Kada persimonas sunoksta? Ar galima valgyti neprinokusį?

Dėl savo egzotiškumo ir tai, kad jis nėra populiariausias vaisius, gana sunku žinoti, kada persimonai prinokę.

Taigi, jei nusipirkote persimonų, verta savęs paklausti, ar jie prinokę, ar neprinokę ir ką su jais daryti.

Kai pirmą kartą nusipirkau kelis persimonus, buvau sutrikęs, nes jie atrodė kaip oranžinis pomidoras, todėl man atrodė, kad jie nėra visiškai prinokę.

Šiame straipsnyje paaiškinsiu, kaip sužinoti, kada persimonai prinokę, ir ką daryti su neprinokusiu persimonu, nes gali atsitikti ir ne visai prinokęs persimonas.

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kalbėsime apie Fuyu persimoną, kuris yra pats populiariausias, kurį tikriausiai galite įsigyti parduotuvėje. Hachiya persimonas yra daug minkštesnis ir prinokęs turi rausvesnę spalvą. Dėl savo minkštumo jis nėra toks populiarus kaip vaisius, nes jį valgyti gana nemalonu.

prinokęs persimonas

Turinys

Rodyti

Kada sunoksta persimonas?

Prinokęs persimonas bus stipriai oranžinės spalvos ir minkštos tekstūros, bet ne per minkštas, beveik kaip geras pomidoras ar slyva.

Prinokusio persimono skonis yra tarsi mango ir persiko mišinys su šiek tiek žemiško skonio, kuris kai kuriems žmonėms gali būti atgrasus.

Tačiau paprastai tai yra malonaus skonio vaisius, turintis puikią tekstūrą, jei valgomas visiškai subrendęs.

Spalva ir tekstūra yra pagrindiniai požymiai, kad vaisiai yra visiškai prinokę. Deja, vaisiai neturi stipraus kvapo, kol jų nenupjaunate, todėl renkantis prinokusį persimoną tuo nesitikėsite.

Jei mėgstate persimonų skonį, jis gali būti puikus mango pakaitalas, ypač patogumas. Persimonai yra lengvai valgomas vaisius, nes galite valgyti su odele ir sėklomis, o ne mangą, kurį lupti gali būti nemalonu.

Taip pat skaitykite: Kada sunoksta agrastai?

Ar galima valgyti neprinokusį persimoną?

Neprinokusius persimonus galima valgyti nedarant neigiamo poveikio sveikatai, tačiau jis bus visai ne malonus, nes bus rūgštaus skonio arba bent jau nesaldus ir dėl savo sutraukiamumo gali džiūti burnoje. kuris išnyksta tik jiems visiškai subrendus.

Taigi nerekomenduojama valgyti neprinokusių persimonų, jei tikitės skanių vaisių.

Nuskynus persimonai sunoksta toliau, tad perkant ne iki galo sunokusią, nėra didelė problema.

Įsitikinkite, kad įdėjote juos į popierinį maišelį ir vaisių dubenį, jei norite valgyti artimiausiomis dienomis. Laikydami juos šalia bananų, avokadų, obuolių ar kitų etileną išskiriančių vaisių, paspartinsite nokimo procesą.

Jei planuojate juos valgyti praėjus daugiau nei 4-5 dienoms, geriau įdėkite juos į šaldytuvą ir išimkite tik vieną ar dvi dienas prieš valgydami. Šaldydami juos nedėkite šalia kitų maisto produktų ar vaisių, nes tai gali pakeisti laiką, kurį jie gali laikyti šaldytuve.

Persimoną taip pat galima užšaldytiir tokiu būdu jų skonis išliks iki šešių mėnesių.

Persimonų naudojimas

Persimonai gali būti naudojami įvairiai, jūs neturite apsiriboti vien valgymu kaip žalią vaisių.

Štai keletas dažniausiai naudojamų prinokusių persimonų:

– Salotos. Persimonai puikiai tinka ne tik vaisių salotoms, bet ir įprastoms salotoms, ypač su kepta anties krūtinėlė ar jautiena.

-Šerbetas arba ledai. Jei norite skanaus deserto be pieno, galite paragauti persimonų šerbeto, o jei neturite problemų su pienu, galite pasimėgauti skaniais ledais, kad atvėsintumėte šiltomis vasaros dienomis.

persimonų ledai

-Vaisių kokteilio. Tai visada puikus pasirinkimas, ypač todėl, kad galite būti kūrybingi ir sumaišyti mėgstamus vaisius su trupučiu prieskonių. Pavyzdžiui, persimoną galite sumaišyti su bananais ir mangais ar ananasais, taip pat pridėti šiek tiek cinamono ar kitų mėgstamų prieskonių.

– Persimonų duona. Persimoną galima nesunkiai naudoti kepant, vienas iš populiariausių naudojimo būdų yra persimonų duona, kuri yra alternatyva bananų duonai, jei norite išbandyti naujus dalykus.

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti neprinokusias kriaušes?

Išvada

Gana lengva žinoti, kada jūsų persimonai prinokę dėl stiprios spalvos, o tai yra puikus požymis. Taip pat būtinai patikrinkite tekstūrą, nes spalva kartais gali būti klaidinanti, ne taip dažnai su persimonu, bet geriau saugotis nei gailėtis.

Be to, nesijaudinkite, jei jūsų persimonai nėra visiškai prinokę, įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko subręsti, nes vaisių dubenyje jis ir toliau bręs.

Tikiuosi, kad įtikinau jus išbandyti šį nuostabų vaisių ir naudoti jį keliais skirtingais būdais, nes bus gaila jo nenaudoti kepant, negaminti gero kokteilio ar ledų.