Kada prinoksta žvaigždžių vaisiai? Štai kaip išsirinkti tinkamiausią

Kai rasite egzotišką vaisių, galite susimąstyti, ar tai geriausias vaisius, ar kaip pasakyti, kada jis prinokęs. Galų gale, tai naujas ir įdomus vaisius, ir jūs dabar galbūt daug apie jį žinote.

Tai taip pat taikoma žvaigždžių vaisiams. Žvaigždžių vaisių ne tik sunku rasti, jei negyvenate atogrąžų vietovėje, bet ir šiek tiek sudėtinga pasakyti, kada jis prinokęs, jei nesate su juo susipažinę.

Štai ką mes šiandien aptarsime: kada prinoksta žvaigždžių vaisiai ir kaip galite pasakyti. Taigi visada galite pasiimti prinokusių ir geriausių žvaigždžių vaisių.

prinokę žvaigždžių vaisiai

Turinys

Rodyti

Kada prinoksta žvaigždžių vaisiai?

Žvaigždės vaisiai (taip pat žinomi kaip karambola) yra prinokę, kai vaisiaus išorė yra gyvybinga, blizga geltona ir vaškinės tekstūros. Galite pastebėti, kad žvaigždės kraštai šiek tiek paruduoja, ir tai yra geras ženklas.

Ši unikali penkiabriaunė forma atrodo sodriai žaliai. Subrendęs įgauna gražų geltoną atspalvį, bet tam reikia laiko.

Skersai perpjauta žvaigždžių vaisiaus griežinėlis atrodo kaip graži penkiakampė žvaigždė, o jei jis subrendęs, minkštimas yra gelsvai baltos spalvos.

Prinokimo laipsnį turite žinoti žiūrėdami į vaisius arba juos liesdami, kad galėtumėte pasirinkti tinkamus vaisius, kai juos perkate iš parduotuvės arba skinate nuo medžių. Prinokimo laipsnis priklauso nuo vaisių spalvos, skonio ir tekstūros.

Žvaigždės vaisiai turi skirtingus brandumo laipsnius. Ir skirtingi žmonės gali mėgautis skirtingu vaisiaus sunokimu. Arba tam pačiam žmogui gali patikti skirtingi brandinimo etapai skirtingu savaitės ar mėnesio laiku.

Taip pat skaitykite: Svarainių pakaitalas

Skirtingi žvaigždžių vaisių brandinimo etapai

Pirmajame žvaigždžių vaisių sunokimo etape jis gali neatrodyti visai geltonai. Tai yra tada, kai vaisiai subręsta ir tik pradeda bręsti.

Šiame etape vaisiai yra traškūs, aštrūs ir sultingi. Skonis kažkur tarp saldaus ir šviesiai rūgštaus. Minkštimas yra baltas, o odelė ryškiai žalia.

Antrąjį jo brandinimo etapą galima gauti palikus ant prekystalio porai dienų. Dėl to oda iš žalios pasidarys išblukusi geltona, o jos briaunų kraštai taps rudi.

Apverskite jį kas 12 valandų, kad jis tolygiai sunoktų ir nesusmuktų nuo savo svorio. Gerai valgyti tol, kol jo odelė ryškiai geltona, o vaisius dar sunku liesti.

Trečiasis sunokimo etapas gali būti, kai vaisiai pernokę. Šiame etape žvaigždžių vaisiai gali visiškai pageltonuoti, turėti raukšlėtą odelę ir minkštą tekstūrą. Kraštai gali būti susitraukę.

Kai subrendę antrojo etapo vaisiai, galite jį laikyti šaldytuve maždaug savaitę arba iki 3 dienų ant prekystalio arba plastikiniame maišelyje. Prieš valgydami tinkamai nuplaukite ir nuvalykite.


prinokę žvaigždės vaisiai (1)

kairėje – nepakankamai prinokę žvaigždiniai vaisiai, geriausia nuimti
teisingai – prinokę žvaigždžių vaisiai, juos gausite nokindami ant prekystalio

Prinokusių žvaigždžių vaisių derliaus nuėmimas

Jei turite namų sodą su keletu karambolų, vedančių žvaigždžių vaisius, jums gali kilti klausimas, kada tinkamas laikas skinti žvaigždinius vaisius?

Na, o jums pasisekė, kad turite augalinių subrandintų žvaigždžių vaisių, pasižyminčių sodriu skoniu, tekstūra ir itin gaiviu skoniu. Vaisius norėtumėte skinti optimaliai prinokusius. Idealus derliaus nuėmimo laikas yra nuo rudens iki žiemos, atogrąžų vietovėse.

