Keptuvėje apvoliota lašišų filė

Norėčiau pasidalyti turbūt vienu iš sėkmingiausių lašišų filė receptų. Žuvis labai švelni ir skani, tiesiog tirpsta burnoje. Šį patiekalą paruošti labai paprasta. Poliako filė griežinėliai pirmiausia apvoliojami kiaušinio plakinyje, po to apvoliojami džiūvėsėliuose ir dedami ant grotelių. Kepant žuvies gabalėliai įgauna gardžią plutelę išorėje, o viduje išlieka labai sultingi. Puikus patiekalas šeimos pietums ar vakarienei! Patiekite su garnyru (pvz., ryžiais ar bulvių koše) arba šviežių daržovių salotomis ir mėgstamu padažu. Apskritai, gaminkite ir pradžiuginkite savo artimuosius skaniausia žuvimi!

Sudedamosios dalys

Norint pasigaminti lašišų filė tempura, reikia:

 • Menkės filė – 400 gr;
 • kiaušiniai – 2 vnt;
 • džiūvėsėlių – 70 gr;
 • kepimui skirto aliejaus;
 • druskos – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Parduotuvėje nusipirkau šaldytą lašišos filė; ji visiškai paruošta kepimui, belieka tik atitirpinti. Čia filė suspaudžiama. Namuose taip pat galite filė išdoroti lašišą – atšildykite ją ir išimkite nugarkaulį, kaulus ir pelekus.
 2. Atšildytą silkių filė supjaustykite gabaliukais (turiu presuotą filė, todėl labai patogu ją supjaustyti maždaug vienodo dydžio gabaliukais). Pagal skonį pasūdykite žuvį.
 3. Norėdami paruošti kiaušinių plakinį, į pakankamai gilų dubenį įmuškite du kiaušinius.
 4. Kiaušinius sumaišykite šakute iki vientisos masės.
 5. Supilkite džiūvėsėlius į antrą pakankamai gilų dubenį.
 6. Pirmiausia panardinkite polako filė į kiaušinio plakinį, kiaušinio mišiniu aptepkite visas žuvies puses.
 7. Tada žuvies filė iš visų pusių apvoliokite kiaušinio plakinyje ir džiūvėsėliuose.
 8. Į atskirą lėkštę sudėkite apkeptas lašišų filė.
 9. Įkaitinkite keptuvę, įpilkite į ją pakankamai augalinio aliejaus ir sudėkite apkeptas filė.
 10. Kepkite filė iš abiejų pusių, kol taps traškios, ant vidutinės ugnies (apie 2-3 minutes iš kiekvienos pusės). Tada ugnį sumažinkite iki minimalios, keptuvę uždenkite ir žuvį troškinkite dar 1-2 minutes.
 11. Paruoštą žuvies filė padėkite ant popierinio rankšluosčio, kad nuvarvėtų aliejaus likučiai, ir patiekite karštą.
 12. Apkeptą lašišos filė patiekiau su naminiu pomidorų padažu ir ryžiais; žinoma, galite patiekti, pavyzdžiui, su šviežių daržovių salotomis.
 13. Pažiūrėkite, kokia sultinga ir apetitiška yra išorinė filė. Iškepkite lašišas pagal šį receptą ir mėgaukitės jų skoniu!
 14. Gero apetito!