Kodėl keto dietos gali pakenkti jūsų sveikatai

Daktarė Susan E. Brown

Tiek daug žmonių manęs neseniai klausė apie ketogeninę „keto“ dietą ir stipraus angliavandenių kiekio apribojimo naudą – ir trūkumus. Ar keto mityba yra „stebuklinga piliulė“, skirta užbaigti svorio ir sveikatos kovas? Kaip pamatysite, visiškai ne.

Laikantis keto dietos yra trūkumų ir pavojų sveikatai

Be to, keto dietos iš tikrųjų gali būti gana žalingos jūsų sveikatai.

Kas vyksta jūsų kūne, kai laikotės ketogeninės dietos

Ketogeninė mityba yra tokia, kuri apriboja angliavandenių vartojimą iki taško, kai organizme atsiranda „bado reakcija“. Šis bado atsakas mobilizuoja sukauptus riebalus ir skaido juos kaip būdą gaminti acetilo koenzimą A (CoA) – kūno atsarginį energijos šaltinį vietoje gliukozės, kurios jis negauna, kai mes nevalgome arba negalime valgyti angliavandenių. Dauguma standartinių keto dietų sujungia mažai angliavandenių su dideliu riebalų kiekiu ir vidutiniu baltymų kiekiu, tačiau kai svorio metimas yra tikslas, riebalų suvartojimas taip pat yra ribojamas, kad būtų skatinamas mažesnis kalorijų suvartojimas (nes riebus maistas taip pat yra kaloringesnis).

Ketogeninių dietų nauda

Keto dietos turi teisėtą svorio metimo naudą, tačiau, kaip pamatysite žemiau, rizika gali būti didesnė už naudą.

Trumpalaikis svorio kritimas. Sumažinus suvartojamų angliavandenių kiekį ir stebint suvartojamų kalorijų kiekį, organizmui bus pasiūlyta tik viena energija: kūno riebalų atsargos. Griežtas ketogeninis režimas gali sukelti stabilų ir patikimą svorio praradimą daugeliui kitų sveikų antsvorio turinčių suaugusiųjų per kelis mėnesius. (Po akimirkos pateksiu į „bet …“.)

Trumpalaikis cukraus kiekio kraujyje pagerėjimas. Asmenų, kurie valgo įprastą dietą, neturintys diabeto, prediabeto ar atsparumo insulinui, gliukozės kiekis kraujyje būna 80–120 mg / dL. Laikantis ketogeninės dietos, gliukozės kiekis kraujyje paprastai būna 65–80 mg / dL. Prieš sakydami: „šventoji hipoglikemija!“ nepamirškite, kad kūnas iš dalies prisitaiko prie šių lygių gamindamas daugiau CoA. Taigi keto mityba gali būti tinkama vieta tiems, kurie gali būti diabeto ribose ir nori geriau valdyti cukraus kiekį kraujyje, nors su tuo susijęs ir „bet …“!

Kai keto dietos tampa žalingos jūsų sveikatai

Nors mes tobulinome gliukozę kaip pagrindinį energijos šaltinį, mūsų protėviai ne visada galėjo pasikliauti tuo, kad nuolat yra augalinio maisto, kuriame gausu angliavandenių. Taigi galimybė naudoti riebalus kaip gliukozės šaltinį (nesvarbu, ar iš gyvūninės kilmės maisto jie valgė, ar bado metu degindami savo riebalinį audinį) buvo veiksmingas trumpalaikis atsarginis planas. Operatyvi frazė yra „trumpalaikė“.

Nes neabejotinai organizme yra kenksmingas ilgalaikis ketonų poveikis:

Keto dietos rūgština organizmą. Ketozės, kuri apskritai yra ketonų gamybos pavadinimas, ir pavojingesnio, neveikiančio ketoacidozės (gyvybei pavojingo ketonų kaupimosi, kuris dažniausiai pasitaiko diabetu sergančių asmenų atveju) variantas lemia žemesnį kraujo pH – kitaip tariant, acidozę.

Aš jau anksčiau kalbėjau apie tai, kaip rūgštį formuojantys maisto produktai gali būti kenksmingi kaulams, tačiau lėtinė žemos kokybės acidozė daro poveikį sveikatai ne tik kaulų sveikatai. Tai gali padidinti vėžio vystymosi ir progresavimo riziką; padidina streso hormono kortizolio gamybą; ir gali sukelti inkstų sutrikimų, tokių kaip inkstų akmenys, vystymąsi (Robey, 2012; Pizzorno, 2015).

Keto dietos gali skatinti riebalų kepenų ligas ir atsparumą insulinui. Čia atsiranda tie du ankstesni „bet …“ įspėjimai … Yra įrodymų, kad pelės – ir kiek mažiau žmonėms – rodo, kad ilgalaikis keto dietų vartojimas skatina nealkoholinių riebiųjų kepenų ligų vystymąsi ir (paradoksalu) atsparumas insulinui (Schugar & Crawford, 2012; Ellenbroek ir kt., 2014). Atsparumo insulinui padidėjimas greičiausiai susijęs su ilgalaikiu kortizolio padidėjimu.

