Keptuvėje kepta navaga

Šafraninė menkė – nedidelė menkinių šeimos žuvis. Šioje žuvyje gausu aminorūgščių, riebalų, vitaminų ir mineralų. Šioje žuvyje ypač daug seleno, kuris yra antioksidantas, o tai reiškia, kad navaga tiesiog turi būti įtraukta į šeimos mitybą. Siūlau kepti navagą keptuvėje. Kepta žuvis yra sultinga ir minkšta, o balta mėsa lengvai atsiskiria nuo nugarinės dalies, o tai labai patogu, ypač vaikams maitinti. Šafraninę menkę lengva paruošti, tačiau ji labai apetitiška ir skani, todėl tikrai patiks visai šeimai!

Sudedamosios dalys

Keptuvėje keptai navagai pagaminti reikės:

 • navaga – 3 vienetai (apie 1,2 kg);
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • miltų – 4-5 šaukštai;
 • augalinis aliejus – 4 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

 1. Šafraninė menkė paprastai parduodama užšaldyta, todėl prieš gaminant ją reikia atitirpinti. Nerekomenduojama atšildyti navagos mikrobangų krosnelėje arba karštame vandenyje – dėl šių būdų mėsa gali tapti trapi ir vandeninga. Natūraliai atšildykite navagą, įdėję ją į dubenį ir palikę kambario temperatūroje porai valandų.
 2. Atšildytą šafraninę menkę nulupkite nuo žvynų. Šios rūšies žuvų žvynai labai ploni ir lengvai nulupami peiliu. Nuimkite galvą, pelekus ir uodegą. Išvalytas žuvis nuplaukite ir išdarinėkite. Supjaustykite žuvį porcijomis.
 3. Pasūdykite ir papipirinkite navagos gabalėlius ir palikite mirkti apie 20-30 minučių.
 4. Tada į dubenį suberkite miltus ir iš visų pusių apvoliokite navagos gabalėlius.
 5. Į keptuvę įpilkite augalinio aliejaus ir įkaitinkite ją ant vidutinės ugnies. Į keptuvę sudėkite gabalėlius navagos ir kepkite ant vidutinės ugnies apie 18-20 minučių, kartkartėmis apversdami. Kepimo laikas priklauso nuo gabalėlių dydžio. Žuvies gabaliukai turėtų būti su gražia plutele iš abiejų pusių.
 6. Iškeptus navagos griežinėlius iš keptuvės perkelkite į lėkštę ir patiekite. Navaga skani ir karšta, ir atvėsinta. Jį galima patiekti su bulvių koše, virtomis bulvėmis arba ryžiais. Kepta navaga yra sultinga ir labai skani, paragaukite!
 7. Gero apetito, draugai!