Kaip orkaitėje iškepti riebios žuvies gabalėlius

Kepti, kvapnūs ir sultingi riebios lašišos gabaliukai gali tapti karūnuotu patiekalu ant pietų stalo, nes žuvis yra nepaprastai skani! Riebios lašišos gabalėliams iškepti orkaitėje nereikia nei daug laiko, nei pastangų. Tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad ši žuvis yra gana kaulėta, todėl perkant reikia rinktis didesnę žuvį, atitinkamai ir kaulai bus dideli, todėl bus lengviau juos pastebėti ir išimti.

Sudedamosios dalys

Norint orkaitėje gabaliukais iškepti riebią lašišą, reikės:

 • riebi lašiša – 1,5 kg;
 • svogūnai – 2 vnt;
 • morkos – 1 vnt;
 • citrina – 1/2 vnt;
 • žuvies prieskonių (bazilikų, česnakų, čeburekų, krapų, kmynų, petražolių, melisos) – pagal skonį;
 • druskos – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus.
 2. Morkas nulupkite, supjaustykite plonais griežinėliais ir sudėkite į keraminį kepimo indą. Formos riebalais sutepti nebūtina, bet jei norite kreminio skonio žuvies, galite įdėti plonai supjaustyto sviesto.
 3. Svogūną nulupkite ir supjaustykite plonais griežinėliais. Sudėkite jas ant morkų.
 4. Nulupkite riebią žuvį, išimkite vidų ir gerai nuplaukite vidų. Atsargiai pašalinkite nuo pilvo juodą plėvelę, kitaip žuvis bus karti. Nupjaukite galvą ir uodegą (jų neišmeskite, galite pasigaminti gardžią žuvies sriubą, pavyzdžiui). Žuvį supjaustykite maždaug 1,5 cm pločio gabalėliais. Kiekvieną sidabrinio karpio gabalėlį pasūdykite ir pagardinkite druska bei pipirais.
 5. Žuvies gabalėlius glaudžiai sudėkite ant daržovių.
 6. Nuplaukite citriną, supjaustykite plonais griežinėliais ir uždėkite ant viršaus.
 7. Suvyniokite patiekalą į foliją, geriausia keliais sluoksniais, kad neišsisklaidytų garai ir skystis, todėl žuvis bus sultinga ir įgaus visus skonius.
 8. Formą su riebalais siųskite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 30 minučių 200 laipsnių temperatūroje.
 9. Kai žuvis bus paruošta, atsargiai nuimkite foliją, kad nenusidegintumėte nuo garų.
 10. Skanūs, sultingi, švelnaus skonio riebios lašišos gabalėliai su daržovėmis, su kuriomis žuvis buvo kepta orkaitėje, dedami į lėkštę ir iš karto patiekiami. Prie daržovių galima patiekti bulvių košę arba virtus ryžius.
 11. Gero apetito! Gaminkite su meile!