Tačiau kai vaisiai bus visiškai subrendę, jie nukris ant žemės. Tai gali sugadinti vaisius ir po to juos bus sunku laikyti ilgą laiką.

Taigi, supratus, kad vaisiai sunoksta, geriausias būdas juos nuskinti yra nurinkti vaisius su rankomis. Reguliariai tikrindami bręstančius vaisius galite aiškiai suprasti, kada juos reikėtų skinti.

Prinokę vaisiai įgautų geltoną spalvą, išskyrus kraštus ir galiukus, kur jie vis dar būtų šiek tiek žali. Subrendę vaisiai su vašku atrodys nuostabiai.

Jei jie pradeda šiek tiek ruduoti link kraštų, jie vis tiek gali būti gerai, bet pradeda pernokti.

Kaip laikyti prinokusius žvaigždžių vaisius

Visiškai sunokusį vaisius reikės šiek tiek patraukti, kad atsiskirtų nuo medžio. Jei vaisius skinsite ryte, žemesnė aplinkos temperatūra padės išlaikyti žvaigždžių vaisius.

Žvaigždžių vaisių derlius nuimamas nuo vasaros vidurio iki vėlyvo rudens. Taigi, nuo vasaros vidurio stebėkite, ar vaisiai prinoksta. Aiškus ženklas, kad vaisiai yra prinokę, yra tada, kai vaisiai pradeda visiškai geltonuoti, o odelė tampa blizgi, vaškinė.

Galite šiek tiek patempti vaisius ir jis išslys iš medžio į ranką. Tada žinote, kad jis visiškai subrendęs ir turi būti nuimtas, kol jie pradeda kristi ant žemės.

Geriausias metas skinti vaisius nuo medžių, kai vaisiai dar labiau žali nei geltoni. Jei vaisius skinsite tokio sunokimo, juos galima laikyti saugykloje ir naudoti ilgesnį laiką.

Tačiau visiškai prinokusius vaisius geriau naudoti iš karto, o ne laikyti.

Puikus vitamino C šaltinis ir tik 30 kalorijų viename vaisiuje, turinčiame daug skaidulų. Žvaigždžių vaisiai yra puikus pasirinkimas diabetikams ir tiems, kurie nori numesti svorio. Šiuose vaisiuose taip pat gausu flavonoidų ir antioksidantų.

prinokę žvaigždžių vaisiai

Prinokusių žvaigždžių vaisių pirkimas

Prinokę žvaigždžių vaisiai atrodo ryškiai geltoni su šviesiai žalios spalvos atspalviu. Jie taip pat gali turėti tamsiai rudus kraštus. Minkštimas vis dar šiek tiek tvirtas ir stiprus liesti.

Šiuos vaisius reikėtų pirkti dar šiek tiek žalius ir palaukti, kol sunoks. Kai jie pernoksta, žvaigždžių vaisiai pradeda matytis mažytėmis rudomis dėmėmis. Šie vaisiai yra puikaus skonio, kai valgomi žali ir švieži, tačiau juos taip pat galima spausti sultimis arba virti.

Taip pat skaitykite: Geriausi kivi pakaitalai

Paskutinės mintys

Žvaigždžių vaisiai yra nuostabūs tiek išvaizda, tiek skoniu. Juose gausu vaisių savybių – nuo ​​daug skaidulų iki mažo kaloringumo, vitamino C ir antioksidantų.

Tačiau norint, kad šie vaisiai būtų ilgesni, svarbu tinkamai nuimti derlių. Žinojimas, kada vaisiai prinokę ir paruošti skinti bei valgyti, yra raktas į slaptus šio vaisiaus stebuklus.

Taigi, grįžtame prie pradinio klausimo: kada prinoksta žvaigždžių vaisiai? Norėdami atsakyti į šį klausimą, galime pasakyti, kad vaisius žvaigždė yra prinokęs, kai jis atrodo labiau geltonas nei žalias, o jo odelės atrodo geltonos ir sultingos.

Visas vaisius turi nuostabią vaškinę išvaizdą, kurią taip vilioja liesti, jausti ir valgyti. Visiškai prinokę vaisiai gali atrodyti tik geltoni, be jokios spalvos pėdsakų. Tačiau kai kurių vaisiuose šen bei ten yra šiek tiek žalios spalvos, tačiau jie yra vienodai prinokę.