Kas yra „Chai“ arbata? Privalumai ir kaip tai padaryti

Ar chai arbata jums naudinga?

Chai arbata buvo populiari daugelį metų, ji pateko į dideles kavines tiek karštos, tiek ledinės formos, tačiau ar chai arbata yra naudinga jums? Na, taip – dažniausiai – nors tai priklauso nuo to, kokią čai arbatą geriate.

Kaip ir daugumą maisto produktų, šiais laikais lengviausia rasti ne tokią sveiką čai arbatos versiją. Jūsų darbas yra stebėti etiketę ir žinoti, ko yra jūsų chia arbata. Tačiau tradiciniai čai arbatos ingredientai yra nuostabūs ir tol, kol atkreipsite dėmesį, galite turėti geriausią versiją – versiją, leidžiančią pasakyti „taip“ į klausimą „Ar čai arbata jums naudinga?“

Chai arba chai arbata gaminama naudojant įvairius prieskonių ir arbatos derinius, tačiau populiariausias mišinys prasideda nuo juodosios arbatos ir imbiero, kardamono, cinamono, pankolio, juodųjų pipirų ir gvazdikėlių mišinio.

Kaip jūs galite įsivaizduoti, kiekviena iš sudedamųjų dalių turi savo ypatingą naudą, o kartu ji gali būti dar galingesnė kūnui. Iš tikrųjų „chai“ nauda apima tai, kad gali padėti palaikyti virškinimą, mažinti cukraus kiekį kraujyje ir skatinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. (1)

Kas yra „Chai“ arbata?

Ar žinojai, kad čai iš tikrųjų yra arbatos žodis Indijoje? Tai reiškia, kad nurodydami tą arbatą galite ją tiesiog pavadinti čai, tačiau JAV ji paprastai vadinama čai arbata. Norint pridėti aiškumo, tai iš tikrųjų masala chai, kurį žinome kaip aštrią arbatą su pienu, kuri jaučiasi taip jaukiai. „Masala“ arba arbata su prieskoniais, kalbėdama apie Indijos virtuvę, nurodo prieskonių derinį.

Taigi, kur chai arbata ar masala arbata atsiranda paveikslėlyje? Indija užtruko šiek tiek daugiau laiko, kad pamatytų naudą, tačiau galiausiai ji užstrigo ir sukūrė tipišką Indijos puodelį – aštrų pieno arbatą, vadinamą masala chai. Iš ten čai arbata greitai tapo indėnų gyvenimo būdo dalimi.

Tradiciškai čai paruošimas būdavo daromas kaitinant ar virinant buivolų pieno ir vandens mišinį su biria juodąja arbata ir prieskoniais, suvyniotus į audinį, kad įtemptų. Chai prieskoniai sukuria šilumą kūne. Indijoje dažniausiai naudojamos imbiero šaknys, žaliasis kardamonas ir kardamono sėklos, cinamonas, žvaigždinis anyžius, dobilai ir pipirų kukurūzai. Kai kuriuose mišiniuose taip pat naudojamos pankolio sėklos, citrinžolė, saldymedžio šaknis ir muskatas. Apskritai jau seniai žinoma, kad šie prieskoniai turi svarbų naudingą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, detoksikuojančius, valančius ir naikinančius bakterijas.

Privalumai

1. Priešuždegiminis: sumažina skausmą, susijusį su artritu

Chai arbatoje yra keletas ingredientų, kurie gali padėti pašalinti skausmą, susijusį su artritu ir kitomis uždegimą sukeliančiomis ligomis, ypač gvazdikėliais, imbieru ir cinamonu. Tyrimai rodo, kad visa gvazdikėlė, susmulkinta gvazdikėlių ar gvazdikėlių aliejus gali padėti sumažinti uždegimą, taip pat cinamonas ir imbieras.

