Kada yra pasiflorų sezonas? Ir bendrų klaidų, kurių reikia vengti

Pasiflorų sezonas daugeliui žmonių atrodo paslaptis, ypač todėl, kad tai atogrąžų vaisius, kurį galima įsigyti ištisus metus.

Bet kada pasifloros vaisiai būna sezono metu, todėl žinote, kada pasimėgausite geriausiais, sultingiausiais vaisiais?

Yra daug vaisių, kuriuos galima rasti ištisus metus, pavyzdžiui, vynuogių, obuolių, kriaušių ir pan. Tačiau visi žinome, kad jie yra geriausi sezono metu, ypač jei jie auginami vietoje.

Šiame vadove bus tiksliai tai pasakyta ir aptariamos kai kurios dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių reikia vengti perkant pasifloros vaisius.

pasiflorų sezonas (2)

Turinys

Rodyti

Taigi kada pasiflorų vaisiai būna sezono metu?

Pasiflorų sezonas yra nuo nuo vasaros vidurio iki žiemos vidurio. Tai gali atrodyti kaip labai plati riba, tačiau tam yra priežastis.

Pasifloros vaisiai yra atogrąžų vaisiai, auginami atogrąžų ir vidutinio klimato zonose, taip pat visada eksportuojami. Tai reiškia, kad jį galima įsigyti parduotuvėse beveik ištisus metus.

Yra dvi pagrindinės pasiflorų rūšys.

Pirmoji – violetinė veislė, o vaisiai subręsta ir būna paruošti derliui per 60–80 dienų. Tai yra tie, kurie yra prieinami prasidėjus vasarai.

Vieni subręs greičiau, kiti lėčiau ir taip gausite tikrai didelę prieinamumo ribą.

Tada yra geltona veislė, kuri labiausiai paplitusi Amerikoje ir Havajuose. Šie vaisiai subręsta ilgiau nei violetiniai, o jų sezonas tęsiasi nuo vasaros pabaigos iki žiemos.

Visa tai pasakius, prekybos keliai nutiesti ir pasiflorų auginimo vieta daro juos labai plačiai prieinamu vaisiumi, ypač vietovėse, esančiose šalia auginimo regionų.

Taip pat skaitykite: Ar pasifloros vaisiai ir pasifloros gėlė yra vienodi?

Kaip sužinoti, ar pasifloros vaisiai prinokę

Pasifloros vaisius nėra lengviausia suprasti, jei nesate susipažinę su tuo, kaip jis atrodo prinokęs ir neprinokęs.

Čia pateiksiu keletą dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias žmonės daro rinkdamiesi, kokius vaisius parsinešti namo, ir kaip tų klaidų išvengti.

Klaida: skinti tik gražiai atrodančius vaisius

Kai pasifloros vaisiai yra parduotuvėse, jie iš tikrųjų dar nėra subrendę (dažniausiai). Neprinokusių pasiflorų vaisiai turi labai lygią ir kartais blizgančią išorinę odelę.

Šiuo požiūriu jie atrodo gražiausiai. Jei sprendžiame pagal standartus, kuriuos paprastai naudojame tokiems įprastiems vaisiams kaip obuoliai, kriaušės, bananai, vynuogės ir pan., ieškotume glotnių vaisių.

pasiflorų sezonas (1)

Tačiau pasifloros vaisiai iš tikrųjų yra prinokę ir saldūs, kai yra šiek tiek susiraukšlėję ir neryškūs. Taip, jei jis atrodo šiek tiek gumbuotas ir susiraukšlėjęs, tai kaip tik.

Jis taip pat bus šiek tiek sunkesnis, nei galėtumėte tikėtis tokio dydžio vaisiui. Taip yra todėl, kad dauguma vaisių iš tikrųjų yra sultys ir sultingas minkštimas, o drėgmė visada sveria daugiau.

Jūs galite visiškai nusipirkti minkštų vaisių. Bet jūs turite jį subrandinti namuose.

Violetinė ir geltona pasifloros vaisius

Violetinės ir geltonos pasifloros vaisiai šiek tiek skiriasi, tačiau jie turi bendrą gijimą: nei vienas, nei kitas nėra gerai, kai ant jų vis dar yra šiek tiek žalios spalvos.

Galite pastebėti, kad kai kurie yra purpuriškai geltoni arba turi raudonų dėmių, pavyzdžiui, mango.

Taip pat galite pastebėti, kad kai vaisius sunoks, kai kuriose vietose spalva (raudona, violetinė, geltona) taps greičiau, o vaisiui prinokus, šios aros savo ruožtu taps šiek tiek raukšlėtos.

Klaida: vaisių neišbandę uostydami

Kita klaida, kuri dažnai pasitaiko perkant daugumą vaisių, yra jų neišbandymas. Nereikia trinti nosies į vaisius, bet pritraukę jį arčiau turėtumėte aptikti neaiškų vaisių kvapą.

Tai pasakytina apie pasifloros vaisius (ir daugelį kitų) ir dažniausiai kvapniausi bus kvapniausi.

