Ar galima užšaldyti granatus? Taip, štai kaip!

Ar patekote į visų laikų geriausius granatus? Tada galbūt norėsite juos dėti, nes ne kiekviena partija yra skani. Bet kaip laikyti granatų sėklas ilgą laiką? Ar galite juos užšaldyti?

Na, pasirodo, šaldytuvas yra geriausias kiekvieno draugas, kai kalbama apie ilgalaikį saugojimą. Tiesą sakant, yra tiek daug dalykų, kuriuos galite užšaldyti ne sezono metu, todėl jums gali prireikti viso atskiro šaldiklio dėklo.

Tačiau grįžkime prie temos, pažiūrėkime, ar galite užšaldyti granatų sėklas ir ar jos yra tinkamos užšaldytos. Galų gale, tai bus labai svarbu, jei planuojate daryti bet ką, išskyrus kokteilį.

granatų užšaldymas

Turinys

Rodyti

Ar galima užšaldyti granatus?

Taip, granatų sėklas galite labai lengvai užšaldyti. Geriausias būdas tai padaryti – užšaldyti juos atskirai, padėjus ant išklotos skardos ir palaikius šaldiklyje maždaug valandą. Taip jie nesulips ir galėsite išimti tiek, kiek norite.

Kai jie sušals, perkelkite juos į šaldiklyje saugią talpyklą arba Ziploc maišelį, pašalinkite tiek oro, kiek galite, ir laikykite iki 12 mėnesių.

Sėklas galite užšaldyti kartu, jei skubate, bet taip susidarys gumuliukai. Didesnė problema yra tada, kai juos atšildote. Viduryje esantis vis dar bus užšalęs, kol bus padaryta išorė, ir tai užtruks ilgiau.

Ar jie tokie pat geri šaldyti, kaip ir švieži?

Pagal skonį taip, šaldyti granatai yra tokie pat skanūs atšildyti, kaip ir švieži. Kuo ilgiau paliksite juos šaldiklyje, tuo labiau jie gali sudegti, o tai nebus labai skanu.

Ir tai yra gera idėja įsitikinti, kad jūsų konteineris yra sandarus. Jei ne, jie gali gauti tą šaldiklio skonį, kurio niekam nepatinka.

Kalbant apie tekstūrą, atšildyti granatai bus minkšti, o tai nesvarbu, jei gaminate glotnutį ar spaudžiate jų sultis. Bet jei planuojate juos naudoti kaip papuošimą, jie gali būti šiek tiek per minkšti.

Pagalvokite apie juos kaip apie mažus kukurūzų branduolius. Kai švieži ir žali, jie yra tvirti ir paruošti sprogti. Užšaldžius ir atšildytus, jų struktūra bus šiek tiek suglebusi ir jos nebus vienodos.

Tačiau galite pabandyti naudoti atšildytas granatų sėklas kaip papuošimą, pažiūrėkite, kiek jos gali paveikti pateikimą. Nemanome, kad daugumai žmonių tai būtų didelė problema, bet kai kuriems tai gali viską sugadinti.

Taip pat skaitykite: Ar granatas yra citrusinis vaisius?

Ar galite užšaldyti sveikus granatus?

Taip, galite užšaldyti visus granatus, bet manome, kad tai bloga idėja. Dėl tos pačios priežasties bloga idėja šaldyti sėklas gumulėliais. Kol išorinė dalis bus atšildyta ir paruošta valgyti, vidus vis dar pilnas ledo.

Tai reiškia, kad vaisiaus išorė dar keletą valandų išliks drėgna ir minkšta. Ir tada, kai tai pagaliau bus padaryta, turėsite atidaryti vaisių.

Nesmagu, kai jis šviežias, įsivaizduokite, kai jis atšildytas. Dėmių ir keistų įskilimų, dėl kurių visur išsibarstys sėklos, rizika yra daug didesnė, jei granatas yra atšildytas, pilnas.

Tikrai rekomenduojame skirti laiko sėklų užšaldymui atskirai, taip sutaupysite daug rūpesčių.

Ar reikia nuplauti granatų sėklas?

