Karamelinis padažas VS karamelės sirupas – 4 pagrindiniai skirtumai ir kaip juos pasigaminti

Galbūt žinote jausmą, kai prašote baristos į kavą įpilti „karamelės sirupo, padažo ar bet ko kito“. Jei nedirbate maisto ar gėrimų srityje, gali atrodyti, kad tai yra tas pats dalykas.

Manau, kad yra daugybė meniu, kuriuose vietoj padažo ar kitaip yra karamelės sirupas, ir dauguma klientų to nepastebės.

Bet kadangi esate čia, tikrai supratote, kad tarp karamelės sirupo ir karamelės padažo yra bent vienas skirtumas.

Karamelinis padažas prieš karamelės sirupą (1)

Turinys

Rodyti

Karamelinis padažas prieš karamelės sirupą

Pagrindinis skirtumas tarp karamelės padažo ir karamelės sirupo yra tas, kad karamelės sirupas gaminamas iš dviejų ingredientų – rudojo cukraus ir vandens. Priešingai, karamelės padažui reikia riebios medžiagos, tokios kaip riebi grietinėlė, sviestas ar pienas.

Yra dar keletas skirtumų, kurie atsiranda dėl skirtingų karamelės sirupo ir karamelės padažo ingredientų. Mes juos aptarsime vėliau straipsnyje.

Kas yra karamelinis padažas?

Karamelinis padažas yra karamelizuoto cukraus mišinys su plakta grietinėle, sviestu ar pienu.

Galite šiek tiek pažaisti su riebalais, kurių norite karameliniame padaže, taip pat galite pridėti kitų ingredientų, pavyzdžiui, vanilės ar druskos, jei norite sūrios karamelės.

karamelinis padažas

Kas yra karamelės sirupas?

Karamelinis sirupas yra karamelizuotas cukrus su papildomu vandeniu ir virinamas kartu, kol gaunama medaus konsistencija.

Gamindami karamelės sirupą turėtumėte būti atsargūs su norimos konsistencijos, nes karštas jis bus plonesnis. Kai jis atvės, jis taps storesnis.

Taip pat skaitykite: Butterscotch VS Toffee

4 skirtumai tarp karamelės sirupo ir padažo

– Be pieno. Karamelės sirupe nėra pieno, nes jis gaminamas iš vandens ir rudojo cukraus. Tuo tarpu karamelės padažo nepagausite nepridėję pieno produkto.

-Skonis. Karamelinis padažas yra geresnio ir sodresnio skonio, nes norint jį pagaminti, reikia pridėti šiek tiek pieno riebalų. Be to, gamindami karamelinį padažą, jei norite, galite pridėti vanilės skonio.

Karamelės sirupas bus saldus, bet dažnai per saldus, nes neturi jokio kito skonio, papildančio tą saldumą. Abu yra geri, bet skirtingais kiekiais ir dėl skirtingų priežasčių.

– Naudojimas. Karamelės sirupas dažniausiai naudojamas tokiems gėrimams kaip kava, kokteiliai ar kiti saldūs gėrimai. Karamelinį sirupą rinkitės, o ne karamelinį padažą, kai norisi tik šiek tiek papildomo maisto ar gėrimų papuošimo, kurį suvalgysite iš karto užpylę sirupo.

Karamelinis padažas dažniau naudojamas kepiniuose arba maišomas su žemės riešutų sviestu, šokoladu arba kremas. Karamelinį padažą turėtumėte rinktis kiekvieną kartą, kai reikia tirštesnės tekstūros, kuri gali išsilaikyti ilgai neprarasdama formos.

– Tekstūra. Karamelinis padažas turėtų būti daug tirštesnis nei karamelinis sirupas, ypač atvėsus. Sirupą galite gaminti tiek skysto, kiek norite, įpylę daugiau vandens. Tai tikrai priklauso nuo to, kam jums to reikia.

Kalbant apie karamelės padažą, čia galite būti kūrybiškesni, nes turite daugiau ingredientų, su kuriais galite žaisti.

Galite rinktis iš įvairių rūšių sviesto ar grietinėlės. Be to, galite keisti naudojamą kiekį priklausomai nuo to, ką planuojate daryti su padažu.

Taip pat skaitykite: Ar klevų sirupą reikia laikyti šaldytuve?

Kaip pasigaminti karamelės sirupą

Gamindami karamelės sirupą, jūs have užvirinti 1:1 vandens ir rudojo cukraus, kol pradės burbuliuoti, ir mišinys įgis tamsesnės rudos spalvos. Visą šį laiką turite nuolat maišyti, kad jis nepriliptų prie keptuvės dugno.

Tada po truputį pilkite daugiau vandens, kol gausite norimą konsistenciją. Turėčiau būti šiek tiek plonesnis nei jūs norite, nes atvėsus jis taps storesnis.

Dabar galite įdėti į stiklainį ar butelį, o kai jis visiškai atvės, galite laikyti jį šaldytuve.

Kaip pasigaminti karamelinį padažą

Gaminant karamelinį padažą, reikia puode užvirti vandenį su ruduoju cukrumi ir paruošti kitą keptuvę grietinėlės pašildymui.

Kai cukraus ir vandens mišinys pradeda burbuliuoti, užuot pilus daugiau vandens, kaip sirupo atveju, reikia įpilti grietinėlės ir maišyti, kol grietinėlė visiškai susimaišys.

Virkite dar kelias sekundes, tada nuimkite ugnį.

Kai jis šiek tiek atvės (ne visiškai atvės), galite pridėti sviesto ir vėl maišyti, kol jis taip pat visiškai susimaišys. Šiame žingsnyje pasirinktinai galite įdėti žiupsnelį druskos, jei norite sūdytos karamelės, arba galite pridėti vanilės, jei norite vanilės skonio karamelės.

Kitas žingsnis – leiskite jam visiškai atvėsti ir tada naudokite desertui. Karamelinį padažą galima laikyti šaldytuve sandariame inde apie savaitę.

Išvada

Taigi, nors atrodo, kad karamelės sirupas ir karamelinis padažas yra tas pats dalykas, tai negali būti toliau nuo tiesos.

Kai kuriais atvejais galite naudoti vieną, o ne kitą, tačiau tai žymiai pakeis jūsų maisto, gėrimo ar deserto skonį ir tekstūrą.

Rekomenduoju priklijuoti prie to, kurį turėtumėte naudoti savo konkrečiu atveju, o ne jas keisti. Nes taip galite būti tikri, kad iš jo išgausite geriausią skonį ir tekstūrą.