Kas yra kultūrinis sviestas? Būtumėte nustebinti, kas jame yra!

Ar kada nors susimąstėte apie sviesto lazdelę, kurią naudojate daugeliui receptų? Kas daro jį aštrų? Kas daro jį tokiu kreminiu? Kas daro jį šviesiai geltoną? Ir kodėl tai kultūringa? Ar kultūringas sviestas yra dalykas?
Tiesą sakant, sviestas yra labai paprastas pieno produktas, tačiau iki šio įrašo mes niekada negirdėjome, ar kultūrinis sviestas. Tai sukėlė mums visų rūšių smalsumą, todėl ateikite kartu su mumis ir sužinokite, kas yra kultūrinis sviestas, kodėl jis auginamas ir kaip kas veikia jo galutinį skonį ir (galbūt) naudojimą.

kultūrinio sviesto
Turinys

Rodyti

Kas yra kultūrinis sviestas?

Kultūrinis sviestas yra sviesto rūšis, pagaminta iš pieno produktų, kurie jau šiek tiek fermentuoti. Tai gali būti bet koks grietinėlės ir sviesto pieno mišinys arba jogurtas. Tol, kol pieno riebaluose yra gyvos kultūros, jie pereis į sviestą.

Laktobacilų bakterijų nėra tiek daug, kiek rastumėte jogurte, bet tikrai daugiau nei įprastame svieste. Fermentacijos metu bakterijos pieno cukrų paverčia pieno rūgštimi, paverčia ją aštriu, o kai kuriems žmonėms tai labai patinka savo svieste. Sviestas, pagamintas iš pasterizuotos grietinėlės, vadinamas saldžiosios grietinėlės sviestu, ir apie tai dauguma žmonių galvoja, kai reikalaujama sviesto.

Priešingai populiariems įsitikinimams, sviestas nėra kultivuojamas, nes jis pateko į Harvardą, nors tai būtų puiki istorija.
Taip pat skaitykite: Ar karamelėje yra pieno produktų?

Kodėl sviestas auginamas?

Sviestą galima kultivuoti, nes grietinėlė jau kiek fermentuota. Gana įprasta naudoti fermentaciją kaip būdą išsaugoti pieno produktus, o tai žymiai pailgina jų galiojimo laiką.
Ans sviestas gali būti kultivuojamas tiesiog dėl skonio. Lygiai taip pat kai kurie pieno produktai gamina aromatintą sviestą – žolelių, prieskonių ar tiesiog sūdytą – kai kurie sviestui suteikia šiek tiek aštrumo.

Koks yra kultūrinio sviesto skonis?

Kultūrinio sviesto skonis panašus į įprastą sviestą, bet su aštriu grietinės skoniu. Kai kurių sviesto prekių ženklų versija gali būti švelni, o kai kurių – stipresnė versija.

Jei nesate tikri, ar norėtumėte išbandyti kažką panašaus, nesijaudinkite. Jei mėgstate bet kokią grietinę, jums tikrai patiks ir kultūrinis sviestas.

Saldus grietinėlės sviestas vs kultūrinis sviestas

Saldus sviestas gaminamas iš grietinėlės iš pasterizuoto pieno ir yra labiausiai paplitęs JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje randamas švelnaus kreminio skonio sviestas.
Kultūrinis sviestas paprastai gaminamas su šiek tiek fermentuota grietinėle arba iš pasterizuotos grietinėlės, tačiau į jį pridedama pieno rūgšties, kad susidarytų bakterijų kolonijos. Pastarasis kultūrinio sviesto gaminimo būdas yra pageidaujamas pramoninėje gamyboje, nes gamintojas gali kontroliuoti procesą, kad sviestas suteiktų vienodą skonį.
Toks sviestas yra sodresnio, sviestiškesnio ir pikantiško skonio. Kultūrinis sviestas yra paplitęs žemyninėje Europoje ir dažnai jį galite rasti kitose pasaulio vietose, parduodamos kaip europietiško stiliaus sviestas.
Abu sviesto tipai gali būti sūdyti arba nesūdyti, kiekvienas gali būti naudojamas gaminant maistą skirtingai. Nesūdytas dažniausiai naudojamas kepiniuose, o sūdytas sviestas dažniausiai naudojamas namuose gaminant maistą arba tepamas ant duonos.

Kam naudojate kultūrinį sviestą?

Kultūrinis sviestas gali būti naudojamas bet kokiam receptui, kuris paprastai reikalauja saldaus grietinėlės sviesto. Jis suteikia kepiniams ir saldumynams šiek tiek aštrumo ir praturtina pikantiškus receptus.

Daugelis žmonių pradėjo gaminti naminį kultūrinį sviestą, kad įgautų tokį turtingą skonį. Yra keletas receptų, kuriuose norite, kad sviesto skonis išsiskirtų, pavyzdžiui: sausainiai, pyragaičiai, blynai ir, jei manote, kad patiekalas reikalauja sviesto, ypač tas didelis kepsnio gabalas, kurį norite apkepti keptuvėje su rozmarino šakele. ir šiek tiek česnako.
Jei norite paruošti receptą, kurio sudedamoji dalis reikalauja sviesto, pabandykite vietoj jo naudoti kultūrinį sviestą ir pažiūrėkite, kaip jis pakeis jūsų patiekalą. Tačiau dažniausiai kultivuotas sviestas daro didžiausią skirtumą kepant, atsižvelgiant į tekstūrą ir skonį.
Vien todėl, kad tai kultūrinis sviestas, nereiškia, kad ingredientų kiekis keičiasi, visada naudokite recepte nurodytą kiekį.

Kas yra skaidrus sviestas?

Skaidrus sviestas yra tada, kai ištirpstate sviestą, kad išgaruotumėte jame esantį vandenį. Tada naudokite muslino audinį, kad atskirtumėte pieno kietąsias medžiagas nuo riebalų. Skaidrus sviestas kambario temperatūroje tampa kietas ir genda daug lėčiau nei kiti sviestai, net jei paliekate jį kambario temperatūroje.

skaidraus sviesto
Dažniausiai nuskaidrintas sviestas yra dedamas vietoj kitų aliejų kepant ar skrudinant maistą. Dėl aukštesnės rūkymo temperatūros skaidrus sviestas yra daug geresnis nei kiti sviestai, kai reikia kepti ir vis tiek suteikti norimą gerą sviestinį skonį.

Kas yra ghi?

Nors ghi ir skaidrus sviestas gali būti labai panašūs gaminant juos, jie skiriasi. Ghi gaminimas prasideda taip pat, kaip ir skaidrintas sviestas, tačiau išgaravus vandeniui ir susidarius pieno kietosioms dalelėms, jis dar šiek tiek pavirinamas, todėl pieno kietosios dalelės tampa šiek tiek rudos, suteikdamos ghee riešutų skonį. Pieno kietosios dalelės nėra atskirtos nuo riebalų ghi.

Ghi yra tradicinis Viduriniuose Rytuose ir Pietų Azijoje kaip pagrindinis kepimo riebalas. Jo galiojimo laikas toks pat kaip ir skaidrinto sviesto, ir aukšta rūkymo temperatūra.

Kadangi kultivuotame svieste paprastai yra didesnis sviesto riebalų procentas ir jis suteikia sviestiškesnį skonį viskam, prie ko jis prisiliečia. šiek tiek uogienės ant viršaus, šiek tiek skrebučio su sviestu ir česnaku arba ant tų blynų su klevų sirupu. Ir greičiausiai visi europiečiai jums rekomenduotų kultūrinį sviestą, o ne bet ką kitą.