Ne, jie jau švarūs. Granatai yra švarūs viduje. Jei plautumėte sėklas, jas paveiktumėte vandeniu ir šaldymo inde ir (arba) šaldiklyje susidarytų daugiau drėgmės.

nuplaukite granatą

Kodėl? Nes kad ir kaip gerai manote, kad nusausinote sėklas, nusausinote jas popieriniu rankšluosčiu ir tikėdamiesi geriausio, vandens visada yra kažkur.

Dėl to ant jūsų sėklų susidaro daugiau ledo kristalų, o potyris paprastai būna švelnus. Vienintelė priežastis, dėl kurios jums tektų plauti granatų sėklas, yra tai, kad jas visas numetėte ant grindų arba jūsų rankos buvo labai nešvarios ir užterštos sėklomis.

Jei norite būti tikrai tikri, kad viskas švaru, nuplaukite išorinį granatą ir rankas.

Kiti granatų laikymo būdai

Žinoma, yra keletas būdų, kaip laikyti granatus, ne tik užšaldyti. Tai priklauso nuo to, ką planuojate su jais daryti, bet galite laikyti trumpam arba daug vėliau. Štai keletas idėjų, kurias galite išbandyti, tiek sėkloms, tiek sveikiems granatams.

Šaldytuve

Jei turite granatų ir norite juos saugiai laikyti šaldytuve, jie gali trukti iki 2 mėnesių. Rekomenduojame vaisius laikyti daržovių traškutyje, nors jų išorinė odelė turėtų būti saugi bet kurioje šaldytuvo dalyje.

Jei laikote tik sėklas, įsitikinkite, kad naudojate sandarų indą arba labai gerai uždarytą plastikinį maišelį. Jie gali išsilaikyti iki savaitės šaldytuve, galbūt ir dvi savaites, bet tai gali jį stumti.

Priežastis, dėl kurios jie tarnauja ilgiau, yra ta, kad jie vis dar yra veikiami oro (net jei oro mažiau), o išorinės odos nėra, apsaugančios juos nuo oksidacijos.

Ant prekystalio

Jei norite, granatus taip pat galite laikyti ant prekystalio. Tai veiks tik tuo atveju, jei vaisius planuojate suvalgyti maždaug per savaitę, nes kambario temperatūroje jie neišliks ilgiau.

O jei turite sėklų likučių ir dar neįsivaizduojate, ką su jomis daryti, galite laikyti jas ant prekystalio iki 24 valandų. Uždenkite juos bent popieriniu rankšluosčiu, kitaip jie labai greitai išdžius.

Taip pat skaitykite: Granatų pakaitalas

Kaip atidaryti granatą be netvarkos

Taigi, kaip atidaryti granatą? Galų gale, jei norite užšaldyti sėklas, turite jas pasiekti. Yra vienas būdas, kurį žinome – tai susiję su labai mažai netvarkos, bet galbūt ne pats geriausias, jei norite užšaldyti sėklas. Tada mes suteiksime jums kitą variantą, geriau užšaldyti, bet tai užtrunka ilgiau.

Norėdami pradėti, į granato minkštimą turite įpjauti penkiakampį iki odos. Tai turėtų būti ant vaisiaus ūsų dalies. Ištraukite jį ir turėtumėte pamatyti sėklų skyrius. Tada tarp tų skyrių turite padaryti negilius pjūvius, kad galėtumėte atskirti kiekvieną didelį gabalą.

atviras granatas

Pirmasis variantas yra atidaryti vaisių dubenyje su vandeniu. Taip sėklas laikančios membranos ir albedas išplauks į viršų, o sėklos nuskęs.

Kai baigsite, turėsite tiesiog nukošti sėklas ir pašalinti bet kokius albedus. Neigiama yra tai, kad užšaldžius sėklas po laikymo vandenyje, susidarys daugiau ledo kristalų. Jei jums tai nerūpi, išdžiovinę galite juos užšaldyti.

O antras variantas – kruopščiai atrinkti sėklas. Jei įmanoma, galite apversti membraną iš vidaus, kad viskas būtų lengviau. Jei naudotumėtės populiaresniu metodu – muškite vaisius mediniu šaukštu, kad išspjautumėte visas sėklas – sėklų gausite visur. Kai kurie iš jų taip pat sprogtų ir visur atsiras granatų dėmių.

Net jei tai užtrunka ilgiau, jei ketinate užšaldyti sėklas, geriau jas išimti rankomis. Sukurkite savo mėgstamą laidą ir mėgaukitės!