Taigi, prieš nuspręsdami, kokio norite, visada šiek tiek pauostykite pasifloros vaisius, tačiau nepamirškite kitų. Nelieskite jo prie veido ar nosies, nes nenorėtumėte, kad tai darytų kiti.

Klaida: Vaisiai nesubręsta 3-5 dienas

Išsirinkę vaisius ir parsinešę juos namo, greičiausiai turėsite juos subrandinti. Ne visi taip daro, o vietoj to iškart deda į šaldytuvą.


pasiflorų sezonas (3)

Neprinokęs pasifloros vaisius. Atkreipkite dėmesį, kad trūksta įdubimų, raukšlių ir žalio atspalvio, kurį turi visas vaisius.

Brandinti pasifloros vaisius būtina, nes, kaip ir bananai ir avokadai, jie būna „žalia“ būsena ir prieš valgant turi būti palikti ramybėje.

Kiek laiko prinoksta pasifloros vaisius, priklauso nuo kiekvieno vaisiaus konkrečiai. Paprastai jie užtrunka keletą dienų, bet ne ilgiau kaip 5. Kartais tai gali būti per naktį, ypač jei jie laikomi šalia bananų, kurie garsėja kitų vaisių nokinimu.

Pastebėsite, kad vaisiai prinokę, kai:

  • spalva dažniausiai vienoda
  • ant vaisių yra mažų įdubimų ir lengvų raukšlių
  • jei švelniai suspausite, tai duos, bet ne iki galo (kaip avokadas)

Kiekvienas žmogus mėgsta savo pasifloros vaisius šiek tiek kitaip, todėl jums gali patikti jūsų pasifloros vaisiai, kai jie bus mažiau prinokę, nei minėjau čia. Būtinai patikrinkite skirtingų brandos lygių partiją ir sužinokite, kuri jums tinkamiausia.

Taip pat skaitykite: Pasiflorų pakaitalai

Kaip sužinoti, ar pasifloros vaisius išjungtas

Dabar taip pat galite leisti jiems per daug sunokti, tada pastebėsite, kad raukšlės tampa ryškesnės, o įdubimai tampa gilesni.

Tokiu atveju vaisiai taps purūs ir bus labai minkštos tekstūros.

Ekstremaliais atvejais pasifloros vaisius kai kuriose vietose net pakeičia spalvą arba atsiranda juodų dėmių.

Tai yra dehidratacijos ir fermentacijos pradžios požymis, todėl norėsite jį išmesti.

Pasiflorų vaisių laikymas

Laikydami pasifloros vaisius ilgesnį laiką, norėsite žinoti, kaip juos laikyti.

Po nokinimo šie vaisiai gali būti laikomi (neatidaryti!) iki 2 savaičių šaldytuve, tačiau galbūt norėsite jį patikrinti po pirmosios savaitės.

pasiflorų sezonas

Klaida: neprinokusių vaisių nelaikymas šaldytuve

Laikydami vaisius daugelis žmonių elgiasi taip, kaip elgiasi su įprasčiausiais vaisiais – obuoliais, bananais, vynuogėmis, apelsinais, ananasais ir kt. – laikomi ant prekystalio.

Ten, kur dauguma vaisių yra stabilūs, prinokę pasifloros vaisiai – ne. Tai čia pat su avokadu ir kriaušėmis, o tai reiškia, kad jei jis prinokęs, turite mažą langelį, kuriame galite jį valgyti (apie 24 valandas).

Taigi, kai pasifloros vaisiai prinoksta, būtinai įdėkite juos į šaldytuvą. tai ne tik sulėtins gedimo procesą, bet ir atvės. Kaip visi žinome, saldūs skoniai geriausiai tinka šaltai.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pasifloros vaisius galite laikyti šaldiklyje. Jums reikės prinokusių, sultingų pasiflorų vaisių ir maišelio, kurį galima laikyti šaldiklyje.

Į maišelį dėkite tik sėklas/vidų ir pašalinkite kuo daugiau oro. Paguldykite jį plokščiai ir stenkitės kiek įmanoma išlyginti, kad lengviau užšaltų ir atitirptų.

Žinokite, kad po atšildymo tekstūra bus puri, bet vis tiek ji nebuvo labai tvirta.

Šaldiklyje galite laikyti iki 12 mėnesių ir net ilgiau, nors rekomenduoju sunaudoti per trumpą laiką.

Puikus būdas panaudoti pasifloros vaisius yra užpilti Pavlova, ledais ar galbūt rytiniais blynais.

Paskutinės mintys

Pasifloros vaisiai yra tikrai skanūs vaisiai, kuriuos visada malonu turėti po ranka. Laimei, tai yra tokie vaisiai, kurių beveik visada yra parduotuvėje, o pusmetį turint sezoną, gaunami tikrai skanūs vaisiai.

Jį galite rasti turguje, kai ne sezonas, jis vis tiek skanus, bet ne toks, kaip sezono metu.