Kaip kepti riebią žuvį keptuvėje

Norėčiau papasakoti, kaip keptuvėje iškepti riebią lašišą, kad žuvis būtų labai skani ir patraukli. Jį paruošti greitai ir lengvai, tačiau svarbiausia žinoti šiek tiek niuansų. Norėdamas pašalinti žuvies kvapą, prieš kepdamas ją apšlakstau citrinos sultimis ir pagardinu prieskoniais. Sidabrinio karpio gabalėlius apvolioju miltuose ir kepu augaliniame aliejuje, žuvis įgauna gražią auksinę spalvą su rūdžių plutele. Paprasta, skanu ir patrauklu! Išbandykite!

Sudedamosios dalys

Lašišai kepti keptuvėje reikės:

 • riebi lašiša – 1 kg;
 • citrina – 0,5 vnt;
 • druskos, žuvies prieskonių – pagal skonį;
 • miltų – 4-5 šaukštai;
 • kepimo aliejus.

Maisto gaminimo procesas

 1. Nuplaukite riebiagalvį, nuvalykite jo žvynus, nupjaukite pelekus ir išimkite vidurius.
 2. Nupjaukite galvą (mes jos nekepsime, galvą galima panaudoti skaniai žuvies sriubai arba kremui gaminti). Riebią lašišą supjaustykite porcijomis ir sudėkite į dubenį.
 3. Riebalų pilies gabalėlius apšlakstykite citrinos sultimis, pabarstykite žuvies prieskoniais, druska ir palikite 10-15 minučių.
 4. Praėjus šiam laikui žuvį apvoliokite miltuose.
 5. Keptuvėje gerai įkaitinkite augalinį aliejų, tada sudėkite žuvies gabalėlius.
 6. Kiekvieną lašišos gabalėlį kepkite po 4-5 minutes iš kiekvienos pusės (kol taps auksinės spalvos). Karštis turi būti ne per didelis, kitaip žuvis viduje liks žalia. Žuvį kepkite ant vidutinės ugnies, kol taps auksinės spalvos.
 7. Taip keptuvėje galima iškepti riebią lašišą. Žuvis gaunasi labai skani, su gardžia auksine plutele. Jį galima patiekti tiek šiltą, tiek atšaldytą. Mano šeima mėgsta šią žuvį su bulvių koše ir šviežiomis daržovėmis.
 8. Gero apetito!