Kiek bulvių salotų vienam asmeniui? Geriausias porcijos dydis svarais

Ak, klasikinės bulvių salotos. Tai vienas iš ikoniškiausių iškylos patiekalų ir tikrai patiks beveik visiems prie jūsų stalo. Ypač kai artėja atostogų ar iškylų ​​​​sezonas, atrodo, kad bulvių salotos yra tai, ką mes visi valgome bent 2–3 kartus per mėnesį.

Jame tiesiog kažkas yra, toks kreminis, sotus ir skanus!

Bet kiek turėtum uždirbti serviruojant visą stalą? O jeigu atvažiuos visa šeima, jų augintiniai ir kaimynai? Tada galbūt norėsite sužinoti, kiek bulvių salotų patiekti vienam asmeniui.

Čia rasite atsakymą ir kaip užtikrinti, kad bulvių salotos būtų tinkamos. Ir taip, mes atsižvelgėme į bulvių salotas kaip garnyrą ir kaip pagrindinį patiekalą. Mes tiesiog tave taip mylime.

bulvių salotos vienam asmeniui

Turinys

Rodyti

Kiek vienam žmogui tenka bulvių salotų?

Vienam asmeniui galite patiekti apie 0,4 svaro bulvių salotų arba maždaug puodelį, jei naudojate šį matavimą. Tai bulvių salotoms kaip garnyrui, o ne kaip pagrindiniam patiekalui.

Darant prielaidą, kad dedate beveik tiek pat mėsos ar pagrindinio patiekalo, galite patogiai patiekti pusę svaro bulvių salotų kiekvienam prie stalo stovinčiam žmogui. Taigi 10 žmonių jums reikės 4 svarų arba 64 uncijų arba maždaug 10 puodelių.

Jei patiekiate tik bulvių salotas

Jei patiekiate tik bulvių salotas, galbūt su trupučiu žalumynų, turėsite padidinti porciją iki 0,6 svaro vienam asmeniui. Tai yra 1,5 puodelio bulvių salotų.

Kai kurios šeimos tiesiog mėgsta bulvių salotas ir valgo jas vienas, todėl jei jūsų draugai ir šeimos nariai tokie, gali tekti patiekti tiek daug.

Nepamirškite, kad ir kaip patiektumėte bulvių salotas – kaip garnyrą ar pagrindinį patiekalą – visada kas nors paprašys sekundžių. Taigi galite gaminti net 30% daugiau

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti žalią sviestinį skvošą?

Ką patiekti su bulvių salotomis

Jei galvojate, ką patiekti su bulvių salotomis, turite keletą variantų. Viena vertus, tai yra tipiškas iškylų ​​ar kepsnių patiekalas, todėl nedvejodami pridėkite ant grotelių keptos mėsos, ant grotelių keptų kukurūzų ir vasariškų salotų.

Kitas variantas yra su kepta jautiena, pavyzdžiui, krūtinėlė arba galbūt per Padėkos dienos vakarienę.

Jei renkatės veganišką variantą, galite pasigaminti bulvių salotas tik su actu ir alyvuogių aliejumi ir praleisti majonezą (arba naudoti veganišką majonezą). Tada galite pridėti ant grotelių keptų austrių grybų arba supjaustyti storas itin tvirto tofu plokštes ir išmesti visas ant grotelių.

Kaip bulvių salotas padaryti sotesnes

Jūs galite padaryti bulvių salotas daug sotesnes, pridėdami keletą kvapnių ingredientų. Štai keli pavyzdžiai, ką naudoti.

Šoninės gabaliukai suteikia jūsų bulvių salotoms daugiau skonio ir gražios spalvos. Jei planuojate patiekti tik bulvių salotas, įdėję šoninės jos taps dar sotesnės ir nebus švelnus bulvių patiekalas.

Žirniai, kukurūzai ar avinžirniai yra perspektyvūs variantai. Kepkite juos lengvai, ir jie įgis nuostabaus saldaus ir žemiško skonio.

Grybai, ypač jei labai gerai iškepę ir galbūt apskrudę. Niekada negausite traškių grybų, tačiau jie gali išgauti tikrai gražių spalvų ir suteikti papildomų baltymų.

Įmuškite virtus kiaušinius, nesidrovėkite. Jos suteikia daug skonio ir tekstūros bulvių salotoms, o kiaušinio trynys viską padaro dar kremiškesnę.

Nedėkite vandeningų daržovių, pavyzdžiui, agurkų, pomidorų (nebent pomidorų pastos), cukinijų, baklažanų ar panašių dalykų, nes nuo jų salotos bus per plonos, o apačioje gausis sulčių baseinas.

