10 keto dietos naudos sveikatai – keto dieta padeda numesti svorį?

Keto dietos nauda

Ketogeninė mityba taip pat žinoma kaip Keto mityba. Pastaruoju metu Keto mityba tapo itin populiari dėl naudos sveikatai, pavyzdžiui, svorio metimo ir ligų prevencijos. Keto mityba gali būti nepaprastai naudinga, tačiau kaip ji veikia teikdama šias privilegijas?

Kas yra Keto mityba?

Galbūt girdėjote apie baltymų ir mažai angliavandenių turinčią Atkins dietą. Keto dietoje yra mažas angliavandenių kiekis, tačiau užuot sumažinus baltymų kiekį dietoje, keto mityba padidina riebalų kiekį. Tipiškos keto dietos tikslas yra maistas, kuriame yra 75% riebalų, 20% baltymų ir 5% angliavandenių. Riebalų dietos valgymas vis tiek gali reikšti sveiką mitybą. Keto dietos meniu punktuose dažnai yra jūros gėrybės, mėsa, pieno produktai, kiaušiniai, daržovės ir riešutai. Vis labiau populiarėjant keto mitybai, keto receptai yra plačiai prieinami.

Kaip veikia Keto mityba?

Gali atrodyti neproduktyvu, kad įtraukus daugiau riebalų į savo racioną, svoris gali sumažėti. Paprastai, norint naudoti kaip energiją, dietoje yra daug angliavandenių, kurie suskaidomi į gliukozę ar cukraus kiekį kraujyje. Gliukozei patekus į kraują, organizmas išskiria insuliną, kad gliukozės perteklius būtų kaupiamas kaip riebalai. Kuo daugiau angliavandenių, tuo daugiau gliukozės. Daugiau gliukozės, daugiau insulino, daugiau insulino, daugiau riebalų.

Keto mityba naudojasi tuo, kad kai jūsų maiste yra daug riebalų ir mažai angliavandenių, insulinas nedidėja ir jūs nepridėsite riebalų atsargų. Vietoj to, dietos riebalai ir sukaupti riebalai skirstomi ketonams („ketogeniniai“ gaminantys ketonus „keto“ yra mažiau). Kaip ir gliukozė, ketonai gali būti naudojami energijai gauti, leidžiantys jūsų kūnui toliau bėgti nedidinant cukraus kiekio kraujyje ar riebalų pertekliaus. Keto dietos nauda gali būti milžiniška.

Štai keletas keto dietos privalumų

10 keto dietos naudos sveikatai

1. Svorio metimas – Keto dietos nauda

Apskritai keto mityba yra puikus būdas deginti riebalus ir mesti svorį. Valgant mažiau angliavandenių sumažėja apetitas, o tyrimai parodė, kad keto dietos dalyviai dėl to valgo mažiau kalorijų. Deginant riebalus, energija gali greitai sumažėti.

Keto dietos nauda

2. Sumažinkite cukraus kiekį kraujyje ir insuliną

Kadangi angliavandenių suvartojimas yra ribotas, cukraus ir insulino kiekis kraujyje yra mažas. Tai ypač svarbu žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, dėl kurio kraujyje susidaro gliukozė. Keto mityba gali būti naudojama siekiant sumažinti ar pašalinti diabeto insulino injekcijų poreikį.

3. Sumažinkite trigliceridų kiekį

Riebalų subvieneto molekulės, vadinamos trigliceridais, paprastai cirkuliuoja jūsų kraujyje. Didelis trigliceridų kiekis yra svarbus širdies ligų išsivystymo rizikos veiksnys. Laikantis keto dietos, kai riebalai deginami dėl energijos, trigliceridų molekulių skaičius kraujyje sumažėja, todėl sumažėja širdies ligų rizika.

4. Geresnis cholesterolis – Keto dietos nauda

„Blogasis“ (MTL) cholesterolis yra dar vienas širdies ligų rizikos veiksnys. Labai blogas cholesterolio kiekis kraujyje kaupiasi arterijose, susiaurindamas juos ir sukeldamas aterosklerozę – tam tikrą širdies ligą. Keto mityba sumažina blogojo cholesterolio kiekį, padidindama „gerojo“ (DTL) cholesterolio kiekį organizme.

5. Tai pašalina jūsų apetitą

Kai mityba nesunki angliavandenių, pastebėsite, kad valgote ne tiek daug maisto, kiek anksčiau. Daugelis žmonių, kurie laikosi keto dietos plano, gali didžiąją dienos dalį pasninkauti ir valgyti tik valgio metu. Jie nėra tokie alkani kaip anksčiau.

6. Geresnis gebėjimas sutelkti dėmesį – keto dietos nauda

Kai pasirenkate įprastą dietą, į kurią į organizmą įpilama angliavandenių, jūsų smegenys turi kovoti su padidėjusiu ir sumažėjusiu cukraus kiekiu. Nenuoseklus energijos lygis gali apsunkinti smegenų susikaupimą. Laikantis keto dietos, energijos šaltinis yra pastovus ir pastovus. Geriau likti susikaupusiam.

7. Jaučiatės energingesnis

Laikydamiesi įprastos dietos, jūsų kūnas visada yra ties energijos trūkumo riba. Reikia nuolat valgyti ir pildyti degalus. Laikydamasi keto dietos, kūnas naudojasi riebalų atsargomis – beveik energijos šaltiniu. Tada kūnas gali palaikyti pastovų energijos lygį visą dieną. Rezultatas yra tas, kad galų gale jautiesi daug energingesnis.

8. Tai padeda kovoti su diabetu

Kai sergate II tipo cukriniu diabetu, jūsų organizme yra didelis insulino kiekis. Kadangi keto mityba iš jūsų dietos ima papildomą cukrų, ji padeda stabilizuoti HbA1c kiekį ir panaikina II tipo diabetą.

9. Jūs gaunate geresnį kraujospūdį

Keto dietos nauda

Laikantis keto dietos, tai sumažina kraujospūdį. Daugelis žmonių, besilaikančių keto dietos, mano, kad pradėjus keto dietą jų kraujospūdžio lygis yra normalus ir jie nebevartoja kraujo spaudimo vaistų.

10. Psichinė veikla – keto dietos nauda

Ketonai, gaminami laikantis mažai angliavandenių turinčių dietų, yra efektyvesnis energijos šaltinis nei gliukozė. Tyrimai parodė, kad jie gali pagerinti kognityvinius sutrikimus ir netgi padėti sergant tokiomis ligomis kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos. Riebi mityba padeda palaikyti svarbiausių omega 3 ir omega 6 pusiausvyrą, kurie yra svarbūs optimaliai smegenų veiklai. Be to, ketozė gali skatinti mitochondrijų gamybą ir adenozino trifosfatą smegenų atminties ląstelėse, taip pagerindama protinę veiklą ir aiškumą.

Išvada

Keto mityba teikia daug naudos sveikatai. Ši mityba gali ne tik padėti greitai numesti svorį, bet ir pagerinti bendrą sveikatos būklę bei išvengti ligų.

Skaitykite Kaip natūraliai išgydyti apatinę nugaros dalį?