia virtas prosciutto, netrukus tai paaiškinsime. Yra įprastas prosciutto, pagamintas iš žalio varškės midaus. Ir yra prosciutto cotto, gaminamas iš tos pačios mėsos kaip ir įprastas prosciutto, bet vėliau verdamas ir vytinamas.

Dabar pažiūrėkime, kaip laikyti prosciutto, kad jis išsilaikytų kuo ilgiau.

Taip pat skaitykite: 3 skirtumai tarp Prosciutto, Pancetta ir Bacon

Kaip laikyti supjaustytą prosciutto

Tinkamai laikant prosciutto, jis tarnaus ilgiau arba bent jau tol, kol galėsite jį naudoti. Tikrai rekomenduojame bet kuriuo metu laikyti atidarytą tik vieną prosciutto pakuotę, nes priešingu atveju tuo pačiu metu kelios pakuotės suges.

pjaustytas prosciutto

Supjaustytas, neatidarytas prosciutto

Neatidaryta prosciutto pakuotė tinkama iki galiojimo datos, išspausdintos ant šono arba nugarėlės. Būtinai tai patikrinkite. Kol laikysite šaldytuve, tinkamumo terminu reikėtų pasitikėti.

Nerekomenduojame laikyti neatidaryto prosciutto kambario temperatūroje ant prekystalio. Visada laikykite bet kokį prosciutto šaltame sandėliuke arba šaldytuve.

Supjaustytas, atidarytas prosciutto

Jei nusipirkote prosciutto pakuotę ir ji buvo atidaryta, laikysite šaldytuve, ji išliks 3-5 dienas. Būtinai kuo geriau uždarykite pakuotę atgal. Jei manote, kad jo negalima tinkamai uždaryti, įdėkite jį į Ziploc maišelį ir gerai uždarykite.

Jei turite jį užšaldyti, galite. Tiesiog būtinai naudokite sandarų indą ir neperkraukite maišelio.

Virtas, neatidarytas prosciutto

Neatidaryta prosciutto cotto pakuotė taip pat turėtų būti tinkama iki atspausdinto galiojimo datos. Cotto paprastai yra trumpalaikis, palyginti su įprastu prosciutto.

Tai tikrai nėra kažkas, ko niekada neturėtumėte laikyti kambario temperatūroje. Lygiai taip pat nepalaikytumėte keptos jautienos kambario temperatūroje per naktį.

Virtas, atidarytas prosciutto

Neatidaryta virto prosciutto pakuotė šaldytuve tinka 3–5 dienas. Kaip ir kumpis, prosciutto cotto yra verdamas ir vytinamas. Tačiau jis nėra džiovintas, todėl pelėsiai ar bakterijos gali atsirasti greičiau nei ant įprasto prosciutto.

Kaip laikyti visą prosciutto koją

Jei turite visą prosciutto koją, saugojimas skiriasi. Tikriausiai neturite pakankamai vietos šaldytuve.

Turite rasti šalčiausią kambarį, kokį tik galite. Jei turite vietos šaldytuve, naudokite jį. Pasirūpinkite, kad patalpoje ar šaldytuve būtų kuo mažiau drėgmės. Šaldytuve tai būtų sunku, nes ant galinio skydelio visada yra ledo.

Labai gerai laikoma prosciutto kojelė turėtų būti tinkama iki 8 savaičių. Darant prielaidą, kad nuolat laikote šaltą ir sausą.

prosciutto koja

Tačiau yra visa diskusija apie visos kojos naudojimą. Nebent esate restoranas ar maisto ruošimo tarnyba, per 8 savaites neišvengsite viso etapo.

Labiausiai tikėtina, kad jis suges, kol negalėsite viso jo suvalgyti. Galbūt būtų geriau po ranka turėti papildomą neatidarytą gabalėliais supjaustyto prosciutto pakuotę.

Kaip pasakyti, kad prosciutto sugedo

Prosciutto iš tikrųjų gali sugesti, ir yra keletas požymių, kuriuos galite pastebėti. Ant blogo prosciutto gali augti pelėsis, ypač ant virto.

Spalvos pakitimas taip pat svarbus. Pilkas atspalvis arba, dar blogiau, žalia, gali leisti suprasti, kad mėsa tikrai pūva. Nepainiokite to su žalsvai rausvu blizgesiu, kurį kai kurios sūdytos mėsos gali turėti pjaustytos griežinėliais!

Nemalonų kvapą gali būti sunku aptikti. Juk prosciutto gana stipriai kvepia sūdyta mėsa, tačiau jis niekada neturėtų kvepėti. Jis gali turėti šiek tiek neįprasto skonio, pavyzdžiui, parmezano, bet niekada neturėtų norėti nustoti valgyti ir susimąstyti, ar tai blogai.