Anot Artrito fondo, imbieras turi panašių savybių, kaip ir gerai žinomas „go-to-ibuprofenas“. Šimtmečius Azijos medicinoje naudojamas imbieras slopina uždegimo molekules. Vadinamas specializuotas imbiero ekstraktas „Eurovita“ ištrauka 77 buvo nustatyta, kad reumatoidinio artrito uždegiminės reakcijos sumažina taip pat veiksmingai, kaip ir steroidai, kaip pažymėta 2012 m. in vitro tyrime. (1)

Tyrimai paskelbti Farmacijos biologija ištyrė tam tikrų aliejų, įskaitant gvazdikėlių, kalendrų sėklų ir juodųjų kmynų aliejų, priešuždegiminį poveikį. Albino žiurkės, šeriamos šiais šalto spaudimo aliejais, ir mokslininkai nustatė, kad šie aliejai, ypač gvazdikėlių aliejus, „gali sumažinti ūminį uždegimą“. (2)

Kalbant apie cinamoną, tyrimas paskelbtas Fitoterapijos tyrimai nustatė, kad vertinant žmogaus odos ląsteles, cinamono žievės eterinis aliejus žada kaip priešuždegiminis. Tačiau mokslininkai pažymėjo, kad „norint išsiaiškinti jo klinikinį veiksmingumą, reikalingi tolesni tyrimai“. (3)

2. Gydo pykinimą

Imbieras yra vienas iš chai ingredientų, todėl arbata yra puikus pasirinkimas įkyrus pilvo sutrikimas. Imbieras gali padėti sumažinti pykinimą ir vėmimą ir net atsikratyti nemalonių pojūčių dėl judesio ir chemoterapijos sukelto pykinimo.

Remiantis tyrimais, analizuotais 2005 m Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje, tradicinis liaudies vaistas nuo virškinimo trakto nusiskundimų gali net pašalinti pykinimą ir vėmimą, susijusį su vėžiu. Prieskonio šakniastiebyje imbieras turi bioaktyvių junginių, ypač gingerolio ir šogaolio. Šie junginiai turi priešuždegiminių savybių, kaip minėta anksčiau, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie patiria bet kokių skrandžio sutrikimų. (4)

3. Turi daug antioksidantų

Jei paklaustumėte bet kurio Japonijos ar Kinijos, kur širdies ligos yra daug mažesnės nei mūsų Vakarų šalių, apie pasirinktą gėrimą, tai greičiausiai bus arbata. Johnas Weisburgeris, mokslų daktaras ir vyresnysis mokslo darbuotojas Vėžio prevencijos institute, pažymi, kad arbatose yra daug antioksidantų, vadinamų polifenoliais.

Mes žinome, kad antioksidantų darbas yra išvalyti kūną laisvųjų radikalų, kurie gali pakenkti ląstelėms. Pasak WebMD ir dr. Weisburgerio, arbata turi daugiau polifenolių nei vaisiai ir daržovės. Nors aš nesiūlau jums palikti vaisių ir daržovių, į dieną įpylę puodelį ar du arbatos, galite pasiūlyti dar daugiau antioksidantų, kurie padėtų kovoti su laisvųjų radikalų daroma žala ir ligomis. (5)

4. Pagalba virškinimui

Jau seniai žinoma, kad daugelis prieskonių padeda virškinti, o juodieji pipirai yra vienas iš jų. Chai arbata yra vartojama po valgio būtent dėl ​​šios priežasties. Taigi, kaip juodieji pipirai padeda virškinti? Panašu, kad jis gali palaikyti kasą išskiriant virškinimo fermentus. Šis veiksmas padeda pagreitinti riebalų ir baltymų virškinimui reikalingą laiką. (6)

Tyrimai eksperimentavo su keliais skirtingais prieskonių mišiniais, kuriuose visuose buvo juodųjų pipirų ir kurie visi padėjo virškinti. Derindami tik reikiamus prieskonius, pavyzdžiui, chai arbatoje esančius prieskonius – ypač kardamoną, imbierą, pankolį, gvazdikėlį ir juoduosius pipirus, galite pasiūlyti žarnyną. (7)

5. Gali padėti sumažinti širdies ligų riziką

Cinamonas yra viskuo, pradedant graikišku maistu ir baigiant saldainiais, ir tai yra pagrindinis chai arbatos ingredientas, susijęs su sumažėjusia širdies ligų rizika. Tai gali padėti sergantiems cukriniu diabetu reguliuojant cukraus kiekį kraujyje, padedant stabilizuoti cholesterolį ir trigliceridus, o tyrimai parodė, kad cinamonas padeda sumažinti kraujospūdį.