Žinoma, nepamirškite pridėti daug prieskonių! Žaiskite su prieskoniais, tokiais kaip čili dribsniai, kmynai, svogūnai, česnakai, ciberžolė, karis ir žolelės, pavyzdžiui, rozmarinas, krapai, kalendra, salierai ar bazilikas.

Kokios bulvės yra geriausios bulvių salotoms?

Bulvių salotoms jums reikės vaškinių, kietų bulvių. Kai kurios iš geriausių kietų bulvių yra Yukon aukso, raudonos bulvės, geltonos spalvos, Anya, Charlotte, Cornish kings, Jersey Royals.

Šios bulvės išlaikys savo formą ir išliks pakankamai tvirtos net ir po virimo. Jie paruošiami maždaug per 15–20 minučių po to, kai vanduo pradeda virti, tačiau galbūt norėsite juos sustabdyti šiek tiek greičiau.

bulvės

Kai juos nusausinsite, likutinė karštis juos dar šiek tiek iškeps, todėl sustabdykite juos 2–3 minutėmis anksčiau nei įprastai.

Žinoma, jei norite kreminių, labiau raukintų bulvių salotų, galite naudoti miltines bulves, tačiau rizikuojate jas paversti koše. Jei minkštesnės bulvių salotos labiau patinka jūsų stiliui, tada pirmyn.

Bulvių salotų patarimai

Keletas patarimų, kaip gauti tobulas bulvių salotas, visada padeda. Tiesą sakant, tobulos bulvių salotos neegzistuoja, viskas priklauso nuo to, ką mėgstate. Jūs ketinate jį aprengti ir pagardinti taip, kaip norite, nesvarbu, ar tai būtų majonezas, ar lengvas vinigretas. Ir tai bus nuostabu!

Tačiau prieš pradėdami pasirinkti geriausią padažą ir prieskonius, pakalbėkime apie geriausius patarimus, kaip įsitikinti, kad bulvių salotos yra tinkamos.

Bulves supjaustykite prieš verdant, tai užtikrina tolygų išvirti

Kad bulvės iškeptų tolygiai ir nesusidarytų purūs, prieš kepdami jas supjaustykite. Tai užtikrins, kad visos bulvės iškeps tokiu pat greičiu, o iš tikrųjų tai bus lengviau nei pjaustyti šiltas virtas bulves.

Tai ypač pasakytina apie vaškines bulves, kurios gali būti tikrai lipnios ir prilipusios prie peilio verdamos.

Jei norite, kad odelės liktų ant jos, jos prideda gražios spalvos ir skonio. Tik būtinai nušveiskite juos švariai!

Sumaišykite, kai bulvės šiltos, o ne karštos

Nesvarbu, ar bulvių salotas ruošiate su majonezu, ar actu ir alyvuogių aliejumi, rekomenduojame šiek tiek palaukti. Karštos bulvės sugers dalį padažo, o tai malonu, bet galų gale neatrodys gerai.

Šilta bulvė neiškeps kiaušinio majonezėje, o tai yra privalumas, be to, visas padažas nebus vandeningas.

Jei norite, kad bulvių salotos būtų šiltos, užpilą ir prieskonius laikykite bent minutę. Jei mėgstate salotas šaltai, bulves galite paruošti net šaltai.

Prieš maišydami leiskite bulvėms išdžiūti

Nesvarbu, ar bulves ruošiate šiltai ar šaltai, būtinai leiskite joms išdžiūti. Tai reiškia, kad leiskite jiems šiek tiek atvėsti, bet taip pat naudokite sietelį. Leiskite visam vandeniui nuvarvėti iš sietelio ir įsitikinkite, kad nėra vandens kišenių.

Sausa bulvė (nelabai sausa, bet tik ne šlapia ar drėgna) daug geriau sugers padažą ir prieskonius. Jei nerimaujate, kad jie per daug išdžius, ant sietelio viršaus laisvai uždėkite aliuminio foliją.

Arba galite tiesiog padaryti šiek tiek plonesnį užpilą ir leisti bulvėms jame sėdėti apie 10 minučių.

Taip pat skaitykite: Endive pakaitalas

Įpilkite spalvingų prieskonių ir garnyrų

Visi sako, kad pirmiausia valgome akimis, ir tai tiesa. Jei mums nepatinka, kaip patiekalas atrodo, tikrai nenorėsime jo valgyti. Todėl rekomenduojame į salotas įberti malonių prieskonių ar garnyro.

Pavyzdžiui, kreminės bulvės spalvos gali būti: čili dribsniai, kukurūzai, smulkintos žolelės, pabarstymas pipirų ir rožinės druskos, žirneliai, kepti grybai, lašinukai lašinių ar net tiesiog salotų lapų rinkinys. salotos, todėl atrodo reprezentatyviai.

bulvių salotos šoninė

Šiek tiek spalvų keitimas yra labai svarbus, todėl nebijokite jo naudoti!