Karštai rūkyta skumbrė namų rūkykloje

Jei turite rūkyklą, pateikiame karštai rūkytos skumbrės receptą. Žuvis labai skani, švelni ir aromatinga. Viskas, ko reikia, tai skumbrė ir druska, taip pat rūkykla, medžio drožlės ir kepimo folija. Šią žuvį galima patiekti karštą arba šaltą su bet kokiu garnyru ar šviežiomis daržovėmis.

 

Sudedamosios dalys

Norint paruošti karštai rūkytą skumbrę namuose rūkykloje, reikės:

 • skumbrės (šviežios arba šaldytos) – turiu 4 vnt;
 • druskos – 1 šaukštelis 1 žuviai;
 • rūkymui skirtą kepimo foliją:
 • alksnio drožlių – 1 paketėlis (rūkymui).

Maisto gaminimo procesas

 1. Jei skumbrė užšaldyta, atšildykite ją kambario temperatūroje.
 2. Jei skumbrė užšaldyta, atšildykite ją kambario temperatūroje.
 3. Perpjaukite kiekvienos skumbrės pilvą, išimkite vidų ir juodą membraną, nuplaukite po tekančiu vandeniu ir gerai nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Pasūdykite žuvies vidų ir išorę (vienai žuviai pakanka 1 arbatinio šaukštelio druskos) ir palikite ją 1 valandą mirkti.
 4. Perpjaukite kiekvienos skumbrės pilvą, pašalinkite vidų ir juodą plėvelę, nuplaukite po tekančiu vandeniu ir gerai nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Žuvį iš išorės ir iš vidaus įtrinkite druska (vienai žuviai užtenka 1 arbatinio šaukštelio druskos) ir palikite sūdytą 1 valandą.Paruoškite rūkyklą: medžio drožles apie 20 minučių pamirkykite vandenyje (į maišelį su alksnio drožlėmis supilu vandenį, o po 20 minučių maišelyje padarau kelias skylutes, kad ištekėtų vanduo). Tolygiai paskleiskite drėgnas medžio drožles ant rūkyklos dugno. Medžio drožles uždenkite folijos lakštu, kuriame padarykite 8-10 skylučių (foliją galite tiesiog praplėšti pirštu). Sudėkite skumbrę ant grotelių (aš sudėjau dviem aukštais).
 5. Paruoškite rūkyklą: apie 20 minučių pamirkykite medžio drožles vandenyje (į maišelį su alksnio drožlėmis supilu vandenį, o po 20 minučių maišelyje padarau kelias skylutes, kad ištekėtų vanduo). Tolygiai paskleiskite drėgnas medžio drožles ant rūkyklos dugno. Medžio drožles uždenkite folijos lakštu, kuriame padarykite 8-10 skylučių (foliją galite tiesiog praplėšti pirštu). Skumbrę dėkite ant grotelių (aš ją sudėjau dviem aukštais).
 6. Keptuvėje įkaitinkite medžio anglis. Tada įdėkite kepsninę su skumbre į rūkyklą.
 7. Įkaitinkite medžio anglis kepsninėje. Tada kepsninę su skumbre įdėkite į rūkyklą.
 8. Padėkite rūkyklą ant grotelių uždengtu dangčiu.
 9. Padėkite rūkyklą ant kepsninės uždengę dangčiu.
 10. Skumbrę rūkykite 25-30 minučių. Atidarykite rūkyklos dangtį ir stebėkite. Skumbrė turėtų įgauti gražią auksinę spalvą.
 11. Skumbrę rūkykite 25-30 minučių. Atidarykite rūkyklos dangtį ir stebėkite. Karštai rūkytą skumbrę sudėkite į lėkštę ir patiekite. Pagal šį receptą namuose rūkykloje paruošta žuvis būna labai skani, švelni ir aromatinga. Tokia skumbrė tikrai patiks daugeliui žmonių!
 12. Karštai rūkytą skumbrę sudėkite į lėkštę ir patiekite. Žuvis, paruošta namuose pagal šį receptą rūkykloje, pasirodo labai skani.