Žinomas kaip amžinas atogrąžų medicinos medis, cinamone yra gyvybiškai svarbių aliejų ir kitų darinių, suteikiančių jam galimybę kovoti su diabetu ir vėžiu, taip pat širdies ir kraujagyslių ligomis. Net pranešta, kad tai taip pat padeda kovoti su Parkinsono ir Alzheimerio liga. (8, 9)

Ar chai arbata jums naudinga - daktaras Axas

Chai arbata prieš žaliąją arbatą

Nors paprastai kalbant, arbata gali būti lapų, stiebų ir prieskonių derinys, tačiau chai arbata skiriasi nuo žaliosios arbatos. Žalioji arbata naudinga dėl didelio flavonoidų, vadinamų katechinais, kiekio, o čai arbata gali pasigirti sveikatai naudingų polifenolių. Žalioji arbata gaminama iš neperdirbtų arbatos lapų, o čai paprastai gaminama iš fermentuotų ir oksiduotų juodosios arbatos lapų kartu su prieskoniais, imbieru, kardamonu, cinamonu, pankoliu, juodaisiais pipirais ir gvazdikėliais.

Kalbant apie kofeino kiekį čai arbatoje ir žaliojoje arbatoje, jose yra. Juodojoje arbatoje, kurios sudėtyje yra daugelio čai arbatos receptų, puodelyje yra iki 72 miligramų kofeino. Žalioji arbata turi apie 50 miligramų. Šių arbatų versijų galite rasti be kofeino, jei norite visiškai vengti kofeino, ypač jei nerimaujate dėl kofeino perdozavimo. (10)

Receptai

Čia yra daug čai arbatos receptų. Versiją, leidžiančią pasakyti „taip“, ar chai arbata jums naudinga, išbandykite mūsų „Chai“ arbatos receptą, kuriame derinami kokosų pieno, klevų sirupo, muskato riešuto, cinamono ir gvazdikėlių pranašumai.

Taip pat galite išbandyti šiuos sveikos čai arbatos receptus:

Rizika ir šalutinis poveikis

Chai arbatos gėrimas neturėtų būti problema, nebent turite alergijos dėl konkrečių ingredientų. Tačiau dauguma chia arbatos turi juodąją arbatą. Juodojoje arbatoje yra kofeino. Kofeinas yra stimuliatorius ir gali paveikti jūsų miegą ir nerimą. Aš taip pat įspėju visus nėščius ar žindančius kūdikius žinoti apie kofeino vartojimą. Čia galite pasimėgauti chia be juodosios arbatos ir vis tiek gauti jos teikiamą naudą.

Naudodamiesi visais šiais pranašumais, paprasčiausiai negalite suklysti, tačiau turite žinoti, ką gaunate, jei perkate tai kavinėje. Dauguma prideda visų rūšių dirbtinių saldiklių, cukraus ir daugybę nereikalingų ingredientų, kurie gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Taigi, kaip ir visi maisto produktai, vien todėl, kad jame sakoma, kad čai nereiškia, kad jis yra sveikas. Žinokite, kas joje yra, kol dar neturite, arba paprasčiausiai pasigaminkite patys ir mėgaukitės.

Paskutinės mintys

  • Ar chai arbata jums naudinga? Atsakymas yra teigiamas, jei jame nėra jokių nesveikų ingredientų, tokių kaip dirbtiniai saldikliai.
  • Tarp įprastų čai arbatos ingredientų yra juoda arbata, imbieras, kardamonas, cinamonas, pankolis, juodieji pipirai ir gvazdikėliai. Anyžai, dobilai ir pipirai taip pat naudojami keliuose receptuose.
  • Chai arbatos nauda apima jos priešuždegiminį poveikį, kuris gali padėti palengvinti artritą, užkirsti kelią pykinimui ir jį gydyti, padėti virškinti ir sumažinti širdies ligų riziką. Kita priežastis, dėl kurios galite pasakyti „taip“, yra tai, kad čai arbata yra naudinga jums, yra jos didelis antioksidacinis krūvis.
  • Jei nerimaujate dėl per didelio kofeino vartojimo, saugokitės. Chai tikrai turi kofeino, nors galima gaminti arba pirkti be kofeino versijas.