Kaip sūdyti vaivorykštinius upėtakius namuose

Raudoną žuvį galima ir reikia sūdyti namuose. Šiandien norėčiau pasidalyti sėkmingu ir labai paprastu vaivorykštinių upėtakių sūdymo receptu. Žuvį galite sūdyti dviem filė arba prieš sūdymą supjaustyti plonais griežinėliais. Man labiau patinka pastarasis variantas, nes sūdytą žuvį galima patiekti iš karto. Sūdymui reikia mažiausiai produktų: vaivorykštinio upėtakio ir druskos. Upėtakis labai skanus, švelnus ir sūrus. Druskos kiekį galite reguliuoti patys. Žuvį galima laikyti šaldytuve 5 dienas.

Sudedamosios dalys

Norint namuose paruošti lengvai sūdytą upėtakį, reikės:

  • vaivorykštinis upėtakis – 1,2 kg;
  • druskos – 3-4 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

  1. Jei vaivorykštinis upėtakis nėra išdarinėtas, jį reikia išdarinėti, išimant visą vidų, tada kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu ir nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Paruoškite sūdymo padėklus arba indus žuvims.
  2. Nupjaukite upėtakio galvą ir uodegą, o apatinius pelekus nukirpkite virtuvinėmis žirklėmis. Perpjaukite žuvį išilgai stuburo išilgai ir išimkite stuburą. Galvą, stuburą, uodegą ir pelekus galima užšaldyti ir naudoti žuvies sriubai. Perpjovę žuvį į 2 filė, atsargiai išimkite likusius smulkius kaulus. Aštriu peiliu supjaustykite upėtakio filė plonais griežinėliais, nulupkite odą ir nupjaukite plonus filė gabalėlius (tokiu būdu upėtakio griežinėliai jau bus nulupti nuo odos). Tą patį padarykite ir su antrąja filė. Jei randate daugiau kaulų, geriau juos nedelsiant pašalinti.
  3. Sūdymui naudojau du plastikinius indus. Indų dugną pabarstykite druska. Tada sudėkite vieną sluoksnį filė ir pasūdykite. Taip sudėkite visas žuvis pakaitomis su druska. Viršutinį žuvies sluoksnį pasūdykite. Švelniai prispauskite pripildytų talpyklų turinį delnu. Tada formas uždenkite maistine plėvele arba dangčiu ir palikite šaldytuve 5 valandoms.
  4. Po penkių valandų galėsite turėti gardų, labai minkštą, lengvai sūdytą vaivorykštinį upėtakį. Tokia žuvis puikiai tinka sumuštiniams, salotoms ir užkandžiams. Vieną indą palikau šaldytuve, o kitą įdėjau į šaldiklį. Prireikus ją tiesiog atšaldysiu ir turėsiu namuose keptos, šiek tiek sūdytos raudonos žuvies.
  5. Gero apetito!