Taigi blogas skonis ar kvapas yra tikras ženklas, kad prosciutto išjungtas. Įdomus dalykas yra prosciutto riebalai. Kai kuriais atvejais riebalai gali apkarsti, ir jūs tai pastebėsite, jei jie pradės kvepėti taip, lyg juos išteptumėte indų muilu. Taip, tai labai specifinis kvapas, kurį tikrai pastebėsite, jei jis bus blogas.

Ar saugu valgyti žalią prosciutto?

Prosciutto yra sausas vytintas kumpis, o tai reiškia, kad jis jau buvo dehidratuotas ir buvo valgomas prieš dedant į pakuotes. Taigi saugu valgyti iškart, kai perkate jį artimiausioje bakalėjos parduotuvėje.

Rekomenduojame jį derinti su švelniu sūriu arba geru sausu baltuoju vynu. Ir jei vis dar nesate parduodami neapdorotu prosciutto, mes tai išsamiai paaiškinome čia.

Ar prosciutto reikia šaldyti?

Taip, savo prosciutto visada laikykite šaldytuve. Priežastis, kodėl prosciutto turėtų būti nedelsiant atšaldytas, yra tai, kad jis nepaprastai greitai suges, jei paliksite jį lauke. Kai norite suvalgyti, pasirinkite keletą griežinėlių ir palikite jas ant stalo, kad sušiltų iki kambario temperatūros, maždaug 10 minučių.

Kokius receptus galite gaminti su prosciutto?

Vieni geriausių mums žinomų prosciutto yra ant picos. Taip, ant picos yra vietos prosciutto. Pridėkite porą griežinėliais pjaustytų grybų ir mocarelos ir gausite labai skanią picą.

Vietoj kumpio taip pat galite naudoti prosciutto, todėl kai kurių rūšių makaronai puikiai tiks. Arba vietoj šoninės naudokite prosciutto! Tik atminkite, kad tai labai plonai supjaustyta mėsa, todėl neperkepkite.

Kodėl prosciutto toks brangus?

Prosciutto yra brangus, nes jį pagaminti reikia laiko. Prosciutto gamybai naudojama visa kiaulės koja, ji turi būti išgydyta ir džiovinama dvejus metus. Tai senas produktas, kuriam reikia kruopštaus dėmesio, labai panašus į parmezaną.

Iš tikrųjų prosciutto galite įsivaizduoti kaip delikatesų mėsos parmezaną. Jis yra pasenęs, panašaus aromato ir geriausias, kai tai yra šou žvaigždė.

Prosciutto cotto yra pigesnis, nes jį galima pagaminti per kelis mėnesius. Taigi jis kainuos mažesnę kainą, tačiau taip pat suteiks ne tokį įspūdingą skonį.

Kodėl prosciutto sūrus?

Prosciutto kietėjimo procese naudoja daug druskos. Jis ištraukia iš mėsos drėgmę ir kraują, todėl ji mažiau tinkama bakterijoms vystytis. Tai labai geras mėsos konservavimo būdas.

Jei prosciutto jums atrodo per sūrus, pabandykite įdėti griežinėlius į šaltą vandenį maždaug pusvalandžiui. Druska bus ištraukta. Ne visiškai, bet visoje riekėje bus daug mažiau druskos.

Taip pat skaitykite: Kaip laikyti kivi, kad jis tarnautų ilgiau

Koks yra geriausias būdas valgyti prosciutto?

Prosciutto rekomenduojame valgyti su trupučiu švelnaus sūrio, vynuogių ar gero vyno. Baltasis vynas būtų geresnis, nes raudonasis būtų per stipraus ir tamsaus skonio prosciutto.

Ši mėsa geriausiai tinka, kai ji yra šou žvaigždė. Tai reiškia, kad su kuo jį derinsite, jis neturėtų būti labai skanus, todėl nekonkuruos su prosciutto.

Daržovės visada yra sveikintinas priedas, pavyzdžiui, prosciutto suvynioti šparagai. Arba derinkite su brokoliais, vasariškomis salotomis, net ką nors tokio švelnaus, kaip baklažanai, su prosciutto gali būti iš karto skanu!

Išvada

Išsiaiškinome, kad supjaustytas prosciutto šaldytuve gali išsilaikyti iki 5 dienų, o visos kojos – 7–8 savaites. Prosciutto taip pat galite užšaldyti, jei norite, kad jis išsilaikytų ilgiau, tačiau tai gali turėti įtakos mėsos kokybei.

Tikiuosi, kad šis straipsnis jums padėjo ir nuo šiol žinote, kaip laikyti prosciutto, kad gautumėte kuo daugiau naudos iš šios skanios mėsos.