Taigi, nors trumpalaikė nauda cukraus kiekiui kraujyje ir kitiems širdies ir kraujagyslių sistemos gamintojams yra keto dietos, ilgainiui cukraus kiekį kraujyje ir kitus širdies sveikatos aspektus geriau reguliuoti naudojant subalansuotą mitybą kartu su reguliariais fiziniais pratimais.

Keto dietos NĖRA geriausias pasirinkimas ilgalaikiam svorio metimui

?? Nors keto mityba gali būti geras atskaitos taškas norint atsikratyti svarų, tikriausiai tai nėra kažkas, ko norite laikytis laikui bėgant – daugiau nei, tarkime, kelis mėnesius – ypač jei turite šeimos istoriją ar turite asmeninių polinkių cukriniu diabetu, atsparumu insulinui, inkstų funkcijos sutrikimu ar riebalų kepenų liga.

Nors keto mityba gali būti geras atskaitos taškas atsikratyti svarų, tikriausiai tai nėra kažkas, ko norite laikytis laikui bėgant – daugiau nei, tarkime, kelis mėnesius – ypač jei turite šeimos istoriją ar turite polinkį į diabetą , atsparumas insulinui, inkstų funkcijos sutrikimas ar riebalų kepenų liga.

Tai apima ieškojimą būdų, kaip palaipsniui įtraukti sveikesnį angliavandenių rinkinį į jūsų maisto pasirinkimą. Mano mėgstamiausios yra maistinių medžiagų turinčios, šarminančios krakmolingos daržovės, pavyzdžiui, šakniavaisiai ir moliūgai, kuriuose gausu sudėtingų angliavandenių, o ne duonos ir saldumynų standartai.

Ar hormonų, skydliaukės ar antinksčių pusiausvyros sutrikimas lemia jūsų svorio padidėjimą? Sužinokite dabar naudodamiesi paprastu simptomų tikrintuvu.

Literatūra

Ellenbroek JH, van Dijck L, Tons HA, Rabelink TJ, Carlotti F, Ballieux BE, de Koning EJ. Ilgalaikė ketogeninė mityba sukelia gliukozės netoleravimą ir sumažina β- ir α-ląstelių masę, tačiau pelėms netenka svorio. Am J Physiol Endocrinol Metab. 2014 m. Kovo 1 d .; 306 (5): E552-8. doi: 10.1152 / ajpendo.00453.2013. „Epub 2014“ sausio 7 d.

Kosinski C, Jornayvaz FR. Ketogeninių dietų poveikis širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniams: įrodymai iš tyrimų su gyvūnais ir žmonėmis. Maistinių medžiagų. 2017 m. Gegužės 19 d .; 9 straipsnio 5 dalis. pii: E517. doi: 10.3390 / nu9050517.

Kosinski C, Jornayvaz FR. [Ketogenic diets: the miraculous solution?] Kun. Med Suisse. 2017 m. Gegužės 31 d .; 13 (565): 1145-1147.

Nei M, Ngo L, Sirven JI, Sperling MR. Ketogeninė mityba paaugliams ir suaugusiems, sergantiems epilepsija.
Priepuolis. 2014 m. Birželis; 23 (6): 439-42. doi: 10.1016 / j.seizure.2014.02.015. „Epub 2014“ kovo 12 d.

Paoli A, Rubini A, Volek JS, Grimaldi KA. Be svorio metimo: labai mažai angliavandenių turinčių (ketogeninių) dietų naudojimo apžvalga. Eur J Clin Nutr. 2013 m. Rugpjūtis; 67 (8): 789-96. doi: 10.1038 / ejcn.2013.116. „Epub 2013“ birželio 26 d.

Pizzorno J. Acidosis: sena idėja, patvirtinta naujais tyrimais. „Integr Med“ („Encinitas“). 2015 vasaris; 14 (1): 8–12.

Robey, JEI. Nagrinėjant dietos sukeltos acidozės ir vėžio ryšį. „Nutr Metab“ (Lond). 2012 m. 9: 72. Paskelbta internete 2012 m. Rugpjūčio 1 d.: 10.1186 / 1743-7075-9-72

Schugar RC, Crawford PA. Mažai angliavandenių turinčios ketogeninės dietos, gliukozės homeostazė ir nealkoholinė riebalų kepenų liga. „Curr Opin Clin Nutr Metab Care“. 2012 m. Liepos mėn. 15 (4): 374-80. doi: 10.1097 / MCO.0b013e3283547157.

Paskelbta: 2019 m. Liepos 29 d. – paskutinį kartą atnaujinta: 2021 m. Kovo 28 d

ATGAL Į VIRŠŲ